Ліванська організація «Хезбола». Що це таке?

Прапор «Хезболи»

"Хезболла" («партія Аллаха», вираз взято з Корану) – шиїтська військово-політична організація, щоб протидіяти інтервенції Ізраїлю та перетворити Ліван на повністю ісламську державу. Її творцями є ліванські мусульманські священнослужителі, які навчалися в Іраку. Організація була створена за підтримки 1500 інструкторів Корпусу вартових Ісламської революції, як філія іранської організації з такою ж назвою "Хезболла", що виникла на хвилі Іранської революції, яка привела до влади мусульманських радикалів.

Офіційно організація заснована у 1985 році. У своєму маніфесті "Хезболла" оголосила три свої основні цілі: видворення будь-яких "колоніальних установ" з Лівану, притягнення до відповідальності фалангістів (християн маронітів) за їхні "злочини" та встановлення в країни ісламського режиму.

З 2006 року військова сила групи настільки зросла, що її воєнізоване крило стало потужнішим, ніж армія Лівану. На сьогоднішній день, за різними даними, армія "Хезболли" налічує від десятка до ста тисяч бійців. Начальник штабу Армії оборони Ізраїлю Гаді Айзенкот заявив, що "Хезболла" володіє десятками тисяч ракет дальнього та малого радіусу дії, безпілотниками, протитанковою зброєю, розширеними можливостями комп'ютерного шифрування та зенітними установками. Також ЦАХАЛ звинуватив "Хезболлу" в зберіганні цих ракет під лікарнями, школами та будинками цивільних.

Ми вважаємо Америку ворогом, тому що вона хоче принизити наші уряди, наші режими та наші народи. Це головний злодій наших скарбів, нашої нафти та наших ресурсів. Наш девіз — і ми не боїмося повторювати його рік у рік — «Смерть Америці!»

—Хасан Насралла

Нині рух має формальну структуру, засновану на засадах верховенства релігійних лідерів:

Схема організації Хезболи

Діяльність

У звіті Загальної служби безпеки Ізраїлю «Шабак» за 2004 рік діяльності Хезболли проти Ізраїлю було присвячено окремий розділ. Служба безпеки відзначила 4 основні напрямки роботи «Хезболли» на ізраїльській території:

— запровадження іноземних громадян чи власників іноземних документів для підготовки та проведення терористичних актів;

— допомога арабським терористам Юдеї та Самарії в організації інфраструктури терору;

— контрабанда озброєння та вибухових речовин на територію Ізраїлю;

— фінансування палестинських терористичних організацій

Як і інші ліванські партії в минулому, деякі члени Хезболли беруть участь у різній злочинній діяльності, яка приносить їм прибуток. При цьому одним із джерел фінансування Хезболли є торгівля наркотиками

Хто фінансує

Офіційно про це не повідомляють, однак більшість спецслужб світу погоджуються, що "Хезболла" має істотну підтримку з Сирії та Ірану. Мова йде не лише про гроші (у 2018 році США оцінювали підтримку Іраном "Хезболли" в розмірі 700 млн доларів), але й про зброю та програми навчання. Згідно з американськими джерелами, тисячі членів "Хезболли" пройшли військовий вишкіл в Ірані.

Також останні десять років "Хезболла" значно зблизилася з РФ та отримує від росіян фінансову та технічну допомогу.

Тому росіяни не вважать "Хезболлу" терористичною організацією, натомість ще в 2015 році заступник глави МЗС РФ та спецпредставник президента росії з Близького Сходу та Північної Африки Михайло Богданов пояснив ставлення росіян до ліванських бойовиків, мовляв, ті не робили терактів на території РФ і тому є "законною суспільно-політичною силою, яка має представників у парламенті Лівану".

Зараз Хезбола має в своєму арсеналі російські протикорабельні ракети «Яхонт» (експортна версія ракет «Онікс») радіусом дії 300 км, які можуть нести загрозу для американських військових кораблів у Середземному морі.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
CARTEL
CARTEL@sim_sd

Письменниця

2.3KПрочитань
17Автори
16Читачі
Підтримати
На Друкарні з 17 листопада

Більше від автора

  • Залучення людей до терористичних угрупувань

    Так як в минулій статті ми розглядали таку тему як ІДІЛ, сьогодні на їх прикладі я покажу вам, як залучають людей до подібних організацій. Сама ця тема дуже велика і широка, тому я взяла одну конкретну область, а саме — індивідуальна робота з рекрутами.

    Теми цього довгочиту:

    Тероризм
  • Халіфат. ІДІЛ. Ісламська держава.

    Після довгої перерви від письма, я вирішила повернутися до вас з новою темою, а саме — Халіфат як термін, створення ісламського халіфату і Ісламська держава в наш час. Давайте в цій невеличкій статті розберемо все це простими словами.

    Теми цього довгочиту:

    Тероризм
  • Сталкінг і кіберсталкінг. Що робити коли тебе переслідують

    Думаю всі люди чули про сталкінг хоча б раз в своєму житті, а можливо і ставали жертвами. Сьогодні я хочу підняти тему небезпеки сталкінгу, типи людей, які цим займаються, і що робити коли ти став/ла жертвою цього злочину.

    Теми цього довгочиту:

    Психологія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається