Рецензія на серіал «Останні з нас», сезон 2, епізод 2

📊 рейтинги: IMDb — 9,5 · Trakt — 8,5
хронометраж епізоду: 54 хв (без титрів)

🎬 Режисер: Крейґ Мейзін
✍️ Сценарист: Марк Майлод

© HBO

Мої та глядацькі загальні враження

Дана серія адаптації «The Last of Us», вірогідно, буде найемоційнішою в цьому сезоні, а також міститиме найбільшу концентрацію батальних екшн сцен (принаймні до фіналу сезону), адже в серіалі поєдналися закладені Нілом Дракманном події відеогри, що ознаменували точку неповернення та виявились напрочуд несподіваними й драматичними, а також сценарні доробки Крейґа Мейзіна, який додав оборону Джексона від орди інфікованих, котрої не було в першоджерелі.

В екранізаціях аудиторія зазвичай автоматично розділяється на два табори — 1️⃣ тих, хто знайомий із наративом оригіналу: книги, графічного роману, театральної постановки, фільму чи відеогри, а також, власне, 2️⃣ тих, для кого адаптація поки є єдиною версією викладу подій. Невдоволені будуть завжди, однак судячи з оцінок на IMDb та інших ресурсах, епізод сподобався переважній більшості глядачів, причому настільки, що є багато суджень про винятковість серії. Що ж, можу зрозуміти цих людей, кого емоційно, сюжетно, візуально, темпоритмічно задовольнив епізод, хоч і не розділяю таких поглядів.

© HBO

На мою думку, це не шедевральний епізод, яким він може виглядати на папері, з тими-то вхідними даними. Дійсно, на виході глядач отримує місцями вражаючу облогу Джексона, яка видовищна, але емоційно до неї творці не підготували, це стосується й драматичних подій в маєтку між колишніми Світляками на чолі з Еббі та Джоелом і Діною.

Про напад на Джексон

Напад зомбі на Джексона масштабний, брутальний, але інструментарій, яким досягається саспенс сюжетки з облогою досить простий, от згадати хоча б сцену із «товстуном» (bloater) і Томмі, вона трохи вибивається з загального ритму й показує очікуваний результат двобою. Такі великі сцени працюють, коли ти переживаєш за персонажів чи вони вибудовані в якісну нагнітаючу структуру.


Приклад нагнітання з останнього. В 2x03 «Андора» Мон Мотма танцює, абсолютно прийнявши всю навислу над нею ситуацію. За цю героїню ти особливо не переживаєш протягом серіалу, але той ланцюжок подій, який показали, спонукає до того, що ти дійсно проникаєшся моментом, а саундтрек і юрба на танцях ще й додають потрібної ритміки та енергетики.


У даному випадку ми знайомі з майже усіма героями декілька серій від сили, а протистоять ворожій орді Томмі, його дружина Марія та купа ноунеймів. Дуже захоплює і чіпляє, чи не так? Бачив порівняння баталії з таковою в «Грі престолів» в епізоді «Суворий Дім», взагалі не піддається зіставленню, в «Game of Thrones» це дійсно великий епізод.

© HBO

Про сцену в маєтку

Тепер щодо очікуваної сцени з Джоелом, якого обманом привели в пастку. По акторській грі в мене немає питань ні до кого. Кейтлін Дівер зіграла чудово, ти їй віриш, Педро Паскаль вкотре показав хто тут татусь для всіх (Еллі, Діни, Еббі) і що це стан душі, Белла Ремсі теж відіграла, ніякої фальші (змиріться вже, що візуально вона не така як у відеогрі, але грає переконливо) й навіть невелика сцена із Діною, яка побачила нашивку W.L.F., була гарно показана.

В чому ж тоді проблема? В загальних емоціях, моментами сцена виглядає занадто багатослівною, а місцями їх бракує, деякі фрази вибиваються із загального тону, як от дифірамби Еббі на честь того який гарний Джоел. Поспішність розкриття її мотивації в першій серій теж є мінусом, адже втрачається момент несподіванки. Не всі глядачі шоу від HBO грали у відеогру чи бачили її проходження або просто знають спойлери до майбутніх подій, тож цей ефект «Червого весілля» (знову згадую «Гру престолів») був би максимальним і шокуючим.

© HBO

Контекст: у грі не було зрозуміло, чому Еббі так вчинила. Спочатку ти всією душею ненавидиш її, а потім тобі впродовж проходження пояснюють її мотивацію. Інший порядок викладення фактів про героїв, який впливає на сприйняття саме цього моменту.

Остання сцена з Еллі, яка повзе до Джоела (в грі цього не було, її вирубили) торкнула, а фінальна пісня й епілог подій для всіх персонажів просто в серденько.

Оцінка: ★★★★, або 8/10


Огляд епізодів сезону


Підписуйтесь на канал у Telegram, в якому я здебільшого пишу відгуки на фільми і серіали (не тільки довгочити), інколи аналітичні розбори, добірки, а також пости про все, що торкає.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Євгеній Руднєв
Євгеній Руднєв@yevheniirudniev

5.5KПрочитань
1Автори
26Читачі
На Друкарні з 7 серпня

Більше від автора

  • HBO Max → Max → HBO Max

    Warner Bros Discovery знову повертають назву HBO Max для свого стрімінгу Max. Все-таки не можуть ніяк відійти від HBO в назві, щоб сервіс асоціювався в людей як прайм продукт, хоча останнім часом й не всі проєкти HBO є то топовими, але це зовсім інша тема для обговорення

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Події з нив кіновиробництва — 13 травня 2025

    В останні дні з'явилося багато інформації про виробництво майбутніх релізів: котрі серіали поновили чи закрили, що тільки-но дозняли, а також проєкти, які анонсували. Зібрав у єдиній публікації коротко всю актуальну інформацію: Fallout, Lupin, The Studio, Honey Don't, Echo Valley

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф
  • Кіно та реальність — перший в історії Папа зі Сполучених Штатів Америки

    Нещодавно Джон Превост, брат нового Папи Римського, розповів, що Лео XIV (Лев XIV) незадовго до конклаву подивився фільм «Конклав», щоб пригадати саму процедуру голосування. Я ж згадав, що першого в історії американського Папу бачив раніше, от тільки не в реальності, а в кіно

    Теми цього довгочиту:

    Кінематограф

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається