Друкарня від WE.UA

Сварливий дідо Урі, Ermal Meta і ядерна зима, ностальгійний AKORD та інші новинки локальних чартів

Що слухали в Європі 15-21 червня

 

Щодня і щоночі у світі пишеться маса цікавої музики, яка майже ніколи не потрапляє в ефіри поза межами своїх країн. Нерідко там трапляються абсолютно хітові речі, талановито й мистецьки зроблені. Кожного тижня будемо відбирати по 10 таких оригінальних новинок у наш плейлист, мандруючи чартами Європи та її околиць.

Ізраїль. Hatikva6 x Tamir Bar - Saba Uri

Образ дідуся Урі (Saba Uri), який створив комік Tamir Bar, в Ізраїлі настільки ж відомий і популярний, як у нас колись був Дід Панас. Тільки авдиторія в Урі доросла, а жарти бувають на межі фолу. Уся його філософія будується на тому, як добре було за старих часів і як усе нині котиться прямісінько в дупу. Його колаборація з регі-гуртом Hatikva6 не відходить від генеральної лінії. «Колись нам потрібно було значно менше для щастя», – бурчить Saba Uri, відвідуючи 5-зіркові готелі, СПА-центри і гольф-клуби. 

Італія. Ermal Meta - Calma Metafisica

Ermal Meta дуже часто заточений у своїх роботах на соціальні проблеми. І ось знову. Це нормально – бути спокійним, ненормально бути байдужим. Таку ідею він намагається донести через Calma Metafisica – фотогенічну історію абсурду, коли прагнеш безтурботності й розваг за будь-яку ціну, свідомо ігноруючи все, що відбувається довкола. Наче ти не тільки ноги запорпав у пісок, а й усю голову. Кліп будується на контрастах глянцевого літа 60-х, де публіка вперто засмагає під пляжними парасольками, хоч довкола вибухають бомби, підриваються есмінці й випадає ядерний сніг.

Молдова. AKORD - Se-nsera

Ніхто не знає співачку з Молдови Анастасію Лазарюк. Але багато хто пам’ятає мелодію Se-nsera, яку вона заспівала 40 років тому. Першою. Потім було чимало переспівів, найсвіжіший з яких просто зараз зробив дует AKORD. Хлопці вчинили шляхетно. До участі в кліпі запросили Анастасію і навіть перенесли її в ту епоху, коли вона була популярною й молодою. «Вечоріє..Я чекаю, коли ти прийдеш. Залишайся поруч зі мною», –  усе ті ж прості слова з густим нальотом ностальгії.

Франція. TKS 2G – Booty

Трек молодого репера з Тулузи побудований на протиставленні цивільного життя і життя за в’язничними мурами. Й відразу не скажеш, котре з них цікавіше. Кримінальна романтика полонила хлопця. Він, богу дякувати, ще не сидів. Але чомусь вважає, що найбільше за гратами в’язні тужать за сідницями (Booty – по-французьки). Особливо, коли подумаєш, як та мала з нічного клубу рухає в танці своїми сідницями – хляп-хляп! – реально зриває дах. TKS 2G має у своїй крові одразу й алжирські, й антильські гени. І схоже, поведений на абревіатурах. Його дебютний альбом (вийшов торік) мав назву AVTLR.

Сербія. CHEGI BEND - DOSADNA PESMA

«Ой здається – не журюся, таки ж я не рада, чогось мені тяжко-важко, на серці досада», – писала Леся Українка, співали сестри Тельнюк. Бєлградський Chegi Bend видав сингл у тому ж самоіронічному дусі. Зі сербської назва може перекладатися не просто як прикра, а й як нудна, одноманітна пісня. Але це підколка. Бо пісня насправді драйвова. Chegi Bend – це навіть не гурт, а хор-оркестр, до складу якого у різних варіаціях входить понад 10 виконавців. Але стержнем є троє братів Chegi, віртуозів-музикантів, один із яких навіть визнаний чемпіоном світу з гри на акордеоні.

Швеція. Korslagda - Är det här det är party

«Тю! То це і є та легендарна вечірка, про яку всі так волали. Щось слабо. Не рве. Не вражає», – крутять носами учасники шведської команди Korslagda. Хотілося б чогось крутішого. Хоч у країні, де панує напівсухий закон, і алкоголь дорогий, як чорт, – навіть таку організувати було нелегко, щоб споїти усіх гостей. Але в Korslagda зібралися відомі лобуряки. Варто тільки згадати, що у першій версії назва гурту звучала як Korslagda Kukar (Перехрещені пеніси). Тільки коли гурт став популярним на всю Швецію, а організатори концертів відмовлялися друкувати таке на афішах, другу частину з назви прибрали.

Естонія. säm - "esmaspäev"

Основна емоція, яку викликає цей трек, – співчуття. Бо кому не знайомий той стан, коли ти прокидаєшся зранку в понеділок і вже готовий когось прибити. Про це й розповідає естонський репер säm. Батьки назвали його на честь славетного американського гольфіста Сема Сніда. Співак і сам змалку займався гольфом. Аж 10 років. Бо не мав іншого виходу. Його татко – великий естонський забудовник Mait Schmidt – заодно очолює національний гольф-клуб. Але врешті мікрофон виявився для Шмідта-молодшого ціннішим, ніж ключка. І ми тільки з цього раді.

Туреччина. DERYA ULUĞ – ŞIMARIK

Хіт Şımarık (Капризна/Розпещена) наприкінці 90-х зробив відомим співака Таркана. Не тільки в Туреччині, а й поза її межами. В Україні всенародну любов заслужив інший Тарканів витвір – Шикидим. А от Європі припав до душі «Шимарик». Його переспівували різними мовами. Й от челендж повернувся знову до Туреччини. Derya Uluğ, яка зробила цей кавер, додала до турецької щирості  ще трохи латиноамериканської пристрасті. Тож у її інтерпретації вийшла така собі капризуля з кайєнським перцем.

Болгарія. I.N.I., V:RGO – БОЕЦ

Хоч трек і має назву «Боєць», та головний герой кліпу радше – жокей. Непонятка трохи. Але в головному хлопці мають рацію: найважливішими є не м’язи, найважливішим є твердий характер. V:RGO та I.N.I. – яскраві зірки болгарського хіп-хопу. Із тих, що мега і супер. Точно у першій десятці. І вони десь близькі за духом. Бо часто виступають дуетом. При цьому все частіше відходять від брутального гангстерського репу до більш гуманістичної музики, з правильними цінностями. Як-от зараз. «Боєць» – радше лірична пісня, ніж бойова.

Угорщина. Paulina – Vége van, kicsi

Срібна призерка угорського «Х-фактора» Paulina ніколи досі в політику не бавилася. Тому ця її робота для багатьох стала  несподіваною. І майже всі сприйняли її як реквієм по Орбану. Невідомо, чим так старий корупціонер допік дівчині, але в цьому кліпі вона стібеться над старою системою, аж пір’я летить. Тут обігрується мем недавньої виборчої кампанії, коли один із Орбанових посіпак бикував до його тодішнього опонента (ну, а нині вже угорського лідера) Петера Мадьяра: Vége van, kicsi (Усе скінчено, малий). Згодом опозиція обіграла цю фразу на свою користь. Мовляв, і хто у нас погано скінчив?

Статті про вітчизняний бізнес та цікавих людей:

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
ПЕ
Плейлист Есперанто@esperanto

84Довгочити
1.5KПерегляди
9Підписники
На Друкарні з 7 жовтня 2024

Більше від автора

Це також може зацікавити:

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Це також може зацікавити: