NFT на BTC: як це можливо?

Блокчейн BTC не підтримує NFT, але тепер вони існують! Як це можливо?

Давайте розбиратись.

• Розробники проєкту Ordinals вирішив проблему з NFT у мережі BTC.
Ordinals дозволяє додавати невзаємозамінні токени (NFT) до транзакцій біткоїна, що фактично створює ринок NFT всередині найбільшої криптовалютної мережі.

• За допомогою протоколу Ordinals можна створювати цифрові підписи та прив'язувати їх до сатоші блоків — тобто створювати NFT.

Для того, щоб створювати NFT в мережі BTC знадобилось об‘єднати три технічні рішення:

1. OP_return: функція, що створює в мережі виходи, які дають можливість записати сторонню інформацію – Inscriptions.
2. Taproot — це оновлення платформи BTC, що ставить собі за мету підвищити рівень приватності й ефективності цієї мережі. Завдяки Taproot стало можливим записувати порівняно великі пакети даних (до 400 Кб).
3. Ordinals: протокол, який додає систему обліку для сатоші (це найменша неподільна одиниця електронної валюти в мережі BTC номіналом 0,00000001 BTC). Завдяки Ordinals можна відстежувати кожен сатоші і надавати певну цінність.

• Підсумок: Bitcoin NFT – це «надписи», які записані через функцію OP_return і прикріплені через протокол Ordinals до конкретної, пронумерованої сатоші, яка може бути відстежена.
• Taproot кваліфікує «напис» як witness data, а плата за запис на блокчейн whitness data нижча, ніж стандартних даних транзакції, тому виробництво таких псевдо-NFT обходиться порівняно дешево.

Переваги та недоліки Bitcoin NFT

Переваги:
• Новий ринок: нова технологія існує трохи більше ніж місяць, а окрім цього перші користувачі мають можливість отримати найбільший прибуток, тому ціни на першу тисячу створених Ординалів зараз вище, ніж на більшість NFT-колекцій на блокчейні Ethereum.
• Новий інтерес до BTC: як правило, всі звикли до того, що BTC сприймається виключно як довгострокова інвестиція, а інші «цікавинки» доступні тільки на інших блокчейнах. Тепер є ймовірність, що інтерес до мережі BTC буде повернений.
• Захищене децентралізоване зберігання даних: Bitcoin вважаються по-справжньому децентралізованою мережою. У той час, як Ethereum NFT записуються на сторонні хмарні сховища, Ординали зберігаються он-чейн.

Недоліки:
• Високий технічний вхідний поріг: ординали є достатньо важкими для встанововлення, тому ця технологія не дуже підходить для початківців в крипті.
• Відсутність інфраструктури, зручних рішень для зберігання, передачі та торгівлі: ризик потрапити на скам зараз набагато більший, ніж з традиційними NFT, але технологія розвивається, тому в майбутньому ймовірність ризиків буде явно меншою.
• Можливість перенавантаження мережі BTC: «Написи» займають у десятки разів більше місця в блоці, ніж звичайні транзакції, а Taproot дозволяє записувати ці дані дешево, тому якщо Ординали будуть набирати більшу популярність, існує ймовірність того, що мережа BTC може зіткнутися з перевантаженням та його наслідками.

Приклади колекцій NFT, які вже стали популярними:

Колекція CryptoZanks BTC – це 10 000 унікально згенерованих символів. Немає двох абсолютно однакових, і кожен із них може офіційно належати одній людині у блокчейні BTC.

Колекція Artificial Intelligence BTC – ця колекція створена за допомогою AI.

Також цікаво, що BTC запустив на базі Ordinals доменні імена в зоні .BTC. Вони зараз набирають особливої ​​популярності. У мережі ETH імена реєструються на рік і за гроші, в той час, як у BTC імена реєструються відразу на 5 років і платити комісію не потрібно.

Наші посилання:

Instagram: inst:elrmcfcoach | Канал TG: @elrmcf_free

Всі посилання: https://zaap.bio/elrmcfcrypto

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ELRMCF TEAM
ELRMCF TEAM@elrmcf_team

180Прочитань
0Автори
4Читачі
На Друкарні з 27 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається