5 років тому Дональд Гловер під псевдонімом Childish Gambino випустив пісню «This is America». До неї пропонується 4 хвилинний кліп, знятий 1 дублем, де співак просто танцює на фоні хаосу або стає його частиною.
І це основний меседж пісні — ми сприймаємо насильство, як розвагу. Купа виконавців співають про зброю, свою банду, як вони вбивають противників, і це досі залишається частиною музичної індустрії.
Водночас виконавець сатирично висвітлює образ темношкірих людей, які нібито лише вбивці і яким приписують найгірші гріхи світу. Ну ось, до прикладу, початок «This is America» — це хор, який асоціюють з південноафриканською культурою, але після першого пострілу відбувається перехід в агресивне треп звучання. З одного боку це символ страждання. З іншого — автор показує, що він може бути ким завгодно: нащадком великої культури або звичайним чоловіком, та будь-ким.
До речі, він робить постріл у позі Джима Кроу — персонаж, якого грав Томас Райз. Він фарбував лице у чорний колір на потіху білим людям, тим самим сформував типовий образ бідного, темношкірого хлопця.
Плюс, виконавець носить схожі штани, що носили військові у період Громадянської війни 1861–1865 (після цього скасували рабство)
На жаль, пізніше США повернулись до гнітючих законів, які обмежували темношкірих у праві на голосування, їм створювали окремі школи, місця на вокзалах, готелях, магазинах, ресторанах, лікарнях і т.д. Ці закони й назвали на честь персонажа Райза — «Закони Джима Кроу» (Jim Crow laws).
Ба більше, після пострілу ми бачимо, як дитя обережно забирає пістолет і кладе його на ЧЕРВОНИЙ клаптик тканини, що уособлює республіканських політиків, які цінують права на зброю більше, ніж людські життя.
Також у кліпі є сцена, де чоловіки знімають усе на камеру телефону. Що це означає? Одного разу у Сакраменто поліція застрелила темношкірого чоловіка, бо думали, що він озброєний, хоча при ньому був лише Iphone. Відтак, знову повертаємось до стереотипного образу темношкірих.
Ще одна захована відсилка — вершник на білому коні (взято з Біблії; символізує першого вершника Апокаліпсиса)
Танці зі школярами на фоні насильства
Цей апокаліпсис відбувається позаду Дональда і школярів постійно, тоді як вони просто танцюють з усмішками на лиці. Яка роль танцюристів? Відволікати або ж показати, що тікати нікуди. Штучно створена попкультура ніби допомагає нам сховатись від жорстокості світу, але це не так.
Окрім цього, він використовує щонайменше 10 рухів з африканської культури й хіп-хопу і демонструє нам, як елементи культури втрачають свою специфіку, коли стають популярними.
Розстріляний церковний хор
У середині відео Дональд розстрілює групу людей, що є референсом до масового вбивства у Чарльстоні 2015 року. Тоді расист Ділан Руф вбив дев'ятьох темношкірих людей у підвалі церкви.
Відео швидко переходить до іншої сцени з танцями, бо у сучасному світі ми стикаємось з насильством будь-де: про це говорять в інтернеті, когось б'ють у вас за вікном і вже масові вбивства не сприймаються як щось жахливе. Смерть стала буденністю.
Фінальна сцена
Ближче до кінцівки кліпу Childish Gambino танцює на даху дешевої автівки, і співає «Get your money, Black man». Він припускає, що жага грошей і прагнення успіху на деякий час відверне увагу нас від насильства. Але Гловер визнає, що ці ж гроші приносять страждання і нерівність у світ. Бо попри усе, що може дозволити собі Дональд й інші заможні темношкірі, їм усе одно доводиться стикатись з расизмом.
Тому у фінальній сцені він тікає від людей темними коридорами, що символізує темношкірого американця часів рабства. Бо найкращий спосіб зберегти своє життя — тікати.