Раідоновини
Епізод перший:
От уявимо собі — іде чесна людина вулицею, або сидить вдома на дивані і переглядає повідомлення в телефоні, чи виїхала з друзями на природу на пікнік і раптом, якісь незрозумілі особистості хапають її за руки, ноги, засовують в салон дорогого авто і вивозять у напрямку владної будівлі, де вивантажують нещасного прямо в крісло державного службовця, з наказом, нічого не чіпати, документи не читати (для цього є помічники і секретутка), нікуди не виходити до 16:00 а завтра з’явитися о дев’ятій. Для виклику службового авто, натискати цю кнопку. Хабарі складати в цю шухляду.
Так не буває?
А як буває?
Добре спроба номер два.
Епізод другий:
Чесна людина, визнаний підприємець, професіонал, видатний артист, адвокат, успішний спортсмен, ресторатор (колю катлєту не чіпаємо, тут особливий діагноз і вітальку-вогнегасника теж, розглядаємо це як інфекційне захворювання) звертається до друзів, шукаючи протекції для влаштування на роботу в той державний кабінет, куди привезли викрадену чесну людину з першого епізоду. Чому це визнана, видатна, професіональна і успішна людина не погодиться на таку роботу? Тому що не отримає ані визнання, ані професіоналізму, ані успіху?
А що кар’єра у владі — це вже не кар’єра?
Це — як “кар’єра” у в’язниці, а це правильніше називати статусом в злочинній спільноті?
Ну добре, раз є таке розуміння:
Епізод третій:
Чесна людина, яка не збирається влаштовуватися, або потрапляти у владні угруповування, точно знає, що це не про кар’єру, а про отримання відповідного рангу в організованій злочинній спільноті, угрупованні, йде на виборчу дільницю і голосує за злодія, крадія, брехуна і морального покидька, нарциса і маніяка і вважає це (хвилинку психологічного підготування) своїм суспільним обов’язком, необхідністю впливу на владне функціонування та контролем за владними змінами і підтримкою демократії.
Чого затихли?
Де заперечення?
Де доводи і докази?
Де впевненість і любов до того, кого обрав?
Куди поділось схиляння колін перед доброчесністю того єдиного, улюбленого, президента, генерала, героя?