Що я там казала про книжки Алі Гейзелвуд? Забудьте, я прочитала Check&Mate.
Давайте просто погодимося, що шахи - це нова сексуальність. І це завдяки тобі - відтоді, як ти почав грати, почався ренесанс шахів. Хтось коментував твої партії, і вони стали вірусними в TikTok - ChessTok, як кажуть мої сценаристи - і зараз більше людей, ніж будь-коли, вчаться грати.
Сюжет в трьох словах:
Один з головних героїв - Нолан Соер. Він гранд майстер, новий секс символ шахів і загадашний молодик 20 років. А головною героїнею є Маллорі Грінліф, вона не грає в шахи через певні причини, але в 12 років була ледве не найсильнішим гравцем в штаті. Через хворобу матері вона не вступила в університет, нехай і мала можливість не платити за навчання та отримати фінансову підтримку. І ось її подруга Істон кличе її в команду на благодійний матч з шахів. Ставимо ставки, кого вона там зустріла? Правильно, Нолана, а ще вона його обіграла і втікла після цього. Всі ж так робили?
Але немає дощу без хмар і якась дуже цікава жіночка Дафна з турецьким акцентом пропонує Маллорі роботу в шаховому клубі. Задачею Маллорі буде буквально гра в шахи на різних чемпіонатах і підготовка до них. І після певних невдач наша “я не граю в шахи, бо сімейні причини” погоджується. І щоб не розповідати вам дуже багато про сюжет, скажу що після цього життя Маллорі буде дуже сильно пов’язано з Ноланом.
Що по героям:
Збираємо знайоме бінго
Нолан:
- великий з мускулами хлопець
- не дуже відкритий на публіці, часто сприймається як різка людина
- має близьких друзів, котрі знаходяться в тій же сфері
- темне волосся? Це відносний елемент бінго, але
- розумний (хтось здивований?)
- його “мова кохання” це act of service та час
- в цій книзі саме він в нас virgin mary і не має досвіду в сексі, бо йому це не було цікаво. Він навіть залишив дівчину, котра до нього залицялася, заради гри з Каспаровим (десь ридає одна Марічка, котра в дитинстві обожнювала Каспарова)
- травмоване дитя від проблем в родині
- щось зробить не так і це вплине на стосунки з Маллорі
Маллорі:
- геніальна розумна жінка моїх мрій
- повинна піклуватися про родину
- має проблеми з проговоренням проблем вголос
- травмоване дитя від проблем в родині
- не допускає близько до себе людей, бо “а якщо вони мене травмують”
- ви будете в шоці, але її мова кохання також act of service та час
- “я зроблю все сама, не чіпайте мене”
Але якщо без жартів, то так, герої схожі на всіх інших з книг Алі Гейзелвуд. Але чи це погано? Особисто я не згодна, бо авторка знає для кого пише і про кого герої хочуть прочитати. Мені сподобалося, що в цій книзі герої вже не підлітки, але і не дорослі. Книга підпадає і під ян адалт і під історію для дорослих, бо герої мають трохи інші проблеми, аніж їх ровесники. І тут не було крінжової сексуальної сцени, ура
А що по враженням:
Для мене це напевне найкраща книга авторки, бо майже всі гачки на мене спрацювали. Авторка і посміялася з популяризації чогось через тікток, і згадала гендерну нерівність на малу кількість жінок в професійних шахах, і нарешті хтось описав, що герої розбирають шахові партії, дякую і цій книзі, і Ферзевому гамбіту за це.
Я розумію, що авторка намагалася передати стосунки героїв через шахову партію. Вони ніби аналізують кожен свій крок, бо від цього залежить чи поставлять вони шах і мат. Зрозуміло, що людські стосунки так не працюють, але підхід до схожого опису і гри в шахи, і звичайних думок в голові Маллорі цікавий, бо ви ж також якщо займаєтеся справою, яка містить в собі аналіз речей, починаєте переймати деякі елементи в звичайне життя?
І так, я слабка жінка, мене покорив флірт через шахову дошку та бажання Нолана зіграти конкретно з Маллорі хоча б ще одну партію, так, хрестики-нулики підійдуть. Для мене розвиток стосунків виглядав реалістичним, а флірт через ігри та шахи змушував посміхатися.
Подивимося якими будуть наступні книжки Алі Гейзелвуд, але цією вона попала в точку “легкий любовний роман” на всі 100%