Манґа-пріквел Cyberpunk: Edgerunners дарує Ребеці шанс вийти на передову!

Cтаття підготована для телеграм-каналу «Паляниця від Бужі».

Оригінальне джерело — https://gizmodo.com/.

У 2022 році розробники Cyberpunk 2077, студія CD PROJEKT RED, у співпраці з відомою японською анімаційною студією Trigger, випустили аніме-серіал Cyberpunk: Edgerunners на Netflix. Серіал стрімко увійшов до еліти адаптацій відеоігор — він відновив інтерес гравців до культової, але скандально запущеної гри. А вже у 2023 році шоу отримало нагороду «Аніме року» за версією Crunchyroll, обійшовши такі гіти, як Attack on Titan, Demon Slayer і Spy x Family.

CD PROJEKT RED неодноразово підкреслювали, що не планують продовження серіалу, але це зовсім не означає, що всесвіт Edgerunners вичерпано: персонажка Люсі з’явиться у файтингу Guilty Gear Strive, планується настільна гра-епілог, а також розробляється спін-оф аніме-серіалу. Поки всі ці релізи ще в майбутньому, CD PROJEKT RED та Trigger підтримують інтерес фанатів, випускаючи манґу-пріквел — Cyberpunk: Edgerunners Madness. Ця історія незабаром вийде англійською завдяки видавництву Dark Horse і розповість про пригоди улюблених фанатами персонажів Ребекки та її брата Пілара до подій аніме — тобто, це майже «пре-пріквел».

Інтерв’ю дав сценарист манґи Бартош Штибор, який поділився подробицями створення серії та тим, чого чекати від Edgerunners у майбутньому.


Айзея Колберт: Що надихнуло вас на ідею адаптувати Edgerunners у форматі манґи?

Бартош Штибор: У всесвіті Cyberpunk 2077 дуже багато історій — не тільки тих, що у Edgerunners, а й десятки інших сюжетів. Наша мета — показати, що це великий, справжній і переконливий світ, а зробити це можна лише через складних, глибоких персонажів і життєві історії. Ви маєте відчувати, що ці персонажі живі, що вони мають минуле, мрії, звички.

Саме тому персонаж Док із Edgerunners з’являється у коміксі Cyberpunk 2077: XOXO. А фіксер Кормак, знайомий із You Have My Word, фігурує також у Edgerunners, Blackout, і навіть згадується у "Ілюзії свободи". Це створює ефект живого світу, де герої існують не лише в рамках одного сюжету. Але водночас — не кожен сюжет потребує приквелу. Ми не любимо робити «історії походження» лише заради самого походження.

Арка Ві — завершена, історія Девіда і Люсі — також. Але деякі персонажі були «пасажирами» — вони лишилися в тіні, хоча мають потенціал стати головними. У Edgerunners таких кілька. Коли Kadokawa — легендарне японське видавництво — виявила інтерес до створення манґи по Edgerunners, ми були у захваті. Це дуже рідкісний випадок — західна франшиза отримує японську манґа-адаптацію.

Тоді я й почав думати, що можна зробити. Девід і Люсі відпали — їхні історії завершені. Але були й інші цікаві герої. Ребекка, як улюблениця фанатів, здалась очевидним вибором. Але я знав, що це не має бути історія лише про неї. Одна з ключових тем Edgerunners — це відносини між батьками та дітьми, тому потрібно було додати брата Пілара, показати, як їхнє дитинство та травми сформували цих персонажів.

А ще вони чудово пасували до того формату, який я задумав: чорна комедія після трагічного аніме. Більш весело, але все ще жорстко. Я завжди бачив Ребекку і Пілара як героїв кібепанкового ситкому. У стилі: хтось підсковзнувся на банановій шкірці… і випадково вистрілив собі в голову з дробовика.

Та попри гумор — це глибока історія про мораль і сірі зони, як завжди у CD PROJEKT RED.

Колберт: Скільки часу тривала робота над манґою?

Штибор: Майже два роки. Kadokawa одразу зацікавились концептом Ребекки та Пілара, і я доволі швидко почав писати. Проєкт масштабний — кожен розділ має 40 сторінок, а перший том складатиметься з шести розділів. Після кількох варіантів сюжету я занурився у написання сценаріїв, і художник Asano (відомий за BNA: Brand New Animal) почав малювати перші сторінки одразу після цього.

Колберт: Чим відрізняється створення манґи з Trigger і Asano від процесу роботи над аніме Edgerunners?

Штибор: Відрізняється дуже сильно. Манґа або комікс — це доволі інтровертний процес: ти, художник і кілька редакторів, які допомагають зробити історію якомога кращою. Мені дуже пощастило з редакторами — Тецуя Сея з CDPR і Коеда-сан з Kadokawa. Вони дійсно допомагають розкрити потенціал.

А от створення аніме — це командна гра: продюсери, режисери, сценаристи. Усі повинні працювати синхронно, домовлятися, узгоджувати бачення. Це довше, складніше, але дуже захоплює. Манґа — це як побачення: ви з художником сидите на пляжі, дивитесь на океан і тримаєтесь за руки. А створення аніме — це футбольний матч, з тактиками, стратегіями і координацією.

Колберт: Манґа буде обмеженою серією, чи є плани на продовження?

Штибор: Ми плануємо два томи по шість глав у кожному. Але якщо читачі захочуть більше — я готовий. Я можу писати історії про Ребекку безкінечно!

Колберт: Ребекка — дуже популярна героїня. Це вплинуло на рішення зробити її центром сюжету?

Штибор: Звісно. Я хотів створити щось більш динамічне, веселе й емоційне — і манґа ідеально підходить під характер Ребекки. Спочатку я думав про Мейна, Ребекку і Фалко. Мейн виявився надто нуарним для обраного жанру, а Фалко програв Ребекці та Пілару — і в популярності, і через те, що ідеї для них буквально лізли мені в голову одна за одною.

Колберт: Якщо манґа матиме успіх — чи плануються інші історії про персонажів Edgerunners?

Штибор: Чесно кажучи, успіх або провал не змінять нашого підходу. Якщо буде хороша історія — ми її розкажемо. Популярність не вирішує все. Важливе саме бажання створити якісний сюжет.

Колберт: Чи є запланована дата виходу манги англійською мовою?

Штибор: Перша книга (6 розділів) вийде в лютому 2026 року від видавництва Dark Horse Comics.

Список джерел
  1. https://gizmodo.com/cyberpunk-edgerunners-prequel-manga-lets-rebecca-bask-in-the-spotlight-2000564042
Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Паляниця від Бужі
Паляниця від Бужі@GwentNewsUA

Новини ГВИНТА українською

1.6KПрочитань
2Автори
9Читачі
На Друкарні з 17 червня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається