Автор: Еміль Кастехелмі
Оригінальний тред був опублікований 18 жовтня 2023 року
Росіяни наступають на Авдіївському напрямку вже тиждень.
Незважаючи на те, що інтенсивність наступу знизилася, росія зазнала значних втрат техніки і досягла дуже обмеженого прогресу, Україна все ще перебуває у потенційно небезпечній ситуації.
Загальна ситуація в Авдіївці зрозуміла. Росіяни намагаються оточити місто з двох боків. Для цього росіянам доведеться просуватися через численні поля та села. Після тижня боїв Україна все ще має 7-8 км розриву між російськими кліщами.
Оскільки лінія фронту майже рік залишалася статичною, українці мали час підготуватися. Рельєф місцевості здебільшого сприяє захисникам, і [є] не так багато несподіваних напрямків наступу. Росіяни, ймовірно, також помітили це протягом останнього тижня.
Далі ми детальніше розглянемо російські зусилля по обидва боки міста. Якщо коротко, то росіяни не досягли багато з точки зору захоплених квадратних кілометрів, однак вони втратили багато живої сили і техніки.
Північний сектор:
Спочатку деяким російським підрозділам вдалося вийти до залізниці та терикону на північній стороні Авдіївки. Україна завдала значних втрат наступаючим підрозділам. Схоже, що росіянам не вдалося закріпитися в жодному з цих пунктів.
Південний напрямок:
Росія намагалася наступати з Водяного у напрямку Сєвєрного та Тоненького. На деяких рубежах спостерігався незначний прогрес, але в основному атаки були відбиті. Немає жодних ознак того, що Україна втратила якісь села чи важливі позиції на цій ділянці.
Авдіївка має дуже обмежене стратегічне значення. Якщо росіяни захоплять її, вони не матимуть хороших варіантів для продовження наступу. Територія за Авдіївкою безпосередньо не дозволяє проводити подальші операції. Захоплення Авдіївки лише вирівняє лінію фронту.
Цілі росії, схоже, мають більше політичний характер. У них не було жодної перемоги за останні місяці - захоплення Бахмута навряд чи можна вважати перемогою. Авдіївська ділянка фронту теоретично могла б забезпечити можливості для швидшого успіху. Однак росіяни поки що не змогли цим скористатися.
Хоча перші атаки були відбиті, росія, швидше за все, знову атакуватиме в цьому напрямку в майбутньому. Подібних цілей в інших місцях не так багато. Прогрес, ймовірно, буде повільним, природно, залежно від того, скільки ресурсів росія спрямує на захоплення Авдіївки.
У Бахмуті росіяни зрештою перейшли від активних дій на флангах до захоплення міста квартал за кварталом. Якщо росіяни зациклені на захопленні Авдіївки, на них може чекати довга і важка битва, оскільки українці, ймовірно, так само рішуче налаштовані утримати її.
У довгостроковій перспективі Україні може знадобитися вирішити загрозу оточення за допомогою контратак. Особливо північний напрямок може перетворитися на реальну проблему. Росіянам не потрібно просуватися далеко, щоб ускладнити ситуацію для ЗСУ. Відстані невеликі.
Є деякі тривожні моменти, навіть незважаючи на те, що Україні поки що вдається стримувати росіян.
Росія довела дві речі. Вона спробувала перехопити ініціативу на відносно новому напрямку. По-друге, вона все ще має резерви для цього, хоча багато хто стверджує протилежне.
Хоча здається, що росіяни винесли певні уроки з попередніх наступальних операцій, наприклад, під Вугледаром, тактичний результат наступу в Авдіївці все ж таки був провальним. Це, однак, вказує на те, що росія прагне активно вчитися і адаптуватися.