Потуги творчого процесу

Вигадали геніальний сюжет для книги. Сіли писати. І… через певний час натрапляєте на фільм / книгу / серіал / оповідання, яке по тематиці схоже на ваш витвір.

Відразу виникають думки: хто вліз уві сні у думки й прочитав усі ідеї?

«Початок» Крістофера Нолана вийшов з чату. Хутко! Не треба наші ідеї красти.

У мене таке було... і не один раз.

Ми відчуваємо: біль, розчарування, спустошення, руки опускаються й більше не хочеться писати. Адже ідея вже не нова. І будуть книгу порівнювати. Знову скажуть, що хтось у когось вкрав. Жахливо й я поділяю ваші почуття.

Біда в тім, що дуже важко знайти оригінальні сюжети, бо так вже повелося, що людство існує достатньо давно і бажання творити та вигадувати історії існує з древніх часів. Та хіба це знак, що треба все видаляти й зарікатися, що більше ніколи не почнете писати?

Ні. Ні. І давайте ще втретє – ні!

Поділюся своїми практичними порадами, як з цього вибратися: 

📚Вивчіть існуючі твори

Що я перше зробила, коли у мене таке трапилося? Пішла шукати аналогічні книги. Відкриваємо Google: вбиваєте чи тематику книги, чи ключові моменти, чи визначні події й шукаємо: хто до нас написав цей геніальний шедевр! Знаходимо книжки й починаємо читати. 

Однак читаємо та аналізуємо. Що нам в ній подобається? А що ні? Що в ній є дотичного до нашої історії, а що нас вирізняє на фоні них? Як ми можемо підійти до теми по-новому? 

Найкраще взяти стікери, ручку та блокнот і занотовувати все, що впаде в око, аби потім використати для себе в благо. 

📚Знайдіть унікальну перспективу

Кожен письменник має свій голос. Ваша перспектива та стиль можуть принести нове бачення навіть у знайому тему. Подумайте, як ви можете додати щось унікальне до вже існуючих ідей. Для цього ви повинні розуміти: яка найсильніша риса у вас: трішки дивні діалоги, чудовій й глибокі персонажі або ви науковець, який знає тему досконало (вибачте, болить у мене тематика наукової фантастики). Ви – унікальні, тому й повинні віддатися своїй книзі й створити її під свій стиль. 

📚Інтегруйте власний досвід

Використовуйте ваші особисті знання та досвід для створення нових елементів в історії. Це може бути чимось, що ви знаєте професійно або щось, що ви пережили. Знову повертаємося до науковців… віддайте мені свій мозок на пару томів наукової фантастики. Або ви побували у Флоренції й тепер хочете створити на цій локації детективну історію, через те, що це зробив Ден Браун у «Інферно». Або у вас було трагічна історія кохання чи ви втрачали дуже близьку людину і тому добре можете описати такого персонажа.

📚Змішайте жанри

Спробуйте поєднати вашу тему з елементами іншого жанру. Наприклад, якщо ви пишете фантастику, додайте елементи детектива або романтики. Та не перестарайтеся із цим, щоб не створити, якийсь набір суміші. Усе повинно бути в міру. 

📚Глибше розкрийте персонажів

Унікальні, добре пропрацьовані персонажі можуть зробити знайому історію свіжою та захоплюючою. На що я й роблю ставку у своїй книзі… Скажіть, навіть якщо є захоплюючий сюжет, але персонажі ніякі – то читати не так цікаво. А от деколи заради героїв можна й потерпіти недолугу історію. Та давайте без цього, шукаємо золоту середину. 

📚Отримайте зворотний зв'язок

Не бійтеся показати ваш рукопис друзям, колегам по цеху або навіть професійним редакторам для отримання зворотного зв'язку. Деколи їх зауваження, коментарі, захоплені вигуки можуть вам розкрити сюжет по-іншому, наштовхнути на роздуми та повірити в себе. У мене так було із моїми альфами (їх троє), по ходу як вони коментували мій рукопис, я прозрівала від того, що, по-перше, я таки десь та й розумна, по-друге, не все ще втрачено, попри те, що я достеменно впевнена, що пару голлівудських студій вкрали у мене ідею, поки я спала. 

Надіюсь, що ці слова знайдуть тих авторів, які зіткнулися з такою проблемою. Повірте в себе і працюйте над рукописом, ні в якому разі не відмовляйтеся від власної ідеї, а робіть з неї щось цікаве, нестандартне та яскраве!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Мольфарка за наймом
Мольфарка за наймом@kosenkoart

письменниця, порадниця

551Прочитань
2Автори
20Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається