Які перспективи інвестування у військові облігації у 2024 році?

📍Оскільки обізнаність українців про доступність ОВДП як надійного інвестиційного інструменту зростає, можна очікувати на поступове збільшення портфеля інвестицій фізичних осіб.

💸З початку воєнного стану вдалося залучити на фінансування державного бюджету через випуск ОВДП 1,23 трлн грн в еквіваленті. З яких за 2023 рік було залучено 552,6 млрд грн в еквіваленті (388,5 млрд грн, $3,7 млрд, 735,8 млн євро). Обсяг погашень ОВДП протягом 2023 року становив 369,8 млрд грн в еквіваленті (225,1 млрд гривень, $3,3 млрд та 582,2 млн євро). Таким чином, за підсумками 2023 року, чисте залучення коштів становило 163,4 млрд грн, $370,4 млн та 153,6 млн євро.

📈Громадяни України (фізособи) вдвічі збільшили інвестиції в облігації внутрішньої державної позики (ОВДП) з початку повномасштабного вторгнення Росії до 53,3 млрд грн. Обсяг вкладень юридичних осіб у ОВДП збільшився протягом цього періоду в 1,7 раза – до 139 млрд грн.

🔎Загалом у структурі власників ОВДП найбільша частка належить НБУ (43,5%) та банківському сектору (41,5%). Далі йдуть – юридичні особи (8,8%), фізичні особи (3,4%), нерезиденти (2,7%) та територіальні громади (0,1%).

💁Однією з основних причин зростання інвестицій у держоблігації є привабливість таких інвестицій: дохідність ОВДП значно перевищує офіційний рівень інфляції.

🤔Андрій Руденко, начальник відділу цінних паперів та зовнішніх ринків Sense Bank наголошує, що головна перевага інвестицій в ОВДП перед, наприклад, депозитами — відсутність податків, що нараховуються на отриманий від розміщення коштів доходів.

Які перспективи інвестування в ОВДП у 2024

💵Валютні ОВДП менш популярні. Доларові папери користуються приблизно вдвічі меншим попитом, хоча слід визнати, що їх популярність потроху зростає.

🧮Фахівці вважають, що цей тренд має всі шанси посилитися у першому півріччі. Адже пожвавлення девальваційних настроїв серед українців наприкінці року призвело до збільшення попиту на купівлю іноземної валюти з боку населення.

«Загалом, на мою думку, суттєвого зниження ставок за ОВДП цього року очікувати не слід. Очевидно, що Міністерство фінансів, як позичальник у такому випадку, воліє зменшити витрати на обслуговування боргу. З іншого боку, за усіма прогнозами, інфляція цього року має прискоритися – через ефект низької бази, пожвавлення економічної активності тощо. Такий сценарій є базовим у прогнозах Національного банку. Відтак подальше динамічне пом’якшення монетарної політики та суттєве зниження ставок за депозитами виглядає малоймовірним», – прогнозує представник Sense Bank.

 📌Отже, й дохідність ОВДП навряд чи суттєво знижуватиметься. Корекція в межах 2-3% впродовж року, щоправда, все ж можлива. Але й у цьому прогнозі слід зважати на безпекові ризики.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
єІнвест
єІнвест@einvest

Розвиваємо фін грамотність

3.6KПрочитань
0Автори
49Читачі
На Друкарні з 2 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається