Мені сумно за Друкарню

Я пройшов далеко не весь шлях становлення "Друкарні" як хабу творчих людей. Про платформу я дізнався влітку 2023 року, коли на сайті було дуже багато авторів, а головне — охоплення, що дозволяло знайти своє місце під сонцем.

Перший мій довгочит набрав близько 80 переглядів, що було непоганим стартом для початку. Пізніше були експерименти, жонглювання різними темами та вибудова власного стилю.

На платформі хотілося рости, адже, щоб потрапити у “трендові автори”, потрібно було реально постаратися, а “популярні довгочити” налічували по декілька сотень, якщо не тисяч, переглядів.

Це ускладнювало “рандомно” потрапити у стрічку та додавало спортивного азарту авторам.

Друкарня – українська блог платформа

Звісно, були й інші нюанси, чому не можна було потрапити у рекомендації, такі як перезаливщики та автори політоти, які засирали весь простір довкола. Але, в цілому, кожному вистачало свого простору, який мав потенціал для розвитку.

У "Друкарні" було багато проблем, особливо з активом, проте під кінець 2024 року все ще більше ускладнилося.

Повернувшись після короткої паузи, я побачив, що у “популярних довгочитах” тепер статті, які набрали 50 переглядів, а у “трендових авторах” — профілі з 400 переглядами.

І це в жодному разі не камінь в їхній город, адже, з одного боку, так, це просуває невідомих авторів. Але якщо зрозуміти, як саме працюють тренди, то одразу стає сумно, адже вони вираховують сумарні перегляди по платформі.

Далеко ходити не потрібно. Мій довгочит, над яким я працював кілька годин, зібрав 26 переглядів, проте одразу з’явився у “популярних довгочитах”.

Тобто, вистачає отримати 20 переглядів, щоб бути на головній сторінці.

Так, зараз ви можете аргументувати, що все залежить від дня тижня та часу публікації, а також загалом активності авторів, проте це не перший випадок.

У будь-який день можна зайти і поглянути, які саме довгочити потрапили в тренд, а головне — скільки в них переглядів.

І завжди це буде або політота, яка набиває трафік з інших джерел, або унікальний контент, який від сили набере кілька сотень.

Це демотивує.

Адже написання якісного сценарію з цікавою темою в хорошому випадку займає кілька годин. Взамін ти не те, що не отримуєш прибуток (який тут і не був, донат не врахунок), але й навіть переглядів.

І я розумію, що в цьому не є вина самих розробників, які також на голому ентузіазмі пилять сайт та підтримують його на плаву.

Просто автори, які дійсно хотіли щось писати, стикаються з реальністю, де, щоб набрати 20 підписників і 1к переглядів, треба звертати гори.

Ніхто не хоче кричати в пусту кімнату.

Вони йдуть. І залишаються перезаливщики й політота, яка й так є на кожному сайті. Унікальність пропадає.

Друкарня – українська блог платформа

Не знаю, чому розробники відмовилися від реклами та партнерської програми з авторами, яка б могла і їм відбити затрати на проєкт, і мотивувала генерувати контент авторів.

Так, тоді б потрібно було мати серйознішу модерацію та штат, та й загалом більше приділяти уваги проєкту, проте це б дало старт чомусь більшому.

Звісно, тут не крутилися б великі гроші, але сюди точно прийшло б більше авторів. Більше авторів — більше рекомендацій від Google, більше нових читачів.

На ділі воно все звучить просто, але, здогадуюся, що насправді все трішки складніше.

Як би там не було, на голому ентузіазмі автори могли б отримати хоча б аудиторію, але і тут, як ми бачимо, все плачевно.

По відчуттях, відтік читачів є значним. Звісно, у мене немає глибокої статистики сайту, але, порівнявши тренди й власні перегляди, можна дійти до деяких висновків.

Друкарня – українська блог платформа

Зараз на сайті сидить купа крутих авторів, деяких із них я читаю. На "Друкарні" можна відкрити багато чого для себе нового, зустріти неймовірних людей. Тут непогана система рекомендацій, дизайн, інструментарій, але сайт чомусь усе одно потихеньку помирає.

Сумно за цим спостерігати, але вже як є.

Поки що сайт може слугувати платформою для переливу трафіку на свої мейн-соціалки, але як самобутня платформа на даний момент усе плачевно.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Storm
Storm@ratel

Письменник.

4.3KПрочитань
2Автори
29Читачі
На Друкарні з 28 червня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (16)

Основна проблема друкарні, що її розробники “забили” на неї, і відпустили сайт жити своїм життям, навіть тг бот, і той майже мертвий, ну як я бачу. Я як не зайду, тут або крипта, яка у мене в бані, або мегазаробіток. Я б на місті розробників створив би якусь редакцію для створення контенту на різних платформах, щоб притягувати читачів. Ну і якусь модерацію від ші та кріпти, бо особисто мені, як автору — дещо сумно, коли шляпа про чудо заробіток виходить у топ. Ну, маємо, що маємо.

Вам також сподобається