Розуміння північнокорейської загрози для України: Поточні, майбутні та спекулятивні ризики і сценарії

Автор: For_All_Humanity для r/CredibleDefence на Reddit

Оригінальний пост був опублікований 20 жовтня 2024 року

Для довідки:доповідь Розвідувального управління МО США (DIA) щодо Північної Кореї станом на вересень 2023 року та доповідь Армії станом на липень 2020 року.

Залучення та участь Корейської народної армії (КНА) в Україні на підтримку росії створить серйозний тиск на ЗСУ, який, за умови належного використання російськими збройними силами, може призвести до значних результатів на полі бою. За поточними даними, КНА відправить від 10 000 до 12 000 військовослужбовців для участі в бойових діях на підтримку Росії. Невідомо, чи це перше регулярне залучення військ. У цій публікації не йдеться про використання балістичних ракет, оскільки воно детально висвітлювалося раніше в таких статтях, як ця від New York Times і ця від Розвідувального управління МО США. У цьому пості акож не йтиметься про розгортання північнокорейської системи ППО, хоча слід зазначити, що Північній Кореї можуть бути запропоновані досягнення в галузі протиповітряної оборони в обмін на її залучення до конфлікту в Україні.

Важливі витяги, що стосуються українського конфлікту:

Північна Корея має великий резерв живої сили:

До 20 відсотків північнокорейських чоловіків у віці від 16 до 54 років перебувають на військовій службі в даний час і, можливо, до 30 відсотків чоловіків у віці від 18 до 27 років, не враховуючи резервістів або воєнізованих підрозділів. Військовослужбовці строкової служби становлять щонайменше 6 відсотків населення і щонайменше 12 відсотків чоловічого населення. Завдяки загальній військовій повинності та довгостроковій службі, КНА слугує ключовим механізмом соціалізації для держави та шляхом до членства в Трудовій партії Кореї. (звіт DIA, с. 36 і 37)

Примітка: Очікується, що голод 1990-х років матиме помітний вплив на певні сегменти збройних сил.

Протягом наступних кількох десятиліть наслідки голоду 1994-97 років продовжуватимуть впливати на населення, яке становить більшість резервного кадрового резерву КНА. Північнокорейські діти, народжені в 1990-х роках, страждали від недоїдання, що призвело до зниження фізичного розвитку, затримки росту і розумового недорозвинення. Ця тенденція свідчить про те, що певна кількість призовників КНА, які перебувають у резерві, будуть функціонувати з меншою ефективністю через психічні та фізичні вади. (звіт DIA, с. 37)

Маневрені підрозділи ССО КНА складають значну частину особового складу їхньої армії і потенційно добре пристосовані до бойових дій на українському полі бою:

Найновішим підрозділом ССО в КНА є дивізія легкої піхоти. Починаючи з 2003 року, після спостереження за американськими військами в Афганістані та Іраку, КНА почала переформування семи регулярних піхотних і механізованих піхотних дивізій у дивізії легкої піхоти. Кожна нова дивізія налічує лише близько 7000 солдатів, оскільки KPA позбавила колишні підрозділи більшої частини їхньої колишньої органічної підтримки, в тому числі артилерії, бронетехніки і підрозділів ППО (звіт ATP 7-100.2, с. 1-4).Основна доктрина ССО наголошує на швидкості пересування і раптовості нападу для виконання місії... Особовий склад ССО присутній у всіх ешелонах КНА (від бригади і дивізії до корпусу), а також в 11-му корпусі стратегічного рівня, який контролює ряд бригад ССО для виконання стратегічних місій. Підрозділи легкої піхоти, снайперів і розвідки, а також військово-повітряні і військово-морські підрозділи ССО присутні в багатьох піхотних дивізіях і передових корпусах.... Різні підрозділи ССО налічують понад 200 000 військовослужбовців, об'єднаних у бригади чисельністю від 3 000 до 5 000 осіб, а також окремі полки і батальйони різної чисельності... Оперативні підрозділи ССО підтримують цілі корпусу за допомогою легкої піхоти і розвідувальних місій... Через важливість, яку режим надає потенціалу ССО Північної Кореї, члени ССО часто проходять більш часті тренування набагато вищої якості, ніж звичайна піхота КНА. (DIA, 52 і 53) Сучасна КНА робить акцент на одночасній атаці малих і великих підрозділів, таких як ССО або легка піхота, що атакують об'єкт з тилу або флангу, в той час як важка піхота підтримується артилерійськими атаками з фронту і флангів. (звіт DIA, 47)Поразка противника може бути [забезпечена] комбінацією [нав'язування] надмірних втрат; неможливістю вивести сили, що знаходяться в контакті, оскільки вони скуті або ізольовані; порушенням системи командування та контролю і логістики; втратою тактичної ініціативи; або ефекти [засобів] РЕБ КНА вказують на те, що продовження тактичних операцій не варте додаткових втрат бойової потужності; і переконання командира противника в тому, що його або її сили досягли кульмінації і розгромлені. (звіт ATP 7-100.2, c. 4-34)Нарешті, те, що КНА називає підрозділ підрозділом «Сил спеціальних операцій», не робить його таким. Багато підрозділів ССО, швидше за все, підготовлені за тими ж стандартами, що і звичайні війська в інших арміях. Підрозділи ССО КНА є особливими лише у порівнянні з іншими підрозділами північнокорейської армії. (звіт ATP 7-100.2, с. 1-5)

Примітка: ССО КНА ідеально підходять для поповнення російських механізованих і моторизованих підрозділів. Хоча це інше поле бою з іншими умовами, ніж на Корейському півострові, ці підрозділи, ймовірно, навчені проводити проривні атаки з потенційно високими очікуваними втратами. Російські планувальники можуть використати цю підготовку і резерв живої сили, щоб втягнути українські підрозділи в тривалі, виснажливі бої, які можна використовувати в подальшому, або нанести опортуністичні удари по ділянках лінії фронту, які утримуються недоукомплектованими підрозділами ЗСУ.

Міська доктрина Сухопутних сил КНА схожа на тактику, яку використовує росія в Україні:

Операції, що проводяться в міській або сільській місцевості, часто вимагають точного застосування вогню, щоб уникнути непотрібних жертв серед цивільного населення. КНА використовує це типове обмеження з боку ворожих сил для підтримки захисту своїх сил. Підрозділи КНА матимуть менше обмежень на застосування зброї і менше занепокоєння щодо спричинення жертв серед цивільного населення. Супутня шкода інфраструктурі та жертви серед цивільного населення можуть бути очікуваним або запланованим результатом застосування вогню по противнику з боку КНА. (звіт ATP 7-100.2, 4-35)Сухопутні сили КНА часто маневрувать, щоб залишатися дуже близько до ворожих підрозділів, щоб уникнути наслідків прицільного вогню противника. (звіт ATP 7-100.2, 4-35)

КНА має великий артилерійський парк, а також великі запаси боєприпасів, але з серйозними оперативними обмеженнями:

Понад 70% усіх артилерійських підрозділів Сухопутних сил КНА розгорнуті в південній третині країни і зосереджені на Південній Кореї. Сюди входять артилерійські підрозділи Сухопутних сил КНА, які зазвичай розташовані в укріплених підземних сховищах, що називаються артилерійськими позиціями підвищеної захищеності (hardened artillery site - HARTS). (звіт ATP 7-100.2, A-2)Північна Корея може мати достатні запаси лише на 2-3 місяці (війни з Півднем). Продовольства може вистачити на 3 місяці, а боєприпасів - трохи довше. (звіт DIA, 35). Ймовірно, велика кількість боєприпасів від усіх видів артилерійських озброєнь, які використовуватиме КНА, не вибухатиме. Під час північнокорейської артилерійської атаки на острів Йонпхендо в серпні 2015 року вибухнули 60 з початкових 80 снарядів, випущених по острову, що свідчить про 25% відмов спрацювань. Для того, щоб артилерійські снаряди працювали належним чином і вибухали при влучанні, вони повинні використовуватися вчасно, або їхні запаси повинні бути повернуті на завод для повторної перевірки. Через вартість боєприпасів і обмежені економічні можливості Північної Кореї, ймовірно, КНА не стріляє (під час навчань) артилерійськими боєприпасами, коли вони наближаються до кінця свого надійного терміну служби, і не замінює їх на нові боєприпаси.

Примітка: Логістика Північної Кореї заточена під артилерію. Здатність вести війну з використанням важкої артилерії (хоча це малоймовірно через націленість Коаліції) означає наявність великих резервів. З цих запасів до росії, ймовірно, було відправлено до 8 мільйонів снарядів. Північна Корея також зберігає великі запаси артилерійських снарядів для систем, які (поки що) не використовуються росіянами, таких як 170-мм артсистеми. Відомо, що північнокорейське артилерійське виробництво збільшило випуск снарядів для росіян. Мета щонайменше одного заводу - 72 000 152-мм снарядів на рік, але станом на кінець липня ця цифра не була досягнута. Вузькі місця виникають через проблеми з постачанням сировини з Китаю. Сировина з росії, ймовірно, могла б збільшити виробництво.

У КНА є велика кількість техніки, які можуть бути інтегровані в російські механізовані операції:

Танкова бригада КНА налічувала б приблизно 2 500 осіб, в тому числі близько 230 офіцерів. Основне озброєння танкової бригади (що має відношення до інтеграції в РГВ) включає наступне:

  • танки Т-55/62: 93

  • БМП/БТР (часто БТР-50, Type 63/VTT-323): 58

  • розвідувальні машини БРДМ: 3

  • легкі танки М-1985/Type 62/63/ПТ-76: 40

  • 152-мм самохідні гаубиці: 18

  • 122-мм самохідні гаубиці 18 (Звіт ATP 7-100.2, 3-14)

Примітка: Хоча наразі немає жодних ознак того, що КНА має намір перекинути підрозділи зі своєю технікою до росії, вони могли б частково (або повністю, залежно від складу) розділити логістику з російськими сухопутними військами. Хоча парку танків і БТРів КНА вже десятки років, їх поява на українському полі бою, де все частіше спостерігається змішаний склад техніки, може не стати надзвичайним шоком. Кім може бути зацікавлений у розгортанні бронетанкових сил в обмін на передачу технологій, заміну втрат новітньою російською технікою, реальний бойовий досвід і російську модернізацію. Північна Корея також підтримує активні виробничі лінії як для танків, так і для БТРів, хоча їх випуск, ймовірно, є низьким. Російська допомога, ймовірно, у вигляді сировини та обробного обладнання, може сприяти збільшенню обсягів виробництва.

Підрозділи КНА налічують комісарів для моніторингу політичних настроїв:

Підрозділи сухопутних сил КНА мають у своєму складі роту безпеки, яка зосереджується на внутрішній безпеці підрозділу, щоб гарантувати політичну благонадійність усіх солдатів. Усі підрозділи до рівня роти мають щонайменше одного офіцера з політичних питань, який не підпорядковується командиру підрозділу. Чисельність цього підрозділу політичної безпеки збільшується зі збільшенням чисельності основного підрозділу. (звіт ATP 7-100.2, с. 3-11)Політичні офіцери можуть мати таку ж владу, як і командир підрозділу КНА. Вони повинні стежити за тим, щоб солдати підрозділу продовжували підтримувати сім'ю Кімів і чинний режим. Політичні офіцери проводять розслідування щодо кожного, кого звинувачують у нелояльності - в тому числі у негативних висловлюваннях про країну або її лідерів - і можуть заарештувати особу та висунути їй звинувачення у злочинах. Під час бойових дій політичні офіцери повинні затверджувати всі плани командира підрозділу та будь-які подальші зміни. На нижчому рівні політичні офіцери роти стежать за тим, щоб солдати підрозділу старанно виконували свої обов'язки, і розстрілюють солдатів, які намагаються втекти з поля бою або відступити без наказу. Боягузтво в КНА не допускається, а політичний офіцер є «енфорсером». (Звіт ATP 7-100.2, с. 3-11)

Примітка: Малоймовірно, що КНА відправить ненадійні сили до росії, де вони можуть дезертирувати і поставити режим у незручне становище. Слід припустити, що розгорнуті підрозділи, принаймні на початковому етапі, будуть перебувати під пильним наглядом комісарів. Генеральне бюро розвідки (Reconnaissance General Bureau - RGB), швидше за все, жорстко реагуватиме на будь-який випадок або навіть наміри дезертирства. Подібно до того, як «Група Вагнера» ставилася до військових, що здалися в полон, малоймовірно, що до військовополонених, які повернулися, будуть ставитися тепло, і слід очікувати, що військовослужбовці КНА, дислоковані в росії, будуть політично надійно і регулярно інформуватися про наслідки здачі в полон або дезертирства, включаючи, але не обмежуючись, для сім'ї вдома. Всупереч твердженням деяких проукраїнських ЗМІ, це може означати, що військовослужбовці Сухопутних сил КНА значно менш схильні до здачі в полон, ніж російські військовослужбовці. Звісно, військовослужбовці КНА будуть абсолютно «зеленими», ймовірно, не знатимуть про стан поля бою в Україні і можуть зазнати культурного шоку, перебуваючи там. ГУР може спробувати використати цю вразливість, щоб спробувати спонукати їх до дезертирства і здачі в полон.

Загроза з боку Повітряних сил КНА незначна, але не відсутня:

Найбільш боєздатними бойовими літаками ВПС є кілька винищувачів МіГ-29, закуплених у Радянському Союзі наприкінці 1980-х років, перехоплювачі МіГ-23, штурмовики Су-25 і бомбардувальники Іл-28. (Звіт DIA, с. 45)У порівнянні з більшістю західних військово-повітряних сил, пілоти ПС КНА не отримують достатнього часу на підготовку, щоб стати по-справжньому досвідченими у своїх навичках.... До приходу до влади в Північній Кореї Кім Чен Ина пілоти налітали лише 15-25 годин на рік через дорожнечу [експлуатації], дефіцит авіаційного пального і брак запчастин. Більшість тренувальних польотів зазвичай тривали лише 30-45 хвилин і були зосереджені переважно на безпечному зльоті та посадці літака. Підрозділи, що літають на МіГ-29, МіГ-23 або Су-25, отримували додаткові години тренувань. Після приходу до влади Кім Чен Ина час польотів пілотів подвоївся до 50 годин на рік. Останні економічні санкції, можливо, скоротили час польотів пілотів ПС КНА, але наслідки цього до кінця не відомі. Цілком ймовірно, що пілоти ПС КНА не відповідають стандартам у порівнянні з іншими сучасними пілотами ВПС, які отримують набагато більше годин нальоту як на тренажерах, так і в реальній кабіні літака. (Звіт ATP 7-100.2, B-2)

Примітка: Наразі немає жодних ознак того, що до ПС КНА звернулися з проханням або пропозицією служити в складі російського угруповання. Серйозні недоліки в підготовці означають, що пілоти ПС КНА отримують від половини до третини того рівня підготовки, який отримують російські пілоти. Тим не менш, вони являють собою додаткові літаки і пілотів, які можуть бути використані російськими ПКС, можливо, за рахунок надання літаків у кращому стані. Наприклад, північнокорейські пілоти Су-25 можуть пройти додаткову підготовку і використовуватися в уданих місіях по наземних об'єктах, в той час як пілоти МіГ-29 можуть допомагати в перехопленні дронів. Необхідно буде подолати мовні бар'єри, але існує пул пілотів з базовою підготовкою, до яких можуть отримати доступ ПКС пф. Росія могла б сприяти посиленню підготовки ПС КНА шляхом надання запасних частин і авіаційного палива. Кім може вважати посилену підготовку, модернізацію існуючих літаків або надання російських літаків сучасного покоління переконливим аргументом для застосування елементів ПС КНА в майбутньому.

Висновок:

Хоча цей пост не є вичерпним аналізом можливостей і боєздатності КНА, а також написаний до того, як війська КНА взяли участь у конфлікті, ми сподіваємося, що він стане корисним джерелом інформації для тих, хто має питання про поточну і потенційну допомогу Північної Кореї російським збройним силам. Важливо зазначити, що значне залучення північнокорейських військ, на яке Захід майже не реагує, може різко змінити хід війни на користь росії завдяки великій кількості людей і техніки. Впровадження нових військ, хоча вони ще «зелені» і недосвідчені, безсумнівно, стане серйозним випробуванням для ЗСУ, які наразі страждають від нестачі живої сили і боєприпасів на більшій частині фронту. Російське населення і навіть (ймовірна) байдужість Кім Чен Ина до втрат КНА означає, що російські збройні сили можуть продовжувати наступальні операції на більшій кількості ділянок фронту в більш триваллму темпі, ніж це було можливо раніше. Без відповідної підтримки з боку НАТО нинішня траєкторія російсько-української війни може стати катастрофічною для ЗСУ у 2025 році.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Mortis Æterna
Mortis Æterna@mortisaeterna

294.6KПрочитань
24Автори
703Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається