Що таке Persona:
Persona - це медіа-франшиза, що складається з JRPG (японських рольових ігор), аніме, манги, книг та інших продуктів, створена компанією Atlus. Серія Persona є відгалуженням серії Shin Megami Tensei, яка в основному зосереджена на "викликачах демонів".
Прикол цієї серії в тому, щоб досліджувати психологічні теми, такі як особистість, самоідентифікація, прийняття себе та протистояння тіньовим сторонам особистості.
Також серія ігор Persona виділяється своїм візуальним стилем персонажів, монстрів, оточення та ігрового меню.
Як я познайомився з франшизою:
Я дуже люблю жанр JRPG, але з ігор цього жанру я награв лише в Pokemon, які супроводжували мене з дитинства, та і через це я не пробував інші ігри цього жанру. Тому коли мені друг показав Persona 5 Royal, я не дуже був замотивований проходити цю гру, але мене закохав її саундтрек.
О боже, наскільки він прекрасний.
Це без сарказму стало моєю причиною спробувати гру, і я про це не пошкодував. Після проходження Persona 5 Royal, я став чекати на вихід
Persona 3 Reload, який вийшов 2 лютого 2024. Коли вона вже вийшла, я оформив підписку gamepass.
того що я скнара, яка не хоче платити 2000 гривень
На момент 09.02.24 я награв 33 години, тому я вже готовий зробити огляд на цю гру.
Сюжет(Free spoilers):
Почнемо з того, що Persona 3 Reload це ремейк гри 2006 року, де змінилась лише графіка і додаткові сюжетні деталі.
Сюжет починається з того, що головний герой(у нього нема імені, але канонічно його називають Макото Юкі) приїжджає до своєї нової дислокація, в якій він буде навчатися та жити. Але він приїхав у період "Темної Години" або "25 години", коли прокидаються різноманітні монстри, на вулицях знаходяться гроби, а на полу розлита червона субстанція.
не ну впізнаю свій рідний Житомир:)
Коли головний герой прогулявся по нічному Житомиру, він доходить до свого гуртожитку, де він зустрічає загадкового хлопака(Mystireous boy), який пропонує підписати загадковий контракт своїм іменем, там я дав йому ім'я Pivasik Lvivske.
я точно буду хорошим батьком))
На цьому зупинюся зі сюжетом, тому що пролог дуже довгий і розписувати половину довгочита їм я не сильно хочу, тому коротко скажу, що сюжет побудований на формулі "Школяри, як рятують світ".
Геймплей:
Геймплей поділяється на 2 етапи:
Життя школяра
Життя "машини для винищення потойбічного світу"
Життя школяра:
Цей етап проходить протягом дня, коли ти знаходишся у школі та проводиш час зі своїми "друзями". Це також і час закупівлі різних предметів та розхідників для своїх напарників(яких у тебе буде понад 9).
Навіщо зустрічатися з кимось окрім напарників? Це зроблено для того, щоб качати з ними social link, які показані у виді карт таро. Ці карти по досягненню 10 рівня дають різні бонуси тобі і твоїм напарникам.
Також під час шкільного дня, періодично з'являються події, де треба дати відповідь на запитання лектора, воно ні на що не впливає, окрім як за правильну відповідь дає 1 бал до одного зі статів: Ерудованості(Academic), Привабливості(Charm) та Хоробрість(Courage).
Більше всього мені подобається відповідати на запитання математика, того що... я що, марно у фізматі вчився?
Життя "машини для винищення потойбічного світу":
Для того, щоб приступити до цього етапу, треба піти не спати, а у Тартар(Tartatus) - башта, яка з'являється замість школи у період "Темної години".
Після пробиття 00:00 годин, ми з'являємося на вході у Тартар, де ми можемо вибрати, хто з наших тімейтів піде з нами(у нас максимально 3 слота під них).
Після вибору напарників, ми починаємо досліджувати цю башту, пробираючись на поверхи вище.
Протягом таких пригод, нам на зустрічі можуть трапитися Тіні(Shadows), які виступають тут противниками. З ними можна вчепитися у бій або просто ігнорувати(інколи це більш правильний вибір, коли візуально видно, що він сильніший за тебе).
Якщо ж вибрати варіант набити йому дупу, то після удару головного героя, почнеться битва. Битви тут не сильно складні, якщо це не бос, звісно.
В більшості часу перший хід дається гравцю, де у нього обширний вибір дій:
Attack б'є твоєю зброєю, яка у тебе екіпірована(у головного героя це одноручний меч).
Persona дозволяє вибирати здібності, які більш ефективні проти тіней, ніж звичайні удари, але при цьому вони потребують використання шкали витривалості.(Про Персон поговоримо трошки пізніше)
Item дозволяє пожертвувати своїм ходом на використання розхідників: від різних предметів, які лікують тебе та союзників, до коктейля молотова, які завдають шкоду противнику. Не питайте мене, чому у школяра є коктейль молотова
Guard потрібен для того, щоб захиститись від сильного удару, який ти у звичайному випадку не переживеш.
У минулому підпункті я доторкнувся до теми "Персони", тому я поясню що це за покемон такий.
Персони - уособлення душі, розуму та особистості людини, які набувають форми демонів, богів або стародавніх героїв. В свою чергу наш герої змінює їх під будь-яку ситуацію як рукавички.
Або по інакшому стенди з Химерні пригоди ДжоДжо.
У наших тімейтів лише одна зафіксована персона, яку можна потім "еволюціонувати".
Самі персони поділяються на типи - від стандартних вогню , вітру , електрику та льоду до світла, темряви та фізичні(сильний варіант звичайної атаки).
Музика:
Як я казав на початку довгочита:
я не дуже був замотивований проходити цю гру, але мене закохав її саундтрек.
І це не просто так. Музика в Persona - це окремий вид мистецтва, який Шоджі Мегуро викарбував не тільки у моїй пам’яті, а і у пам’яті інших поціновувачів серії ігор Persona, які навіть після проходження хочеться переслухувати по декілька разів.
Мої основні фаворити:
Підсумок:
У підсумок скажу, що Persona 3 Reload є гідним до ознайомлення як і новачкам, які не дуже хочуть грати у ігри майже двадцятирічної давності, так і ветеранам серії.
Хоч гра є представником JRPG, він тут більш динамічний ніж у іграх Pokemon.
Єдине що може зупинити її проходити - ціна та системні вимоги до гри, але якщо ці причини вас не зупинять - то вперед грати, 100+ годин хорошо геймплею, сюжета та контенту вам забезпечено.