Senidah feat. гуманоїди, чао від Лаури, ненависть Berq’а та інші новинки локальних чартів

Що слухали в Європі 1-7 жовтня

Щодня і щоночі у світі пишеться маса цікавої музики, яка майже ніколи не потрапляє в ефіри поза межами своїх країн. Нерідко там трапляються абсолютно хітові речі, талановито й мистецьки зроблені. Кожного тижня будемо відбирати по 10 таких оригінальних новинок у наш плейлист, мандруючи чартами Європи та її околиць.

Словенія. Сеніда Хайдарпашич або просто Senidah досягла космічних висот у понад 1 мільйон переглядів зі своєю НЛО-капелою. Публіка більше звикла чути її у зрозумілих канонах балканського трепу. І раптом нам пропонують ледь не космічну сюїту. Здивувала, подружка, здивувала. У мене стійке враження, що така пісня виразно пасувала б Юлії Саніній. От заплющую очі, і бачу її замість Сеніди.

Італія. Сподіваємося, італійська прима Laura Pausini зі своїм магнетичним Ciao ні на що не натякає. Їй же тільки 50. До останнього турне – ще співати й співати. Насправді, реліз зовсім про інше. Про прощання без образ, таке собі цивілізоване розлучення. У кліпі воно ілюструється легковажними гойдалками у хмарах та синхронним плаванням на піску. Зрештою, може, це «Чао» правильно перекладається не «Прощавай», а «Побачимося».

Німеччина. Berq, нова надія німецької попсцени (якщо не збочить на якісь реп- чи рок-манівці), з гіркотою і навіть розпукою в голосі вивертає навcпак найтемніші закутки свідомості. Бо у декого в голові лише таргани, а в когось – цілі павуки-птахоїди. І нехай вас не вводить в оману меланхолійність мелодії. Бо текст там доволі брутальний: ненависть бере гору, кров скрапує, пощади не буде, все пропало.

Туреччина. Згідно зі сценарієм, наш ліричний герой Edis у залі правосуддя намагається з’ясувати, що є брехня, а що істина. Безрезультатно. Він тільки ще більше заплутується й гарячкує. Бо який це суд. Мені це  дійство більше нагадує вечірні курси машинопису, де у студентів врешті-решт увірвався терпець від постійних молоточків на клавіатурі і в скронях: азар-азар, ялан-ялан, махалай-махалай.

Молдова. Irina Rimes, видно, розбила якесь правічне яйце-райце, звідки почали вигулькувати вкрай дивні міфічні істоти, щоб завести разом зі співачкою гіпнотичну колисанку. Пісня, м’яко кажучи, небагатослівна. Радше транс на фольклорній заквасці. Але ритми разом з віжуалами зливаються в заворожливу ріку, яка затягує тебе у вирву ірраціональних, язичницьких епох.

Угорщина. Rico x Miss Mood – найуспішніший угорський дует останніх часів. А ля Потап і Настя. Починалося як разовий проєкт, а виявилося, що здатні збирати хмари народу. Тож Balhé – не перша їхня колаба. Тема композиції стара, як світ: він виявився зовсім не тим, за кого себе видавав. Звичайнісінький поганець. Ніякий не Мбаппе. Навіть не перша ліга.

Португалія. Брати Мендеш Ферейра з гурту Calema живуть переважно у Франції, співають переважно португальською, а походять ген з островів Сан-Томе і Принсіпі. Це десь біля африканського екватора треба шукати з лупою. У свіжій роботі брати ностальгують за усім втраченими, у т. ч. й за своїм далеким покинутим парадайзом, куди завжди кортить повернутися, але ніколи не кортить залишитися.

Литва. Твір на тему «Як я провів літо» у Jazzu вийшов, можливо, трохи задовгим. Але гріх за таке дорікати. Скоро настане сира балтійська зима, коли таке home video зігріватимe не згірше, ніж гаряче вино у крихітних вільнюських кав’ярнях. Доскіпливим людям вчувається між рядками челентанівська «Сюзанна». Ну, може, крапельку є, то й що. Он капелюх у неї, як у Клавдії Петрівни.

Польща. Хто ще не бачив анімаційну екранізацію роману нобелівського лавреата Владислава Реймонта  «Селяни» (Chłopi), наполегливо рекомендую. Це естетично сильно. Музику до фільму написав польський композитор, репер та організатор різноманітних артперфоменсів L.U.C. (Лукаш Ростковський). А тепер він запрезентував електронний ремікс на базовий мотив із цього саундтреку – «Кінець літа». Оздобивши його закулісними кадрами зі зйомок Chłopiв.

Франція-Німеччина-Косово. Француький репер Gims, його берлінський бро Accaoui та співачка родом із Косово Dafina Zeqiri змайстрували мультикультурну казочку за лекалами братів Грімм. Бідолашну й розгублену принцесу всю ніч шугають якісь химери і внутрішні демони. Але на ранок життя налагоджується. Страхи розсіюються. Зло щезає. Чого і нам усім бажаємо.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ПЕ
Плейлист Есперанто@esperanto

124Прочитань
0Автори
1Читачі
На Друкарні з 7 жовтня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається