Підлабузництво: путівник по передвиборчій британській політиці

The Press on their knees, licking a Starmer boot with a Labour rosette sock.

Лейбористи ще не при владі. Але медовий місяць вже почався


Денне телебачення - напрочуд небезпечне місце для політика. Під час загальної виборчої кампанії 2019 року Бориса Джонсона загнав у промисловий холодильник безстрашний репортер з "Good Morning Britain", балакучого ранкового шоу. У 2012 році під час інтерв'ю в прямому ефірі "This Morning", зазвичай легкого ранкового шоу, ведучий передав Девіду Кемерону, тодішньому прем'єр-міністру, список політиків, підозрюваних у педофілії.

Не дивно, що сер Кейр Стармер виглядав стурбованим перед нещодавньою розмовою з Лоррейн Келлі, ведучою денного телебачення. А дарма. Пані Келлі протягом десяти хвилин розповідала про робітниче коріння лідера лейбористів. Замість списку хижаків, пані Келлі принесла лише чашку з обличчям молодого сера Кейра, як нагадування про те, що він був - згідно з інтернет-переказами, якщо не справжнім автором - натхненником Марка Дарсі, незграбного, але симпатичного адвоката зі "Щоденника Бріджит Джонс".

Спрощені телевізійні інтерв'ю з людиною, яка, ймовірно, стане прем'єр-міністром через кілька місяців, стали звичним явищем. Висвітлення діяльності тіньового кабінету є таким же хвалебним. Варто лише згадати слово "реформа", як Уес Стрітінг, тіньовий міністр охорони здоров'я, гарантовано отримає хвалебну статтю і фотографію з його суворим виглядом. Рейчел Рівз, тіньовий канцлер, отримує таке ж ставлення, вихваляючи засоби Маргарет Тетчер, якщо не її цілі. І це не зупиняється. Одна газета опублікувала інтерв'ю з сером Кейром на 2000 слів про те, як корисно вчитися грати на флейті. Це може означати лише одне: настав сезон підлабузництва.

У Вестмінстері існує припущення, що з наближенням виборів опитування звузяться, а увага до лейбористів посилиться. Поки що все відбувається з точністю до навпаки. Згідно з даними нашого трекера, лідерство лейбористів в опитуваннях залишається стабільним - 20 відсоткових пунктів. Підлабузництво, а не перевірка, стало порядком денним, оскільки журналісти, диваки та лобісти намагаються завоювати прихильність майбутнього уряду.

Яскраві профілі людей, які можуть виявитися корисними джерелами інформації в певний момент - "підсолоджувачі крові", як кажуть у торгівлі - з'являються швидко і густо. Сью Грей, керівника апарату сера Кейра, хвалять. Її недоліки як державного службовця, такі як майже соціопатичне прагнення до секретності, замовчуються, а незначні таланти вітаються. "Вона досить безжалісна в питаннях хронометражу", - зазначено в одному з портретів. Часто тоном вчителя початкової школи, який надсилає звіт батькам: ""Один з лейбористів сказав, що Грей була гарною слухачкою"".

У сезон підлабузництва все перевертається з ніг на голову. Недоліки стають сильними сторонами. Пані Рівз виклала свій погляд на британську економіку в березневій лекції. "Сама її нудність є досить захоплюючою", - припустив один з коментаторів. Інші аплодували тіньовому канцлеру за "серйозне" втручання, ніби колишній економіст Банку Англії добре зробила, що втрималася від бажання почати жонглювати. Вади стають чеснотами. Сер Кейр, який пообіцяв лейбористам купу лівих політик, а потім відмовився від них, схвалюється як лідер опозиції, який виконує своє "домашнє завдання", а не як звичайний термін: брехня. Навіть припущення, що лідерство лейбористів є крихким, є витонченим засобом підлизування: це повідомлення, яке хочуть поширити радники сера Кейра, які параноїдально бояться втратити свою перевагу.

Підборіддя правої преси також вимазане кремом для взуття. Майже кожен лідер лейбористів зазнав побоїв від "The Sun", які пишаються тим, що є найзабіякуватішим таблоїдом Британії. Лише сер Тоні Блер уникнув таких нападок. І йому знадобилися роки зусиль і 22-годинний переліт до Австралії, щоб здобути перемогу над Рупертом Мердоком, медіа-магнатом, який володіє цим виданням. Натомість сер Кейр витратив значну частину свого часу на посаді генерального прокурора, намагаючись ув'язнити журналістів пана Мердока за телефонний злам.

Якщо "The Sun" все ще засмучениі цим, то вони мають особливий спосіб показати це. Нещодавно газета змалювала пані Рівз як "залізного канцлера" в дусі Тетчер. Коли сер Кейр з'явився на інтерв'ю на новому YouTube-каналі газети, йому довелося витримати кілька кумедних хвилин, коли його запитали, чи вживав він наркотики, коли був адвокатом. Але сама газета "The Sun" накинулася на таблоїдний аргумент сера Кейра про те, що компанія "Nike" була неправа, коли підробила прапор на новій футбольній формі збірної Англії. Можливо, в сезон підлабузництва минуле залишається в минулому.

Коли справа доходить до бізнесу, чобіт нібито стоїть на іншій нозі: саме лейбористи намагаються привабити бізнес за допомогою "наступу на копченого лосося", очолюваного пані Рівз. Тут все навпаки. Уряд може оподатковувати, регулювати і штрафувати, вичавлюючи жирну маржу кількома розчерками міністерського пера. Найбільше, на що здатна фірма, - це погрожувати закрити фабрику в маргінальному районі та підписати лист до Financial Times. Тож коли в лютому лейбористи влаштували бізнес-конференцію вартістю 1000 фунтів стерлінгів (1270 доларів) на крикетному майданчику в Овалі, там було повно людей, що займаються державними справами і мають смак до шкіри.

Нам потрібен черевик побільше.

Підлабузництво завжди закінчується. Люди вітають політиків на шляху до вершини і освистують їх на шляху до низу. Пан Джонсон був унікальним активом, перш ніж став унікальною проблемою. Тереза Мей за кілька місяців перетворилася з "Будіки Брекзиту" на "Мейбота", несправного робота, що вийшов з ладу. Ріші Сунак колись був "Діші Ріші", найпопулярнішим політиком у Британії, який вражав журналістів своїм умінням створювати зведені таблиці в Excel. Навички роботи в Excel залишаються високими, а особисті рейтинги - ні.

Те, що іноді приписують упередженню до консерваторів, часто є просто упередженням до влади. Британія настільки централізована, що компетентний уряд може підкорити політичну реальність своїй волі, будь то плани витрат (які сприймаються як реальність, незалежно від того, наскільки вони абсурдні) або порядок денний новин (який все ще визначається будь-якими заявами Даунінг-стріт). Однак уряд консерваторів опинився в такому жахливому становищі, що ця магія зникла. Лейбористи ще не при владі. Але медовий місяць вже почався. Язик ще деякий час зустрічатиметься зі шкірою.

Першоджерело: The Economist “Bootlicking: a guide to pre-election British politics”

Більше новин в телеграмі

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Пащека / Світові новини
Пащека / Світові новини@pascheka

13.7KПрочитань
0Автори
111Читачі
На Друкарні з 15 березня

Більше від автора

  • Болото замість козиря

    Фінансовий скандал у Граці, корупційні розслідування у Відні, посадові махінації в колишніх синіх міністерствах, контакти з російськими олігархами - FPÖ Кікля опинилася у вирі справ.

    Теми цього довгочиту:

    Корупція
  • "Наша Європа може померти": Страшне послання Макрона континенту

    Макрон попередив про загрозу майбутньому ЄС та закликав до більш "суверенної" Європи. Він запропонував ідеї зміцнення ЄС, такі як збільшення бюджету та оборонні преференції. Промова розглядається як передвиборча агітація на тлі відставання партії Макрона в опитуваннях.

    Теми цього довгочиту:

    Європейський Союз

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається