Портативні консолі Sony. Огляд на PSP. Розбір XMB та чому це один з найкращих інтерфейсів для консолей

Наші відчуття від використання пристрою цілковито залежать від способу нашої взаємодії з ним. Кожна така взаємодія є інтерфейсом. І сьогодні ми зосередимо нашу увагу на графічній оболонці XMB – ключовому інтерфейсі PlayStation Portable.

Структура системи

Структура тут досить проста — система поділена на основні категорії у вигляді горизонтальної стрічки та вкладені елементи, які розташовані вертикально.

Самі ж елементи містять у собі піделементи. Вони теж відображаються у вигляді вертикального списку. Таким чином, у нас виходить така собі деревоподібна структура, у якій досить легко орієнтуватись

Кожна опція налаштувань відображається в окремому модальному вікні, візуально подібному до інтерфейсу CASES. Цікавою особливістю є те, що назви всіх елементів списку, за винятком обраного, стають невидимими, що краще привертає увагу користувача до поточної дії.

В наслідок цього, сама структура виглядає простою, інтуїтивно зрозумілою та дуже структурованою. Через це, користуватись системою дуже приємно та легко. Навіть один з найпопулярніших емуляторів RetroArch має варіант оформлення, який схожий на XMB, оскільки він допомагає розібратись в безлічі налаштувань, які є в цій програмі.

Візуальне оформлення

Одразу, що можна помітити після увімкнення консолі — шпалери. Sony вдало використали креативний підхід, реалізувавши їх у вигляді плавної хвилі. Цей елемент додає інтерфейсу динамічності та створює відчуття «живої» системи.

Колір тла можна було змінити в налаштуваннях. Загалом, можна обрати 12 варіантів колірної палітри, чого багатьом вистачить вдосталь. Самі ж кольори яскраві та насичені, що перетворює консоль в руках на іграшку.

А що мені сподобалось найбільше, так це те, що кольори можуть змінюватись щомісяця автоматично. Я люблю змінювати шпалери на своїх пристроях кожного місяця, тому для мене це досить важливо.

Шпалери доповнюють пласкі та мінімалістичні іконки. Станом на 2004 рік, скевоморфізм був найпопулярнішим у дизайні інтерфейсів, оскільки в той час люди все ще звикали до різної електроніки і їм було простіше взаємодіяти з елементами, які нагадують їм досвід з реального життя. Тому рух Sony в напрямок мінімалізму у своїх консолях був досить неочікуваним. І що найцікавіше, людям сподобалось таке рішення, чого не скажеш про iOS 7, який вийшов на цілих 9 років пізніше. 

А якщо вам і цього буде недостатньо, ви можете завантажити користувацькі теми з інтернету. Існують варіанти, які просто заміняють іконки та шпалери. А є такі, що встановлюються лише за допомогою плагіну CXMB, який дозволяє гнучкіше налаштовувати оформлення. В наслідок чого вони можуть кардинально відрізнятись від звичайного XMB.

Також варто згадати, що ревізія PSP Go отримала унікальну функцію в операційній системі, якої немає в інших моделях. У неї з’явився спеціальний режим годинника при складанні самої консолі. А при натискані кнопок L + R ви можете відкрити календар. Анімація активації та деактивації цього режиму надзвичайно гарна та плавна. А ще ви можете додати цей режим й до інших ревізій завдяки плагіну ZeroVSH Patcher. Та варто зауважити, що він не буде працювати на 1000 ревізії через недостатню кількість оперативної пам’яті.

Оформлення ігор

Окремо хочеться поговорити про оформлення ігор в XMB, оскільки це теж відіграє значну роль у сприйнятті як системи загалом, так і конкретної гри.

Почнімо з того, що оформлення кожної гри складається з прямокутної обкладинки та заднього фону до нього. Окрім цього, при виборі кожної гри може відтворюватись тематична музика, що допомагає краще зануритись у світ гри ще перед її запуском. 

На відміну від звичної практики, назву гри не обов'язково розміщували на передній обкладинці. Зазвичай, її можна знайти на задньому фоні, у якому було більше простору для тексту. Обкладинка містила в собі якесь тематичне зображення, щоб її можна було легше знайти в списку ігор. Окрім цього, вона могла бути як звичайним зображенням, так навіть і невеликим відео, де відображався ігролад.

Єдине, що мені не сподобалось в бібліотеці ігор, це її сортування. Річ у тім, що всі ігри відображаються в бібліотеці за порядком його встановлення — новіші відображаються вище. Це не дуже зручно, коли у тебе багато ігор, щоразу доводиться гортати величезний список, щоб запустити гру, в яку ти грав буквально вчора. Я б хотів побачити тут порядок сортування по останній зіграній грі, як це реалізовано на тій самі Nintendo DSi, або Switch. 

Мультимедійні можливості

У своїй попередній статті про PSP, я згадував, що її охрестили, як «Walkman 21-го сторіччя». Це означало те, що окрім ігор, консоль повинна працювати й з іншими медіафайлами. Загалом Playstation Portable вміє відтворювати різні аудіо, відео файли, показує зображення та навіть мав працюючий повноцінний браузер. Тож розберімо кожен тип файлів окремо.

З відео файлами ситуація була відносно успішною. За кордоном активно продавались UMD диски з різними фільмами й вони мали успіх деякий час. Це ж можна було сказати й про аудіо файли, однак альбоми, записані на UMD дисках були досить нішевими. Зараз же, щоб запустити будь-яке відео, або аудіо, потрібно користуватись спеціальними конверторами, оскільки PSP підтримував лише спеціальні формати.

JPEG зображення, як відтворювались, так і відтворюються зараз без жодних проблем. Питання лише в тому хто зараз буде тримати фотографії на PSP.

Браузер на PSP вже давно не функціонує. Вам навряд чи вийде зайти на якийсь сучасний сайт. Та й підключення до інтернету це ще те завдання, оскільки воно реалізоване дуже незручно і, можливо, вам доведеться змінювати параметри вашого роутера для цього. Єдине застосування браузера зараз — прошивка консолі без використання комп’ютера. 

Плагіни

І якщо ми вже зачепили тему прошивки, то завдяки їм, ми можемо встановлювати корисні плагіни для нашої системи. Вони додають безліч корисних функцій, які не були передбачені виробником, але які користувачі так хотіли побачити. У цьому матеріалі вже йшла мова про деякі плагіни, але є й інші, не менш корисні, про які я ще не згадував.

Game Categories Lite дозволяє створювати окремі теки для ігор. Завдяки цьому плагіну можна відсортувати ігри так, як ви самі захочете. І це розв’язує проблему великого списку ігор, про яку я згадував раніше.

DayViewer дозволяє гнучко налаштувати рядок стану в XMB. Ви можете змінити формат дати, його положення, а також додати нові елементи, як ось відсоткове значення заряду батареї

Існують й інші корисні плагіни, однак я познайомив вас з тими, які й сам використовував, оскільки вони виявились для мене найбільш корисними.

На завершення

XMB стала однією з найкультовіших оболонок серед усіх консолей. Це відбулося завдяки простому та зрозумілому інтерфейсу, в якому міг розібратись будь-хто. Її зовнішній вигляд й зараз виглядає дуже гарно та естетично завдяки проробленому мінімалістичному дизайну, який випереджав час на декілька років вперед.

Ця ж оболонка перейшла в нову Playstation 3 з деякими вдосконаленнями. Однак, згодом Sony вирішили відмовитись від цієї оболонки та структури, що розчарувало багатьох гравців. 

Якщо ви дочитали до цього моменту, значить вам точно була цікавою моя стаття. І якщо ви хочете, щоб я надалі випускав матеріали про різні портативки, можете підтримати мене гривнею, закинувши мені на банку.

А ще підписуйтесь на мій телеграм-канал, щоб не пропустити різні новини пов’язані з моїми статтями та новинами зі світу технологій.

Також, не забувайте підтримувати нашу армію, адже лише вони можуть забезпечити краще майбутнє та мир у нашій країні.

Дякую усім за увагу❤️

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Олександр Вакулюк
Олександр Вакулюк@alexwak

UI/UX Design | Web Design

2.2KПрочитань
13Автори
19Читачі
Підтримати
На Друкарні з 1 червня

Більше від автора

Вам також сподобається

  • Рецензія на дилогію «Аквамен»

    Я є великим прихильником першого «Аквамена», і вважаю, що свого часу стрічка зібрала більше мільярда доларів зборів не просто так. Особливо приємно усвідомлювати те, що в проєкт і його витривалість у прокаті не сильно то й вірили, а він добряче пройшов по кінозалам.

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Огляд WWE RAW за 20.11.2023

    Вітаю всіх на черговому огляді Понеділкового RAW. Це останній епізод перед Козацькими Серіями. На нас очікують пояснення Дрю МакІнтайра, Беккі Лінч зійдеться в двобої з Ся Лі, а також Чед Гейбл битиметься з Шинске Накамурою.

    Теми цього довгочиту:

    Wwe

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається

  • Рецензія на дилогію «Аквамен»

    Я є великим прихильником першого «Аквамена», і вважаю, що свого часу стрічка зібрала більше мільярда доларів зборів не просто так. Особливо приємно усвідомлювати те, що в проєкт і його витривалість у прокаті не сильно то й вірили, а він добряче пройшов по кінозалам.

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Огляд WWE RAW за 20.11.2023

    Вітаю всіх на черговому огляді Понеділкового RAW. Це останній епізод перед Козацькими Серіями. На нас очікують пояснення Дрю МакІнтайра, Беккі Лінч зійдеться в двобої з Ся Лі, а також Чед Гейбл битиметься з Шинске Накамурою.

    Теми цього довгочиту:

    Wwe