Оборона Часів Яру. Аналіз на перспективу.

Автор: Alfa_Kombat
Переклад: t.me/in_factum

Заснований у 1876 році, з населенням 12 250 осіб у мирний час, розташований на висоті 227 метрів над рівнем моря та інтегрований до Бахмутського району, Часів Яр є важливим стратегічним пунктом між Бахмутом та Костянтинівкою.

Image

Територія займає площу 13 квадратних кілометрів. Для порівняння, площа Авдіївки становить близько 30 квадратних кілометрів, і, як видно з цього порівняння (в масштабі), Часів Яр має деякі відмінні риси.

Image

Придивившись більш детально, ми знаходимо дві лісисті ділянки, що межують з Часів Яром, через які проходить 15-метровий канал. Як у північній, так і в південній частинах канал проходить через труби довжиною в 100-150 метрів.

Image

Крім того, ці густо вкриті лісом території в обох випадках розташовані в улоговині з висотою над рівнем моря від 140 до 200 метрів і схилом, основа якого простягається на довжину близько 2 кілометрів.

Image

Часів Яр фактично вбудований в середину висотного пазура, що підіймається на північ від Горлівки і природним чином розділяє цю ділянку Донбасу на дві орографічно різні області.

Image

Часів Яр забезпечує певну безпеку в тилу і дозволяє збільшити дальність стрільби артилерії по території противника, а також є чудовим місцем для формування укріпленого пункту.

Якщо ця позиція впаде, росіяни можуть актуалізувати свої наступальні дії в сторону стратегічного району Краматорська, який, разом зі Слов'янськом, є найбільшою агломерацією Донбасу, яку контролює Україна. І найбільш укріпленою.

Image

Часів Яр відносно легко захистити, якщо у вас є ресурси та жива сила, але він також має низку особливостей, які сильно ускладнюють його ефективну оборону.

Image

Хоча канал здатен обмежити проїзд техніки, противник може спробувати прорватися через лісисті райони, прагнучи зійтися в наступній точці (показано на карті внизу). Тому дуже важливо сформувати великі оборонні лінії в лісистій місцевості, щоб перешкодити намірами противника обійти по флангах.

Image

Ліси нівелюють ефективне використання артилерії обома сторонами, обмежуючи бойові зіткнення до перестрілок та піхотних сутичок. Тому в лісах росіяни можуть скористатися більшою кількістю своєї піхоти, прагнучи придушити і перехитрити українців.

Image

Одним із способів нівелювати фактор більшої кількості о/с противника, є створення кількох належним чином замаскованих оборонних ліній, створення засідок і спроба створити окремі зони (проміжки) між лісистими ділянками як зони ураження, де можна сконцентрувати вогонь артилерії.

Image

Оборона Авдіївки продемонструвала, що намагання утримати росіян подалі від міста та тримати його в зонах концентрації артилерійського вогню (щоб знищити їх мобільними силами у відкритому полі) є важливим елементом в умовах нестачі людей та задля їхнього збереження.

Маятник битви за Авдіївку перекинувся на користь противника, як тільки йому вдалося створити обхідні шляхи для введення своїх військ в райони, які зводили нанівець або пом'якшували вплив української артилерії (закриті, міські, лісисті місцевості).

Image

На закритих територіях відстань бою рідко перевищує 50 метрів, що робить використання важкої артилерії дуже обмеженою. 152-мм артилерійський снаряд зазвичай має радіус розльоту приблизно від 50 до 80 метрів — банально ви можете поцілити у своїх.

Саме в цей момент зіткнення з переважаючими силами противника з кількох секторів і в концентрованій формі починає даватися взнаки. Прагнення до близьких і концентрованих зіткнень стає згубним, як тільки росіяни знаходять тріщини в обороні.

На ділянках, менш ефективних для застосування артилерії, з нестачею особового складу і засобів, оборона Часів Яру буде вимагати шукати моментів для удару в тил ворога, належним чином укріплювати місцевість, захищати лісові масиви, підривати мости. І, що головне, унеможливити зближення противника в районах, які б дозволили росіянам оточити великі сили всередині міста в його найвужчих ділянках серед лісистої місцевості.

Image

Буде дуже важко, в українців все менше ресурсів, тому пріоритетом буде використання знання місцевості, висоти, концентрованого 360-градусного укріплення міста, створення оборонних ліній затримки противника та ефективне використання піхоти і артилерії.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
In_Factum
In_Factum@infactum

35.9KПрочитань
2Автори
100Читачі
Підтримати
На Друкарні з 16 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається