Система модераторів в Geometry Dash : що це таке, та як вона працює

Модератори в Geometry Dash є дуже великою частиною гри, вони відповідають за відправку хороших рівнів РобТопу (якщо ви не розумієте про що іде мова, перейдіть в мою першу статтю про основну інформацію про Geometry Dash, там про те які є рівні теж трохи є), багато гравців пише їм у разі знаходження багів в грі (так, вони не можуть допомогти з цим напряму, але вони можуть повідомити про це РобТопу, щоб він це виправив), а ще є Елдер Модератори, які можуть видаляти коментарі, банити когось на деякий час, та робити музику деяких композиторів доступною в грі. Зараз ви дізнаєтесь про те як в грі з‘явилися модератори, докладно дізнаєтесь про те які у них функції, та найголовніше, як їм стати.

Історія появи модераторів

До оновлення 2.0 в грі не було модераторів, так як в цьому не було потреби. РобТоп сам знаходив хороші рівні, та оцінював їх. Але, в якийсь момент рівнів стало так багато, що він вже не міг сам оцінювати їх, довелося шукати рішення. І він його знайшов. В оновленні 2.0 з‘явилася система модераторів. Вона відрізнялась від системи, яка є зараз, але все ж таки саме тоді з‘явилися модератори. Ось яка тоді була система :

Хелпери (Helpers) - вони знаходили хороші рівні в грі. Після того як вони знаходили гарний рівень, вони відправляли цей рівень Модераторам, для того щоб вони відправили його РобТопу. Офіційно їх вже нема, але на практиці є люди які неофіційно допомагають модераторам знаходити рівні.

Модератори (Moderators/Mods) - вони приймали рівні від Хелперів, перевіряли їх, а потім відправляли ці рівні РобТопу (але іноді вони самі знаходили рівні). Вони існують до сих пір, але їх робота трохи змінилась, вони тепер самі знаходять рівні, оскільки офіційно Хелперів вже нема.

РобТоп (RobTop) - це розробник гри, він приймав (і приймає) хороші рівні від модераторів, та, якщо він теж вважає ці рівні гарними, дає їм оцінку, або навіть Featured/Epic. Але іноді він все ще сам знаходить рівні.

Система, яка є зараз

Після оновлення 2.1 система модераторів змінилася, з гри зникли Хелпери, але з‘явилися Елдер Модератори, у яких окрім відправки рівнів РобТопу є ще декілька можливостей. Давайте розглянемо теперішню систему докладніше.

Модератори (Moderators/Mods) - такі ж модератори, які були в грі до оновлення 2.1, тільки вони зараз знаходять рівні самі (якщо не враховувати неофіційних помічників). Важливо, вони не відправляють рівні Елдер Модераторам, вони все ще відправляють рівні самому РобТопу.

Елдер Модератори (Elder moderators/Elder Mods) - це такі ж модератори, але вони, окрім відправки рівнів РобТопу, можуть робити ще декілька речей :

  1. Видаляти коментарі під рівнями, якщо вони порушують правила

  2. Банити гравцям можливість писати коментарі (на деякий час чи назавжди)

  3. Банити гравців на деякий час (але не назавжди, банити гравців назавжди може тільки РобТоп)

  4. «Вайтлистити» композиторів (це процедура, після якої музика того чи іншого композитора стає доступною для використання в рівнях Geometry Dash, про це скоріш за все буде окремий довгочит)

  5. У них більший пріоритет при виборі рівня складності «демонів», ніж у звичайних гравців (але у звичайних модераторів такий пріоритет теж є)

Важливо, що у Елдер Модераторів НЕМА можливості давати рівням оцінку та Featured/Epic, давати рівням оцінку чи Featured може тільки RobTop.

РобТоп - це розробник гри, він може рейтити рівні, анрейтити (знімати рейт), навіть видаляти рівні, а також він призначає модераторів, визначає Daily-рівень та Weekly-демон, а також робить гаунтлети та map паки з різних рівнів.

Майбутнє модераторства

Яке майбутнє модераторства поки невідомо. Скоріш за все, після виходу оновлення 2.2 (яке, нажаль, не виходить вже 6 років, але сподіваюсь що це оновлення скоро вийде), будуть внесені зміни і в систему модераторства, наприклад, Елдер Модератори отримають можливість рейтити рівні, чи в грі з‘явиться нова категорія модераторів, але які це будуть зміни, наразі невідомо.

Як стати модератором?

Наразі, чітких критеріїв для того щоб стати модератором нема, ніякі форми теж подавати не потрібно (так, така форма є, але її заповнювати необов‘язково, можна стати модератором навіть жодного разу не чувши про цю форму), але в офіційному дискорд-сервері Geometry Dash є повідомлення від Viprin’a (одного з Елдер Модераторів) про те які якості повинні мати кандидати на цю роль. Ось ці якості (приблизний переклад з англійської) :

  1. Будьте хорошими. Якщо ви відомі своєю токсичністю, ви, можливо, модератором не станете.

  2. Будьте активними в ком‘юніті. Якщо ви рідко присутні в ком’юніті, можливо, ви модератором не станете.

  3. Будьте заслуговуючими довіри. Якщо у вас нема жодних контактів з діючою командою Модераторів, ми не можемо підтвердити чи можна вам довіряти. Одна річ — важлива інформація, яка може витекти, але якщо ніхто не може гарантувати, що ви заслуговуєте на довіру, як ми можемо знати, що ви просто не надішлете тонну поганих рівнів або не використаєте свою позицію модератора, щоб ненавидіти креаторів/розробників гри (я так і не зрозумів про кого йшла мова в тексті Віпріна) ? Ви, як модератор, є представником RobTop’а.

  4. Майте можливість добре оцінювати рівні. Ми повинні мати можливість підтвердити, що ви можете відрізняти хороші рівні, від поганих.

В повідомленні Віпріна також вказано, що якщо у вас є маленькі проблеми з виконанням цих якостей, або в минулому не відповідали жодній з цих якостей, ви все ще можете стати модератором, ніхто не знаходиться в «чорному списку».

Як зазвичай проходить процес призначення на позицію модератора

Я НЕ модератор, тому я не можу сказати як це було в моєму випадку, оскільки цього не було (але якщо я стану модератором, розповім). Але зазвичай процес проходить так :

  1. Людина вносить позитивний внесок в ком‘юніті та в гру, допомагає креаторам, та все в такому роді

  2. Цей внесок помічають модератори, та розповідають про цей внесок РобТопу

  3. РобТоп розглядає кандидатуру цієї людини на позицію модератора

  4. РобТоп пише цій людині в 3 години ночі «короче, тепер ти модератор, натискай на кнопку Req в налаштуваннях гри, і ти отримаєш модератора» (для тих хто полізе в налаштування натискати на кнопку Req, якщо вам позиція модератора не була видана, вам видасть помилку «Failed, nothing found»), а також скине запрошення в «Модчат» (далі скажу що це таке)

Що таке «модчат»?

Модчат - це конфіденційний дискорд-сервер модераторів Geometry Dash, доступ к якому мають тільки Модератори, Елдер Модератори, та РобТоп. В цьому місці модератори можуть чесно сказати своє ставлення до деяких гравців, не боячись реакції зі сторони ком‘юніті, та там РобТоп розповідає модераторам деякі новини по грі. По вище наведеним причинам зливати інформацію з Модчату ЗАБОРОНЕНО, це карається анмодом (зняттям з позиції модератора), але якщо ви злили інформацію випадково (наприклад під час стріму ви зайшли в дискорд, і там був відкритий модчат), вони просто попросять цього модератора в наступний раз бути обережнішим.

Як втратити позицію модератора?

Анмод можна отримати по наступним причинам :

  1. По бажанню самого модератора

  2. У разі якщо модератор не хоче та/або не може виконувати свої прямі обов‘язки (показувати ком‘юніті GD з хорошої сторони, відправляти РобТопу хороші рівні, та ін.)

  3. У разі поганого поводження модератора

  4. По іншим причинам (наприклад злиття інформації з Модчату)

Чи хотів би я стати модератором?

Скоріше так. Дійсно, модератор це тонна відповідальності, але отримавши модератора ти можеш краще допомагати креаторам та гравцям, якщо ти Елдер Модератор ще й композиторам. Але, нажаль до модератора мені як до місяця, я не граю значної ролі навіть в нашому ком‘юніті, а про англійське ком‘юніті я взагалі мовчу. Але сподіваюся, що я стану модератором.

До зустрічі в цьому блозі гравця в Geometry Dash!

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ДП
Дід Піхто@ukr_jew

Не зважаючи на нік я не дід

87Прочитань
2Автори
2Читачі
На Друкарні з 14 квітня

Більше від автора

  • Гра Geometry Dash : що це таке та з чим їдять

    Geometry Dash - це дуже цікава гра та в деяких моментах складна гра. В чому її цікавість та складність - зараз дізнаєтесь

    Теми цього довгочиту:

    Ігри

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається