Привіт, молодьож!
Шукаєте привід поговорити з другом, з яким давно не чулись, допоки на екрані відбувається якась дичина? Або ж бажаєте затягнути свою кохану людину в дивовижний світ відеоігор для того, аби вам довелося в майбутньому думати, куди в хаті помістити ще один комп’ютерний стіл?
Тоді ця стаття для вас!
Тут ви побачите добірку ігор, які можна потикати вдвох (а то й більше), аби розбавити вечір та отримати новий спектр вражень: від відчуття радості досягнутої цілі та взаєморозуміння до набуття корисних навичок терпіння й вимушеної співпраці.
Взагалі, питання ігор, в які можна зіграти разом, доволі неоднозначне, адже щось робити ви можете в великій кількості ігор різноманітних жанрів, та чи буде цього достатньо ?
Зараз поясню детальніше, про що я.
Наприклад, ви можете зустрітися своїми персонажами у внутрішньоігрових всесвітах, у яких доступна кооперативна гра - це може бути ММОРПГ, на кшталт TESO або WOW.
Можете зайти до когось у його версію світу, як в Genshin чи Dark Souls або піти разом на окрему місію, приєднавшись до іншого гравця у Helldivers, Destiny 2, Warframe, Phasmophobia чи інших іграх.
Але ледь не найрозповсюдженіший варіант - разом брати участь у окремій ігровій сесії проти інших гравців. Це вам і Fortnite, і Marvel Rivals, Dota 2, Valorant, PUBG, Among Us і тому подібне.
Цей весь список можна продовжувати доволі довго, але чи буде це саме та взаємодія, якої ви прагнете? На це питання кожен відповість по-різному.
Я ж постараюся порекомендувати вам ігри, які переносять спільну гру на інший рівень, над якими розробники справді заПАРИлися (так, мені не соромно за цей каламбур) і придумали хорошу систему взаємодії між гравцями, або ж ті, де ця система вийшла такою сама по собі через специфіку ігроладу або жанру. Звісно, це все на мою скромну думку.
Ремарка: Це не топ, ігри тут будуть в довільному порядку по мірі згадування.
0. Split Fiction
(PC, Playstation, Xbox)
Анотація чи шось типу того: Гра вийшла вже після того, як ця стаття була написана, проте без неї перелік не буде повноцінним, і саме тому гра знаходиться саме тут. Проте, так здається навіть краще.
Масштаб цієї гри, напевне, можна прирівнювати до потужності заводу “Рошен” в момент виробництва “Шалених Бджілок”. Це шедевральна історія про людську уяву та її можливості. Це не просто красиві слова: ви справді будете мандрувати світами, які вигадали дві головні героїні в той чи інший момент свого життя. “А нічо той факт”, що в ролі тих, хто уявляє, тут будуть непересічні особистості, а дві письменниці, до того ж, із досить протилежними світоглядами та захопленнями. Саме цими панянками ви й будете керувати. Це й слугує причиною неможливості стисло описати цю гру якось стилістично чи жанрово, адже активності тут можуть кардинально відрізнятись залежно від етапу гри, й у цьому її унікальність.
Тут як ніде доречний вислів, що творчість 一 це ніщо інше, як спосіб запихнути почуття у форму. І саме ці форми будуть безцеремонно прямувати вам прямо в обличчя. Тож не дивно, що історії розказані у цій грі здатні викликати як сміх, так і сльози, адже форми бувають як гострими, так і м'якими. Впевнений, що байдужими гра вас точно не залишить, і хоч один її аспект все ж захопить вашу увагу повністю та взірве мозок, особливо ближче до фіналу.
А зараз буде трохи пафосно і, можливо, навіть душно, проте це щиро.
Без перебільшень 一 найкраща на даний момент гра даної рубрики, саме вона може слугувати відправною точкою, після якої ви ознайомитеся не тільки з видами парних ігор, а й з ігровими жанрами загалом, що в подальшому дасть більше розуміння того, що саме вам більше до душі та на які елементи чи механіки ви будете орієнтуватися в пошуку того, шо пограти. Причиною таких слів є те, що Split Fiction являє собою суміш всього, що можна зустріти в іграх загалом, зокрема кооперативних. Спішу розвіяти ваші побоювання: ці елементи тут настільки філігранно поєднуються, що перетікаючи з однієї крайності в іншу, не викликають відчуття мішанини, а навпаки 一 стимулюють загальну динаміку та в подальшому 一 насолоду від гри та унікальний досвід.
Тож краще її спробувати, ніж не спробувати.
1. It Takes Two
(PC, Playstation, Xbox)
Ця гра є однією з перших, які спадають на думку та які я би в першу чергу рекомендував. В ній ви зможете одразу спробувати різноманітні механіки, які не раз іще зустрінете в інших іграх, адже вона грамотно зібрала їх усі до купи та подає нам за допомогою різних інструментів, які гравці будуть змушені використовувати разом та знаходити між ними синергію, аби рухатися по справді різноманітним і динамічним рівням.
У центрі історії тут сімейне подружжя, яке стикнулось із проблемами в стосунках і в результаті певних дій їхньої доньки перетворилися на ляльок, тож тепер їм доведеться придумати, як перетворитися назад, пізнавши чарівну силу співпраці (колаааборееейшн) і, можливо, навіть вирішити свої проблеми. Персонажі тут цікаві й історії довкола них розгортаються дуже колоритні, здебільшого дуркуваті, а від того ще більш веселі. Проте є й ті, що змушують вас задуматись, яка ви людина. В грі є надзвичайно багато активностей: від босфайтів і головоломок до можливості намалювати пісюн на папері та пограти в шахи, тому її важко якось охарактеризувати 一 то тре спробувати.
Роздвоєний екран може бути спочатку незвичним, проте згодом розумієш, шо він навпаки допомагає в розв'язуванні загадок і загальному проходженні, адже дає змогу подивитись під іншим кутом від особи свого напарника. Ця система дозволяє влаштувати повторне проходження, проте на цей раз ви можете помінятися персонажами, аби показати, як треба було проходити вперше.
Я особисто починав її дуже багато разів як за жіночого, так і за чоловічого персонажів, за обидвох одинаково цікаво грати, проте пройшов лише раз зі своєю дівчиною, і саме з нею я зараз граю в усе, що нам трапляється (більшість ігор із цього списку). Тож можливо жарти, що ця гра є перевіркою ваших стосунків, не такі вже й жарти.
1.1 І одразу ж хотілося би згадати А Way Out
(PC, Playstation, Xbox)
Це попередня гра від тієї ж студії. На відміну від It Takes, ця гра менш динамічна та більш зосереджена на реалізмі, проте від цього не втратила справді хорошої взаємодії між двома гравцями, завдяки якій розкаже історію про двох хлопаків, що вирішили втекти з в’язниці, і ви їм у цьому допоможете.
2. Unravel Two
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch)
У цій грі ви граєте за дві мотанки, і разом вам доведеться в прямому сенсі розв’язувати головоломки. Гра хоч і проста, але змусить вас трішки помізкувати, адже нитки не завжди дотягуються до потрібних місць. Крім того, їх можна дуже по-різному використовувати.
Непоганим рішенням буде ознайомитись і з першою грою 一 Unravel. В ній немає коопу, проте вона доволі приємна, та й при проходженні наступної частини деякі рішення вам будуть уже знайомими.
3. Kingdom Two Crowns
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch, iOS, Android)
Простенька на перший погляд 2D піксельна гра, в якій вам із другом доведеться виконувати роль Королів і впродовж дня розбудовувати свою халупу з жителями, яким ви роздаєте професії для того, аби мати змогу захиститись від монстрів, які кожної ночі вилазять із порталів. В грі важливий менеджмент ресурсів, адже дуже легко все запороти, якщо не туди кинути монетку. Тому вам прийдеться слідкувати та домовлятись один із одним, що ви робитимете в першу чергу. Ваша мета 一 це зруйнувати портали та перемогти зло на всіх островах. У грі доступно декілька стилізованих DLC, які повністю змінюють маунтів, на яких ви їздите, додаючи нові функції вашим Королям та повністю міняють чіліпіздріків, які тепер набувають інших професій. Це змушує шукати нові підходи до того, як ви будете діяти.
Гра досить розмірена та некваплива, тож чудово підходить для розмов, допоки ви чекаєте ранку як у грі, так і в житті.
Для тих, хто перед тим, як пропонувати її друзям, хоче ознайомитись, особисто можете спробувати пограти соло. Краще для цього підійдуть Kingdom: New Lands або ж відносно нова Kingdom Eighties. Оригінальну Kingdom: Classic не берусь рекомендувати, бо на фоні наступних вона відчувається дещо сирою.
4. Серія ігор We Were Here
(PC, Playstation, Xbox)
У цих іграх ви граєте за експедиторів, які десь загубились і тепер їм потрібно звідти вибратись, даючи один одному підказки. Використовувати для цього можна внутрішньоігрові рації, якщо ви прихильник атмосфери. Проте значно зручніше робити це у якомусь голосовому чаті, наприклад, Discord. Також гра потребує двох окремих пристроїв, адже передбачається, що гравці не бачитимуть екран один одного та повинні пояснювати, що діється саме на словах.
Плюсом цих ігор є те, що проходження можна подвоїти в часі, якщо помінятись ролями. Хоч і після першого проходження вам уже стане зрозуміло, який вид підказок давати та де їх шукати, проте це дозволить продемонструвати інший погляд на те, як ви прийшли до вирішення загадок.
А от 3 частина Together мене трохи задушила, тому я разом з моєю партнеркою її не осилив. У ній трішки міняється концепція й експедитори тепер від самого початку перебувають разом. Через це підозрюю, що гра вирішила давати менше підказок і дещо змінити головоломки, від чого більшість з них потрібно вирішувати не стільки пошуком ключа до того, як вони працюють, а прямою взаємодією та перебором. Це зі свого боку спричинило не стільки складність ребусів, як розтягування гемплею та знудження від нього.
До 4 Forever я так і не добрався, тому сказати можу мало, хоч як не дивно, вона виглядає наймаштабнішою з усіх.
Усі ці ігри розказують одну історію, яка переходить від однієї гри в іншу (принаймні так було з першими двома), тож аби її дізнатись напевне потрібно пройти їх усі.
Ще є окрема частина, про яку я, нажаль, знаю замало 一 Expeditions: The FriendShip, проте виглядає вона непогано та підтримує стиль попередників.
5. Серія ігор Trine
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch)
Ці ігри розповідають про трійку доходяг з найбільш класичними шаблонними ролями, які притаманні фентезі іграм: воїна зі щитом,чарівника та харцизку, яких доля звела разом, і тепер вони 一 єдина надія королівства. Кожен з них має свої здібності, які вам доведеться об'єднувати, аби досягти мети. Гра найкраще розкриється, якщо грати її утрьох, тому сміливо кличте свого “френда Стіва” 一 ви не пошкодуєте. Хоча гру можна сміливо грати удвох і навіть одному (тут не впевнений, я не пробував), адже між персонажами можна перемикатись і навіть є окремі рівні, де ви всі граєте за одного з них.
Усі частини схожі між собою та однаково цікаві. Звісно, в міру своєї дати виходу та наповнення. Єдине, що хотілось би зауважити, так це те, що 3 частину розробники вирішили зробити більш ізометричною та додали ще одну лінію руху (3 частина отримала 3 вимір), що явно не пішло їй на користь, і гра загалом вийшла якоюсь кострубатою. Проте в 4 частині вони виправилися та повернулися до першоджерела. 5 частину я ще не пробував, проте, вона вже лежить у Стімі та чекає свого часу.
6. Stardew Valley
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch, MacOS, Android)
На перший погляд це симулятор ферми, у якій вам разом потрібно буде вирощувати пастернак і продавати його жителям найближчого міста, з якими ви будете знайомитися та покращувати зв’язки (можливо навіть занадто тісно (це я про одруження, а не то про що ви подумали)). Проте згодом розумієш що це лише крихітна частина того, чим можна займатись і наскільки багато криється за всесвітом гри. Я, чесно кажучи, не багато награв у неї, не зовсім мій жанр. Проте навіть цього хватило, аби зрозуміти, що кожен елемент цієї гри зроблений з душею. Саме тому вона чудово підійде, аби в ній розслабитися разом із кимось.
7. Sackboy: A Big Adventure
(PC, Playstation)
Чудова гра, виконана в дусі ігор з дитинства, де ваша основна мета 一 просто пройти рівень. Та й стилістично своїм сюжетом вона більше нагадує дитячу. Проте дайте їй час розкритися 一 перші рівні будуть здаватись вам легкими, але з кожним новим гра буде підкидати вам все новіші й новіші випробування, що змусить вас вже більш зосереджено тримати контролер чи жмякати по клавіатурі. Також, варто відзначити загальну динаміку та музичний супровід, бо ці аспекти тут справді можуть здивувати.
8. Baldur's Gate 3
(PC, Playstation, Xbox, MacOS)
Не дарма ця гра саме під цим номером, адже, здається, про неї можна говорити нескінченно. Насправді вона заслуговує окремої статті, а скоріш навіть декількох. Недарма ж це найкраща гра 2023 року на усіх церемоніях. Досягла вона цього завдяки своїй цікавій історії зі справді живими персонажами. Ця гра вас неодмінно затягне і залишить післяслід на довгий період часу. Так, гру можна спокійно пройти й самому, але повірте, одного проходження буде вам замало, адже в грі надзвичайна кількість варіацій того, як розвинеться історія після вашого вибору або ж від того, як вам випаде дайс. Тож сміливо хапайте когось за руку та разом поринайте в цей прекрасний ігровий всесвіт. Якщо ви переймаєтеся, що не знайомі з попередніми частинами гри чи жанром, то не варто. Хоч в назві і є циферка 3 та в грі є відсилки на попередні частини включно з персонажами, але гра є самобутньою та легко вам все пояснить. Це ж стосується й загального гемплею, адже він тут досить унікальний, бо зав’язаний на кидку дайса. Попри всю дотошність, обумовлену цією дндшною системою, гра доволі легка (втім, це значно залежить від обраної складності).
Розробники тут справді зробили спільну гру не просто як веселий додаток, а зі своїми унікальними особливостями: у кожного з персонажів є свої діалоги та репліки, можуть повпливати на ситуацію та навіть на те, в якому саме моменті ви закінчите гру. Також є система приватних діалогів і приєднання до них. Ви самі обираєте, ділитися цим зі своїми тімейтами чи ні. Це ж стосується й луту, який ви можете сховати у скриню, до якої тільки ви матимете доступ. Окрім того, в грі є багато функцій, які виправляють загальні проблеми більшості ігор при спільній грі. Наприклад, віддати контроль над ігровими персонажами чи взагалі сховати персонажа іншого гравця в шафу та спокійно продовжити гру самостійно без втрати прогресу та потреби починати нову. При грі на одному екрані, окрім зручного розділення, де кожен може займатись своїми справами на своїй частині екрану, є також система його зшивання, коли ви знаходитеся на достатньо близькій відстані, або ж в одному діалозі, що також виправляє проблеми прив'язки до камери та залежність від іншого гравця.
Я особисто награв у цю гру 511 годин, і це точно не остаточна цифра, адже на мене там чекають безліч компаній із різними людьми, у яких я граю за різні класи, а у деяких 一 від лиця сюжетних персонажів (в стандартній грі вони доступні як супутники), які мені би хотілося завершити. Проте сильно сумніваюся, що на цьому мій час у цій грі завершиться, адже перше, шо ми зробили з моєю дівчиною, коли пройшли вперше гру це почали нову. Крім того, розробники вже анонсували новий патч, у якому додадуть нові підкласи.
Але і це ще не все, адже розробники зробили зручну систему додавання фанатських модифікацій, які доступні у спільній грі в тому числи. І щоб довго про них не розказувати, я просто скажу, що вони здатні змінити її повністю та відповідно збільшити ту величезну кількість годин, на які ви пропадете у цій грі.
8.1 Також хотів би згадати попередню шикарну гру студії Larian (Розробників Baldur's Gate 3), в яку теж я би рекомендував пограти разом. Divinity: Original Sin 2
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch, MacOS, iOS)
Це чудова RPG, в якій ви так само можете створити або вибрати уже готового сюжетного персонажа та поринути в фентезійний світ з унікальними персонажами та подіями, на які ви безпосередньо впливаєте. Знов-таки, вам не обов'язково бути знайомими з першою частиною цієї гри, адже хоч і події відбуваються у цьому ж світі, та 2 частина не є прямим продовженням першої.
Для наочності, ми з друзями аби не створювати своїх персонажів вибрали вже готових, які по стандарту доступні як супутники, і хоч ми не знали абсолютно нічого про лор всесвіту, та це не завадило нам прожити повноцінні історії під час проходження. В одного з нас не з’являвся особистісний побічний квест, і тільки в кінці гри ми дізналися, чому.
Хотілося би згадати, що в грі своя специфічна бойова система, до якої треба звикнути. Також відмічу дуже продумане використання оточення та його ефектів якого досі немає навіть в значно новіших іграх.
9. Keep Talking and Nobody Explodes
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch, MacOS, Android, iOS)
Доволі незвична гра для двох, адже по суті напряму гратиме лише одна людина 一 інша буде розбиратися з інструкцією та давати вказівки. Ваша ціль 一 не підірвати ані бомбу, ані свої відносини. Для цього вам треба разом розмінувати вибухівку. Для гри вам достатньо буде одного пристрою, адже інструкція це просто текстовий мануал, який ви спокійно можете завантажити, а за потреби 一 навіть роздрукувати. Відповідно, передбачається, шо вибуховий пристрій бачить лише хтось один з гравців, а інший 一направляє та намагається зрозуміти, шо з того, що йому описують відповідає тексту.
Для цього можна використовувати голосові чати або ж іншій людині просто повернутись до екрану спиною, якщо ви знаходитесь в одному приміщенні, а після успіху чи вибуху ви поміняєтеся ролями.
10. Bread & Fred
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch, MacOS)
Під час цієї гри ваші відносини будуть натягнутими, як мотузка між тими двома пінгвінами, якими ви граєте. Ця гра не з простих, адже помилка одного в прямому сенсі потягне за собою іншого. Саме тому кожен успіх цінуватиметься ще більше. Вам потрібно буде злагоджено виміряти кроки та дії, аби докарабкатись до наступної цілі, а згодом 一 до кінцівки гри та дякувати богам, що розробники додали можливість ставити чекпоінт у будь-якому місці.
11. Cuphead
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch, MacOS)
Нехай неймовірний візуальний і музичний стилі, схожі на старі мультфільми, вас не обманюють 一 гра далеко не дитяча. І це зовсім не в плані якоїсь розпусти, а в плані складності. Ця гра підійде швидше любителям трайхардити, чим казуальним гравцям. Проте повірте 一 воно варте того, аби бодай спробувати. Можливо, це саме те, що вам потрібно. Де ще вас будуть преповнювати неймовірні емоції радості від того, що вам вдалось зафігарити якусь моркву?
12. Cult of Lamb
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch, MacOS)
На мою думку, кожен поважаючий себе християнин рано чи пізно в своєму житті задумується над тим аби створити власну секту. Повірте мені, я з Галичини, “я шарю в цій тємі”. Ця гра ідеально підійде для того, аби спробувати себе в цій нелегкій справі. Вам і тому, кого ви затягли у це візуально красиве гріховенство, доведеться приміряти на себе корону, а разом із нею 一 роль лідерів культу. Отож, ні в чому собі не відмовляйте та обирайте, як ви будете чинити зі своїми послідовниками та хто вони для вас. Але гра стала одним з найкращих представників свого жанру не єдиним менеджментом вашого поселення. Це, здебільшого, допоміжна функція в центрі гемплею. Тут є бойова система, де вам прийдеться піти в вилазку та перемогти тих, хто зазіхає на ваше віросповідання. І зробити це можна дуже багатьма способами, які відкриваються вам по мірі розвитку вашого поселення, ресурси для якого ви й будете здобувати в цих вилазках. Це 一 ідеальне замкнуте коло, яке здатне надовго утримати вас у цій грі. Крім того, воно підкріплене чудовою світобудовою й історією, яка відкривається вам по мірі проходження.
З нюансів варто виділити те, що це чи не єдина гра в списку, в якій кооператив доступний лише локально. Втім, в неї все ж можна грати дистанційно завдяки Steam Remote Play Together.
13. Super Bunny Man
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch, MacOS)
Дуркувата, несерйозна та незамислувата гра, що віддає стилем старих браузерних флеш-ігор в дусі Happy Wheels (привіт, Pewds), а від цього 一 надзвичайно весела. Вам потрібно буде проходити різні рівні своїми різнокольоровими кролями, і робитимуть вони це за допомогою стрибку й … усе. Ця гра настільки проста за гемплеєм, що тут толком нічого описувати. Просто беріть і стрибайте (бажано не на шипи).
14. Тут буде одразу 2 гри, які дуже схожі між собою (що не дивно, адже в їхній розробці брали участь одні і ті ж люди).
Dying Light
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch, macOS)
та
Dead Island 2
(PC, Playstation, Xbox,macOS)
Спільне в цих іграх те, що вам доведеться мочити зомбі всім, що попадається під руку, попутно слідкуючи за сюжетом гри. Тож зовсім не дивно, що значно веселіше робити це з кимось.
Варто повідомити, що тут спільна гра це радше додаток, ніж основний замисел. Хоча існує певна скаляція складності від кількості гравців. В Dying Light гра вважає вас усіх за одну людину та так до вас і звертається. В Dead Island ситуація трошки краще, адже там до вас звертаються як до групи, та й персонажі перекидуються між собою фразами/коментарями. Втім, якогось впливу на події гри це не приносить.
Але цей недолік, думаю, можна упустити.
Доречі, про те, чим ці ігри відрізняються 一 основна відмінність полягає в тому що, в DL є паркур, тому геймплей там більш вертикальний, ніж у DI. На цьому, в основному, й базуються деякі навички та взаємодії з оточенням в обох іграх. Також сильно відрізняється загальна атмосфера. DL більше зосереджена на тому, аби розказати історію, яка там справді чіпляє. Не дарма ж до гри причетні Warner Brothers. Історія міста Харану та Кайла Крейна точно не залишить вас байдужим. DI більш розважлива та динамічна. Попри сюжет, який важко назвати поганим, все ж зосереджує свою увагу саме на рубанні зомбі, яке, до речі, там доволі провідне, адже пошкодження яке ти побачиш після удару, буде залежати від того, що саме ти тримаєш у руках та з якою силою ти вдарив і, повірте, забиті чи відрубані кінцівки ще ніколи не виглядали так гарно.
Щодо інших частин цих ігор, то вони теж можуть слугувати варіантом того, у що можна пограти разом. Проте, сказати відверто, вони значно гірші за вищезгадані.
Тож раджу за них братися лише якшо ви залутали їх по великих знижках та нічого більше пограти у вас не залишилось, або ж ви після проходження інших частин хочете дещо більше дізнатись про їхні всесвіти та персонажів, які кочують між ними.
Dying Light 2 Stay Human Dying Light 2 Stay Human - Official Gameplay Trailer в першу чергу змінила візуальний стиль, що перетворило її для мене на кольорове місиво. Деякі ефекти, такі як циферки демеджу, можна прибрати в налаштуваннях, аби приблизити цю гру до звичної з першої частини картинки, проте це не сильно врятує ситуацію. У цій грі все ще цікаво знищувати зомбі, та й система паркуру значно розвинулась, проте мене при грі ніяк не покидало відчуття, що щось не те.
Можливо правда, що я дещо упереджений, і якщо розглядати цю гру відокремлено, то вона справді непогана. Але ми з друзями в її очікуванні вирішили перепройти 1 частину і якраз під кінець проходження вийшла 2, в яку ми з розгону успішно увірвались і з таким самим темпом розчарувались у ній. Через деякий час ми вирішили повторити цю спробу та гра дійсно вже відчувалась краще, проте, трішки погравши, ми так і не осилили її, переключившись на інші проекти. Тож може дійсно Dying Light 2 непогана гра, проте поганий Dying Light.
Перший Dead Island https://www.youtube.com/watch?v=lZqrG1bdGtg просто відчувається застарілим та в деяких моментах відверто використовує аспекти, які навмисне затягують ігровий процес, втім, маю визнати, ця гра викликає у мене певну нотку ностальгії та її приємно згадувати, незважаючи на всі її недоліки.
15. У цьому пункті я би хотів розказати про серію ігор, яка напевне вже утворила свій окремий жанр. Це LEGO ігри.
Вони є здається з усіх можливих франшиз, LEGO® Harry Potter LEGO® Harry Potter™ Collection - Official “Relive the Magic” Launch Trailer , LEGO® Marvel Super Heroes LEGO Marvel Super Heroes - Launch Trailer, LEGO® Star Wars LEGO® STAR WARS™ | Rebuild the Galaxy Official Trailer, тощо. Насправді крім своєї основної теми мало чим відрізняються одна від одної.
Ці ігри переказують уже знайомі або не дуже нам історії у своїй притаманній смішній манері. Ви ж, слідкуючи за нею, проходите різноманітні рівні, які розблоковують вам нових героїв із новими здібностями, що відкривають нові можливості. Опис доволі загальний, проте, він повністю передає суть. Яку б LEGO гру ви не вибрали, у ній ви гарантовано зможете повеселитись разом і єдине, про що вони вас змусять турбуватись 一 бажання купити собі або ж один одному фізичні копії оригінальних конструкторів по тій франшизі, в гру по якій ви щойно грали.
16. Заключним в своїх рекомендаціях я би хотів назвати цілий жанр ігор - survival або ж симулятори виживання чи просто виживалки.
Загалом ігри цього жанру зроблені так, що в них можна грати й самому, проте, як це не дивно, виживати разом набагато легше.
Наприклад, поширеною спільною механікою для них всіх є те, що вам потрібно підтримувати свою життєдіяльність постійним харчуванням (не найкраща механіка, добре, що в реальному житті не так). Відповідно їжу зазвичай доведеться вирощувати чи полювати на неї. І як же добре розуміти, що хтось з вас збере грядки та закине в піч харчі, допоки ви вирушили за матеріалами для пристройки зі скринями, куди точно влізе все те нове барахло, яке ви приносите з вилазок (принаймні до наступної вилазки). Доречі, барахла вдвох можна притягти значно більше, ніж самому. Також таким іграм притаманна деяка рутина та довге очікування, поки щось переробиться та зготується, і це краще робити за розмовою з кимось.
Також часто на такі ігри зазвичай є багато фанатського контенту, який ви можете туди напхати за допомогою модифікацій, або ж самі розробники постійно додають щось нове, і це може кардинально змінити вашу гру та продовжити час який ви в ній проведете.
Ось декілька рекомендованих мною виживалок:
1) Enshrouded
(PC, Playstation, Xbox)
Чудова гра, що ввібрала в себе найкращі механіки жанру. Де ви в оригінальному фентезійному світі (історію якого, доречі, досить цікаво досліджувати) будете грати за останніх представників свого народу 一 народжених полум’ям. Вам необхідно знайти інших вцілілих, які зберегли в собі знання про ремесла та подолати те, що вас знищило.
2) Palworld
(PC, Playstation, Xbox, MacOS)
Особливістю цієї гри є покемони, які тут завбачливо називаються пали, але суть від цього не змінюється, адже ви зможете їх ловити та використовувати в своїх цілях. Саме це основна відмінність цієї гри, яка внесла в жанр не тільки елемент колекціонування, а й зменшила час, який ви витрачаєте на рутину, бо за вас її тепер робитимуть ваші спіймані раби(закреслено) друзі з різними здібностями. Вони також допоможуть вам спіймати нових створінь чи відбитись від ворогів. Тож нумо ловити їх всіх. Тільки обережно в них є вогнестріл!
3) Valheim
(PC, Xbox)
Візуально проста гра в сетінгу скандинавської міфології, де ви граєте за вікінгів, які мають подолати різноманітних чудовиськ, аби довести, що ви гідні потрапити у Вальхаллу. Тож доганяйте ворона Одіна та доганяйте те що він вам розказує.
4) Grounded
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch)
Одна з небагатьох ігор у цьому жанрі, яка має завершений сюжет та яку можна справді пройти. Тут ви граєте за групку дітей, які в ході експерименту зменшились і потрапили в чийсь захаращений задній двір. Тож ваша мета мейк чілдрен знову стати великими в усіх сенсах. Гра дуже вдало та вміло переосмислює звичні нам предмети, додаючи їм інколи зовсім незвичне, проте логічне використання. Також нам подають різних звичайних комашок, які будуть вашими основними ворогами. Особливо павуки, проте не бійтесь, арахнофоби, для вас тут існує спеціальний режим.
5) The Lord of the Rings: Return to Moria
(PC, Playstation, Xbox)
Прекрасна гра у сетінгу “Володаря перснів”, в якому на противагу відкритому світу, як це зазвичай буває в іграх цього жанру, ви будете досліджувати підземелля, з якого намагається вибратись. У цій грі ви граєте за бородатих (або ж ні) гномів і гномих, які п'ють, співають і копають. Що ще треба для щастя?
6) Don't Starve Together
(PC, Playstation, Xbox, Nintendo Switch, MacOS)
Неймовірна гра в своєму власному похмурому стилі. Досить складна, не пробачає помилок, і ваше виживання може закінчитись у досить несподіваний момент, проте, саме цим вона і чіпляє. Тож адаптуйтесь до змін і спробуйте розкрити всі таємниці цього вигаданого всесвіту.
7) Minecraft
(Усі можливі актуальні і не дуже платформи)
Ем-м-м... Думаю, тут слова зайві.
Загалом ігор існує набагато більше, ніж у цій статті, і багато з них тут навмисне не згадані, адже я не хотів рекомендувати те, про що знаю надто мало або ж взагалі нічого. Навпаки 一 старався зібрати та порекомендувати лише ті тайтли, з якими знайомий особисто та від яких отримав задоволення при проходженні, акцентуючи на тих, що більше підходять для двох, а не компанії людей.
Скоріш за все, якщо ви вже цікавились цим питанням раніше, то ця стаття не відкриє вам чогось кардинально нового, втім, сподіваюсь, інформація буде вам корисною та ви знайдете декілька нових штук.
Також якщо вас зацікавив якийсь окремий аспект статті та ви б хотіли дізнатись про це детальніше (наприклад, про жанр Survival чи про існуючі варіанти) чи зіграти перелічені ігри 一 напишіть про це в нашому телеграм-каналі (тута посилання на нього).
Дякую за увагу, щастя-здоровля та смачних вам канапок!
Над статтею працювали: автор Elivios; редакторка Птаха; дизайнерка myburgerisnotyours.
Доєднуйтеся до наших соц. мереж: Telegram та Instagram — там на вас чекає ще більше смачного контенту!