Preply. Як українці створили платформу вивчення мов, яку використовує весь світ

🎓Preply - сервіс з пошуку репетиторів, які викладають іноземні мови онлайн.

🌎Спочатку платформа Preply створювалася як сервіс для вивчення англійської мови, але концепція протягом цього процесу кілька разів змінювалася. Зараз це онлайн-маркетплейс, де ви можете знайти репетитора з понад 50 різних мов.

💡Ідея стартапу, пов'язаного з мовними курсами, прийшла до Кирила Бігая в 2011 році. Він зіткнувся з труднощами пошуку китайського репетитора, що спонукало його збудувати бізнес. Перший проект Кирила FindGur, який був обраний для бізнес-акселератора EastLabs, провалився.

🔍Основними помилками їхньої стратегії були неправильно підібрана команда та відсутність якісного продукту.  "Не вдалося у стислі терміни знайти прибуткову бізнес-модель", - зізнавався Бігай в інтерв'ю "Українській правді"

🇺🇦Після провалу у США Бігай з командою повернулися до Києва, де впродовж двох років, подекуди не отримуючи зарплату, крок за кроком розвивали сервіс в межах України. Головною метою для співзасновників було побудувати найефективніший спосіб вивчення іноземних мов.

💰Після того, як Preply вийшов на прибуток власними силами команда знову подалася за венчурними інвестиціями за кордон.

🤩2012 року на конференції IDCEE компанію було названо одним із найперспективніших українських стартапів.

🏛У 2015 році команда потрапила в акселератор TechStarts, отримавши від ангела Семена Дукача $120 тис. інвестицій.

🗺У 2016 році Preply вийшов на ринок Бразилії, а після завершення чергового раунду в 1,3 мільйона стартап оголосив про розширення до Великобританії, Німеччини та Іспанії. Це дозволило команді зрости до 100 осіб — це аж 7-кратне зростання менш ніж за 3 роки!

📍У 2018 році стартап залучив 4 мільйони від 7 різних інвесторів на чолі з Point Nine Capital. Кошти були використані для додавання ще кількох технічних функцій до продукту, наприклад Preply Calendar, а також для відкриття нових офісів у Європі. Preply Classroom  було запущено як комплексну екосистему вивчення мови з інтегрованою відеоплатформою, онлайн-чатом, спільним використанням екрана тощо.

💵Протягом 2019 - 2021 років Preply відкриває новий офіс у сонячній Барселоні та залучає $10 мільйонів від таких інвесторів, як Point Nine Capital і RTAventures. Після цього закрито ще один раунд на $35 мільйонів від таких інвесторів, як Full In Partners та Inovo Venture.

📈Завдяки вчасним інвестиціям кількість користувачів сервісу лише за 2020 рік збільшилася у 2,5 раза. Таке стрімке зростання відбулося не лише через закриті школи під час спалахів пандемії, а й завдяки все більшій популярності онлайн-освіти у світі. Так, Preply виріс до 300 співробітників лише у 2021 році.

🪖Із початком повномасштабної війни в Україні компанія оголосила, що йде з ринку росії та відключає від платформи 8 тисяч російських репетиторів. Збитки від такого рішення стартап вирішив не розголошувати, але це не вплинуло на його розвиток. У липні 2022-го року Preply залучив $50 млн інвестицій та найняв ще понад 100 співробітників.

🤖У 2023 році ж стартап залучив $70 млн на розвиток AI-технологій. Компанія вже створює на базі штучного інтелекту асистента, який допоможе покращити та спростити навчальний процес.

💸Наразі європейський сервіс Dealroom вказує, що актуальна оцінка Preply — $432 млн.

Залишайте свої реакції, якщо ви бажаєте дізнаватись більше про історії успіху і інших компаній!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
єІнвест
єІнвест@einvest

Розвиваємо фін грамотність

4.9KПрочитань
0Автори
49Читачі
Підтримати
На Друкарні з 2 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається