Що таке дропшіппінг

Зміст

Розбір дропшиппінга в деталях

Схема дропшиппінгу проста, в ній беруть участь троє – продавець, постачальник і покупець. Від класичної торгівлі її відрізняє пряма відправка товару до клієнта від постачальника, де ланка самого продавця, що приймає гроші, не задіяна. Тут можна поставити знак рівності між дропшиппінгом і посередництвом.

Якщо зробити короткий екскурс в новітню історію, то алгоритм не здаватиметься таким вже інноваційним. Після розвалу СРСР і легалізації приватного бізнесу на всьому пострадянському просторі почали виникати фірми і фірмочки, які займалися виключно посередництвом. Вони шукали товар і клієнта на нього, брали у останнього передоплату, закуповували потрібну продукцію і робили відвантаження або відвантаження на адресу покупця. Сьогодні посереднику прийшов на допомогу інтернет як спосіб зв’язку, і кілька видозмінилася політика окремої категорії постачальників, із задоволенням які практикують роботу через дропшиперів і дають їм певні пільги.

Дропшипінг: Що Це та Як Працює (Повний Гайд)

У чому ж плюси дропшипінгу?

Хоч їх не так вже й багато, але вони є і суттєві, щоб вважати схему актуальною бізнес-ідеєю:

  • дійсно, для закупівлі товару не потрібні власні кошти, використовуються гроші клієнта;

  • існують постачальники, які активно застосовують таку схему торгівлі.

Чи є мінуси у дропшипінгу?

«Підводних каменів» тут набагато більше і їх подолання може звести нанівець всі переваги такої побудови власного бізнесу:

  1. Щоб взяти передоплату з клієнта, необхідно бути переконливим, тобто у продавця повинен бути хоч якийсь інтернет-ресурс, нехай це буде сайт-візитка або лише Лендінг, але для його створення все ж потрібні кошти. А значить, обійтися нульовими вкладеннями не вийде.

  2. Щоб знайти клієнта, який готовий розпрощатися з «енною» сумою грошей, сплаченої продавцеві, потрібна реклама товару. Тобто вже ненульові вкладення збільшуються.

  3. Щоб знайти продукцію для продажу, потрібно потурбуватися про пошук постачальників. І тут виникає новий ряд складнощів. Потрібно висококонкурентний за попитом і ціною товар, а також лояльні умови роботи з компанією-виробником або продавцем, і його абсолютна надійність. Адже всі ризики, пов’язані з відправкою на адресу кінцевого споживача бракованих або недоукомплектованих виробів, а також затримок термінів доставки, бере на себе той, хто приймає гроші.

  4. При співпраці з закордонними постачальниками потрібні знання іноземних мов, а також розуміння того, як діє пересилання з інших країн, як робити митне оформлення і інших нюансів цього виду торгівлі.

Скільки можна заробити на дропшиппінгу?

Формулювання цього питання некоректне. Дропшиппінг надає можливість отримувати непоганий стабільний дохід одночасно з шансом «полетіти в мінус».

Але, як правило, їм займаються підприємці або люди без цього офіційного статусу, у яких немає стартового капіталу для серйозних проектів. Його можна розглядати як непоганий підробіток або додатковий дохід до основного. Крім того, він може дати можливість розширення свого асортименту для власників інтернет-магазинів.

Що таке дропшипінг - EXMA — дропшиппинг платформа.

Власне, заробіток тут виглядає як різниця цін між тією, що дропшипер отримав від покупця, і тієї, що заплатив постачальнику. Якщо хтось тут побачить «золоту жилу», адже націнку можна ставити будь-яку, хоч в тисячу відсотків, то він прийме бажане за дійсне:

  • сучасний покупець розумний, переплачувати в рази не стане;

  • продукція може завозитися в промислових масштабах оптовими компаніями і реалізовуватися в звичайних магазинах;

  • навіть якщо це «ексклюзив» (тут мається на увазі те, що товар не представлений в регіональному роздробі), в середовищі дропшипінгу існує висока конкуренція, і не факт, що хтось не пропонує аналог за набагато нижчою ціною.

Все це в сукупності змушує учасників дропшипінгу робити невисокі націнки в цілому, вони можуть складати і 5-10% на одиниці. Правда, є і більш високомаржинальні пропозиції, які користуються попитом. Це залежить і від самого товару, і від його популярності, і від того, яка репутація у дропшипера, і наскільки він вміє продавати. Останній критерій відіграє величезну роль, для цього виду бізнесу потрібен певний талант, адже торгівля набагато складніше, ніж розведення нутрій в домашніх умовах або інший підприємницький проект, де навички продажів зведені до мінімуму.

Дропшипінг: відгуки та думки

У середовищі учасників цієї системи бізнесу і тих, хто пробував з її допомогою заробити гроші, існує неоднорідні відгуки про дропшипінг. Хтось користується з успіхом цією схемою і задоволений, хтось її лає.

Пов’язаний такий «калейдоскоп» і полярні відгуки в першу чергу з великими надіями, які обіцяють рекламні ресурси, що пропонують новачкам спробувати себе в цьому виді бізнесу, заодно реалізують супутні матеріали – бази постачальників, готові інтернет-майданчики для торгівлі та інше.

Уявіть, починаючий підприємець купив базу, по суті, список постачальників. Його переконували, що в ньому він знайде партнерів, які будуть з ним працювати по дропшипінгу, а разом з цим і низькі ціни на популярні товари, що користуються попитом. За фактом, база з кількома сотнями, а то й тисячами постачальників виявляється «пустушкою». Що може бути не так:

  • на багатьох сайтах, заявлених як партнери по дропшипінгу, потрібно платна реєстрація;

  • деякі компанії в списку вже давно перейшли на інші формати торгівлі, але в базі числяться;

  • в переліку є іноземні постачальники, робота з якими важка, до чого зовсім не готова людина, яка придбала базу;

І найнеприємніше – всі контакти можна знайти самостійно, не сплачуючи гроші за непотрібний список. А при пошуку вже проводити відсів тих, хто не влаштовує з якихось параметрів, і підбирати постачальника «під себе». Звичайно, в цьому випадку вся система дропшиппінгу отримує від невдалого комерсанта негативний відгук, адже він помилився в своїх надіях на швидкі та легкі гроші.

Позитивні відгуки також можуть бути різними. Основних типів два:

  • від людей, які пройшли цю систему і отримали дохід на угодах по схемі дропшипінгу;

  • виключно рекламно-замовні, що працюють на ту ж продаж баз і супутніх сервісів для початківців.

Знайти дійсно компетентні думки і поради, як реалізувати себе в системі дропшипінгу, досить складно. Потрібно просіяти безліч джерел, відсікти явно замовні або від тих людей, хто зіткнувся з труднощами з власної вини, і скласти власну думку на основі правдивих і інформативних відгуків.

Дропшиппінг: постачальники для інтернет-магазину в Україні

Бізнес-ідеї з Америки прекрасно працюють у вітчизняних сучасних реаліях. Вони адаптуються до місцевих особливостей, видозмінюються, але дозволяють говорити, що їх застосування можливо в цілому. Так сталося і з дропшиппінгом. Система прямих продажів, зародилася в США на базі аукціону E-bay, де набагато раніше стали використовувати такий варіант торгівлі, вельми непогано прижився і у нас.

Її активно використовують невеликі інтернет-магазини, приватні особи, які організовують «спільні покупки», вона застосовується і великими гравцями ринку.

Головні переваги системи для продавця:

  • відсутність необхідності витрат на закупівлю товарів для формування асортименту;

  • економія складських площ або робота за версією їх повної відсутності.

Для постачальника (виробника) вона також в цілому цікава:

  1. Він мінімізує або виключає витрати на агресивну рекламу.

  2. Він не шукає клієнтів, перекладаючи це завдання на плечі партнерів-дропшипперів.

  3. Він знижує свої витрати в частині організації сервісів для кінцевих покупців.

Починати свій розвиток в якості дропшиппера слід з пошуку постачальників, що працюють за цією схемою.

Порада: у тих, хто стартує в сфері, зазвичай виникають хвилюючі питання:

  1. Де шукати? Природно, в інтернеті – це найпростіший спосіб, та й організація всіх відносин відбуватиметься віртуально.

  2. Як шукати? Самостійно. Купівля готових баз сьогодні невигідна через те, що вся інформація, за яку ви заплатите гроші, загальнодоступна.

Ознаки «хорошого» постачальника

Особливо важливо в дропшиппінгу – знайти такого постачальника, який буде повністю відповідати цілям вашого бізнесу:

  • його товар повинен мати попит у вашому регіоні або у ваших потенційних клієнтів;

  • вартість продукції буде дозволяти вам робити свою націнку і успішно її реалізовувати;

  • постачальник повинен вже використовувати дропшіппінгову систему або ж бажати її задіяти;

  • у нього повинна бути можливість організовувати відправку вашим покупцям;

  • він повинен йти на контакт, надавати свої складські залишки, чітко обумовлювати терміни поставки або виконання «під замовлення» якогось найменування;

  • він повинен мати зручні сервіси для оформлення замовлення, прийому платежів;

  • він зобов’язаний нести відповідальність за поставку браку, гарантувати повернення грошей або заміну товару.

What Is Dropshipping and How Does It Work? (2023)

Як вибирати постачальників в певних товарних категоріях?

Спочатку про основоположні принципи торгівлі по системі. В цьому плані тут все точно, якщо б ви відкривали свій роздрібний магазин в будівлі на сусідній вулиці:

  • потрібно визначитися з власною нішею;

  • обов’язково врахувати цільову аудиторію і її побажання;

  • знайти ходовий товар за ціною, яка буде прийнятна для тієї категорії покупців, з якої ви плануєте працювати;

  • ви повинні добре орієнтуватися в продукції, яку будете пропонувати клієнтам.

Різниця від роздрібу, організованої в реальному просторі, притаманна звичайному інтернет-магазину:

  • вам потрібно віртуальна торгова площадка (вона може бути будь-якого формату, від повноцінного інтернет-магазину до облікового запису в соцмережі або на форумі);

  • ви повинні залучити споживача, для чого потрібна буде не тільки реклама, але і гарне оформлення пропонованого товару – як текстове, так і графічне;

  • вам необхідно створити систему спілкування з клієнтами, де важливим буде швидке реагування на їх запити, а також дати їм зручні сервіси для оплати.

Особливості системи дропшиппінгу полягають в декількох нюансах:

  • по суті, тут йде торгівля «повітрям» – продукції на складі продавця немає, він не може гарантувати своєму покупцеві ні її якість, ні навіть відповідність зовнішнього вигляду того, що йому в підсумку дістанеться, тому, що представлено на фотографіях на сайті або в описах ;

  • не завжди дропшипперу надають достовірні дані про товар, його реальні фото і всебічну інформацію;

  • втрата контролю над перебігом операції відбувається на етапі оформлення замовлення у постачальника, часто немає можливості з’ясувати долю результату – відправив постачальник посилку, чи не затримав терміни, чи відповідає вкладення тому товару, що оплачений покупцем;

  • всі претензії клієнта щодо якості, комплектності, термінів доставки і інші пред’являються не постачальнику, а безпосередньо продавцеві.

Порада: при виборі постачальника обов’язково враховуйте готовність останнього до вирішення всіх питань щодо претензій від покупця. Отримайте від вашого партнера гарантії по заміні браку або повернення грошей за нього.

Дропшиппінг сьогодні, як і кілька десятиліть раніше – просте посередництво. Так, він модернізувався, з’явилося безліч постачальників, які не відмовляються працювати за такою схемою і навіть раді тому, що їх товар продаватимуть і рекламувати, економлячи таким чином на власних витратах, що вимагаються для утримання армії менеджерів та інших співробітників. Але, по суті, це все ж посередництво, і кінцевий споживач все частіше віддає перевагу звертатися до того, хто може надати гарантії, меншу ціну, всю інформацію про товар.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

936.1KПрочитань
11Автори
762Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається