Майбутнє криптоіндустрії очима Джозефа Любіна

Під час нещодавнього заходу ETHDenver генеральний директор компанії Consensys Джозеф Любін поділився своїми думками про зміну поглядів поколінь, спричинену децентралізацією. Пропоную вам розглянути ключові моменти його виступу.

Зароджується нове децентралізоване майбутнє

Він вважає, що світ перебуває на порозі серйозної трансформації, оскільки чинна система фінансів зазнає краху, а зароджується нова, яка базується на блокчейні та децентралізації. 

Любін стверджує, що оскільки грошові системи розвиваються, а молоде покоління більш відкрите до інновацій та менш прив’язане до застарілих систем, це призведе до “суперциклу” у криптоіндустрії.

“Імпульс набирає обертів, і його неможливо зупинити” - говорить він.

Коли його запитали, що може стати каталізатором наступного циклу, він відповів: "Ми перебуваємо в цьому 4-му циклі, і ми готові до нового світового устрою. Інший спосіб мислення про це полягає в тому, що це грошовий суперцикл, коли валютні системи світу досягають і закінчують своє життя, в основному, через відсотки, і в системі занадто багато боргів, тому що різні покоління зруйнували грошову систему та інші елементи фінансової системи".

На його думку, сучасна фінансова система є централізованою і контролюється такими суб'єктами, як уряди, банки та корпорації, які зацікавлені лише у власних інтересах, а не в інтересах людей. Ця система є неефективною, схильною до корупції та криз, посилаючись на фінансовий крах 2008 року, який надихнув Сатоші Накамото на створення Біткоїна. 

"Сатоші винайшов децентралізовану довіру на противагу централізованій. Ми ніколи раніше не бачили децентралізованої довіри на планеті". - каже Любін.

Любін підкреслив, що Біткоїн проклав шлях до створення Ефіру, який він створив разом з Віталіком Бутеріним. Він наголошує, що Ефір є платформою для інновацій, позаяк вона підтримує велику та активну спільноту розробників та проєктів у різноманітних галузях.

Про проблеми централізації

Засновник також висловився щодо нещодавнього запуску спотових Біткоїн-ETF. На його думку, цей запуск є позитивною подією в індустрії, проте він занепокоєний централізацією Біткоїна, яка може бути викликана цими інструментами. Любін каже, що вони можуть послабити стимули людей зберігати Біткоїн. Окрім того, це може збільшити владу посередників і зберігачів, які управляють коштами.

Генеральний директор не стурбований через вплив можливого спотового Ефіру ETF. Він вважає, що блокчейн-спільнота більш залучена і буде інвестувати свої ETH в протокол, брати участь в його регулюванні та отримувати винагороду, а не продавати їх за фіатні гроші.

Я запросив коментар від співзасновника Paima Studios Себастьяна Гійемо щодо деяких слів Любіна. 

“Під час заходу ETHDenver Джозеф Лубін сказав, що світ стоїть на порозі великої трансформації, оскільки нинішня грошова система руйнується, а на зміну їй приходить нова, заснована на технології блокчейн і децентралізованих протоколах. Що ви думаєте про слова Любіна, і який ваш погляд з цього приводу?”

“На відміну від минулого циклу, який охоплював велику увагу до DeFi, цей цикл набагато більше експериментує з варіантами використання, особливо з airdrop, і тому TVL поки що відстає від інших індикаторів цього "бичачого" ринку. 

Монетарна трансформація була набагато більше зосереджена на інвестиційному аспекті, ніж на використанні DeFi, в той час, як поява децентралізованих протоколів, на мою думку, була в першу чергу викликана ажіотажем навколо розподілу прав власності на протоколи, а не змінами в поточній монетарній системі. 

Цілком можливо, що ці два паралельні треки зустрінуться, але я думаю, що зараз ці розповіді здаються розрізненими й, ймовірно, будуть продовжувати здаватися розрізненими до тих пір, поки або ці нові протоколи не закінчать будувати більш міцні зв'язки з DeFi, або інвестори не відчують себе більш впевнено, вкладаючи свої кошти в DeFi, попри каскадні ефекти розриву централізованих організацій в останньому булл-ранні.”

Важливість децентралізації

Децентралізація відіграє важливу роль у крипто індустрії через численні переваги. Децентралізація усуває потребу у посередниках, як банки чи уряди, надаючи людям повний контроль над своїми фінансами. Вона також дозволяє здійснювати надійні та захищені від втручання транзакції, які не залежать від посередників. Окрім того, децентралізація підвищує безпеку у світі криптовалют. Їх мережі менш вразливі до атак через розподілений характер. Не маючи однієї бази даних, вони більш стійкі до кіберзагроз. 

Децентралізовані застосунки та їх використання

DApps - тип розподіленого програмного забезпечення з відкритим вихідним кодом, який працює в P2P блокчейн-мережі, а не на одному конкретному комп’ютері. Децентралізовані застосунки вже досить тривалий час використовують компанії для збільшення бази користувачів. На сьогодні найпопулярнішими dapps є DeFi проєкти на кшталт децентралізованих криптобірж (DEX). До прикладу, Uniswap, Whiteswap, Pancakeswap та інші. Вони дають змогу окремим користувачам торгувати криптовалютами безпосередньо один з одним без участі посередника.

Децентралізовані програми мають декілька поширених способів застосувань. До прикладу, ігри на основі блокчейну дозволяють гравцям торгувати внутрішньоігровими активами як незамінними активами. Децентралізовані платформи соцмереж забезпечують контроль користувачам над своїми даними. DApps використовують навіть в медицині. Вони безпечно зберігають та обмінюються даними пацієнтів, полегшуючи взаємодію між медичними працівниками.

Підсумок

Оскільки світ постійно розвивається, зростає і потреба в децентралізованих системах, які ставлять на перше місце конфіденційність та безпеку користувачів. Криптовалюти є важливим кроком до справедливого фінансового майбутнього, де влада не зосереджується в одних руках. Децентралізація - це не тільки запровадження нової технології, але й зміна структури грошових систем та майбутнього. 

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Владислав Гринів
Владислав Гринів@hryniv_vlad

Digital-журналіст

1.4KПрочитань
3Автори
10Читачі
На Друкарні з 8 лютого

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається