Насправді з кожним роком складати подібні УМОВНІ рейтинги все складніше, тому що динаміка оновлення телефонів зростає, як і кількість модифікацій. У цьому списку кращих смартфонів 2024 року ми постаралися зібрати якнайбільше новинок, адже вже через 1-2 роки вони втратить свою актуальність.
✅ Підписуйтесь на наш Telegram✅
Які смартфони ми розглядатимемо у нашій добірці?
За вартістю:
Бюджетні;
Середнього класу;
Преміальні флагмани.
За форм-фактором:
Класичні;
Ударостійкі.
Якщо цікавлять складні моделі чи інші нестандартні рішення, пишіть у коментарях.
Кращі недорогі смартфони
У пошуках бюджетного смартфона варто одразу визначитися з пріоритетними параметрами. Тут не вдасться знайти хорошу модель щодо зйомки та ще й з потужним залізом. Доведеться чимось жертвувати. У той же час, ми постаралися підібрати максимально збалансовані моделі, які користуються популярністю на ринку.
Moto G24
Відкриває Топ-15 смартфонів модель Motorola Moto G24, що працює на процесорі Helio G85 із ємним акумулятором 6000 мАг. Дисплей має скромну роздільну здатність 1612 на 720 пікселів, але частота 90 Гц. Звичайно, використовується IPS-матриця, що можна зрозуміти за дуже низькою ціною. Проте є швидка зарядка, потужність якої становить 30 Вт. Це приємний бонус. Селфі-камера на 8 Мп. Основна має 2 модулі, основний з яких має роздільну здатність 50 мегапікселів і апертурою на рівні f/1.8. Фотографії виходять досить привабливими, якщо брати до уваги вартість недорогого девайсу.
Плюси:
плавна картинка;
ємна батарея;
швидка зарядка;
звук із Dolby Atmos.
Мінуси:
деталізація дисплея.
Oukitel WP36
Якщо Вас цікавить хороший ударостійкий смартфон бюджетного класу, варто приділити увагу моделі Oukitel WP36. Традиційно, виробник "стрибнув вище за всіх", оснастивши свій "позашляховик" дуже гучним динаміком - чутливість в районі 128 дБ. Місткість акумулятора дорівнює 10600 мАг, але потужність зарядки всього 15 Вт. Явно не вистачає можливості віддавати енергію іншим пристроям, враховуючи ємність батареї. Також заощадили на екрані, роздільна здатність якого всього 1600х720 пікселів, але рівень яскравості хороший. Відзначимо наявність гідної потрійної камери, в центрі якої є сенсор Sony IMX135. З недоліків можна назвати простий процесор MediaTek MT8788.
Плюси:
ємність батареї;
потужність динаміка;
ударостійкий корпус;
захист від занурення у воду;
не найгірша камера.
Мінуси:
слабке залізо.
OnePlus Nord N30 SE
У пошуках недорого смартфону з гарною камерою багато покупців зупинили вибір на лінійці OnePlus Nord N30 SE. Тильна камера має два сенсори, головний з яких отримав дозвіл 50 Мп і діафрагму f/1.8. Тішить і непогана селфі-камера, роздільна здатність якої 8 Мп при світлочутливості f/2.0. Відзначимо непогану автономність, що обумовлено підтримкою батареї на 5000 мАг та чіпа Dimensity 6020. Акумулятор підтримує швидку зарядку при потужності 33 Вт (за стандартом Oppo SuperVOOC). Причепитися можна до плавності зображення екрану, але роздільна здатність LTPS-дисплея відповідає формату FHD.
✅ Ціни на OnePlus Nord N30 SE ✅
Плюси:
потужний процесор;
швидка зарядка;
час автономності;
відмінна камера.
Мінуси:
частота зміни кадрів 60 Гц.
Samsung Galaxy M15
Якщо потрібен недорогий смартфон із гарною батареєю, однозначно варто звернути увагу на лінійку Samsung Galaxy M15. Місткість акумулятора 6000 мАг. Солідну потужність забезпечує чіп Dimensity 6100+. Тішить, що не фірмовий процесор. Водночас тішить, що використовується власна технологія виробництва екрану Super AMOLED. Дисплей має роздільну здатність 2340x1080 пікселів і яскравість на рівні 800 Ніт. Відмінний показник. Камери непогані, але без оптичної стабілізації. Усе лише на рівні конкурентів. Є швидка зарядка потужністю 25 Вт.
Плюси:
відмінний екран;
час автономної роботи;
потужний процесор;
непогані камери (обидві).
Мінуси:
явних немає.
Poco M6 Pro
Найкращий бюджетний смартфон 2024 року – модель Poco M6 Pro, яка просто не має конкурентів у плані технічних характеристик. Цей телефон отримав процесор Helio G99-Ultra, який забезпечує потужністю на рівні вищому, ніж у інших дешевих аналогів. У AnTuTu Benchmark показник складає понад 450 тисяч балів. Місткість батареї 5000 мАг, є швидка зарядка на 67 Вт, що знову є фантастичним показником для бюджетного класу. Корейці та американські навіть у преміум-класі не мають таких досягнень досі. Екран на AMOLED-технології має високу роздільну здатність, солідну яскравість та частоту зміни кадрів у 120 Гц. Камера має оптичну стабілізацію.
Плюси:
підтримка OIS;
ємність батареї;
швидка зарядка;
якість екрана;
потужний процесор.
Мінуси:
у моделі немає конкурентів.
Кращі смартфони середнього класу
У цьому сегменті набагато простіше знайти збалансовані рішення як для шанувальників ігор, так і любителів якісних фото. Разом з тим окремі параметри можуть сильно відрізнятися. Зокрема це стосується продуктивності. Ми постаралися зібрати максимально різні та цікаві моделі у цій категорії, щоб кожен користувач мав можливість знайти потрібний варіант під свої потреби.
Nothing Phone 2a
Рейтинг смартфонів поповнює модель Nothing Phone 2a, на яку з нетерпінням чекали багато шанувальників цього нового виробника. Новинка отримала підсвічування, що настроюється, і такий же креативний дизайн. Вдалося зберегти нативну підтримку NFT-токенів та тривале оновлення системи – до 4 років система безпеки отримуватиме оновлення, що важливо, враховуючи обмежений термін експлуатації сучасних китайських телефонів. Тут уже LTPO-дисплей на технології AMOLED. Простіше кажучи, картинка дуже яскрава та плавна, адже є динамічна частота зміни кадрів, аж до 120 Гц. Високу потужність забезпечує чіп Dimensity 7200 Pro. У зв'язці з 12 Гб ОЗУ продуктивність досягає понад 700 тисяч балів в АнТуТу. Існує захист від вологи за стандартом IP54. Камера складається із двох блоків по 50 Мп з оптичною стабілізацією.
Плюси:
непогана потужність;
хороші камери;
відмінний екран;
динамічна частота оновлення;
є захист від вологи.
Мінуси:
не всім сподобається дизайн.
Samsung Galaxy Xcover7
На окрему увагу в цій добірці заслуговує вже сьоме покоління удароміцних смартфонів від компанії Samsung. У плані характеристик Galaxy Xcover7 поступається навіть китайським «бруківцям», не кажучи вже про класичні телефони бренду. Однак це брендове рішення, в надійності якого сумніватися не доводиться. Радує наявність знімної батареї, бічна кнопка, що налаштовується, і чудовий звук з Dolby Atmos. На відміну від дешевих аналогів, Samsung Galaxy Xcover7 має вже досить потужний процесор.
Dimensity 6100+. Екран також непоганий, хоч і на IPS-технології з частотою 60 Гц. Рівень яскравості відмінний. Немає швидкої зарядки, а ємність батареї 4050 мАг.
Плюси:
захист від води IP68;
захист від ударів;
добрий чіп;
якість звуку;
камера із сенсором 50 Мп (f/1.8).
Мінуси:
немає швидкого заряджання.
Realme 12 Pro
Смартфон має далеко не найпросунутіші параметри та деталі у своєму класі, але утримує популярність вже з 11-го покоління. Дизайн зберігся. Виглядає, як і раніше, цей гаджет на рівні преміальних смартфонів. Характеристики Realme 12 Pro, звичайно ж, стали кращими. За продуктивність відтепер відповідає чіп Snapdragon 6 Gen 1. У AnTuTu модель набирає близько 600 тисяч балів. Захист від води відповідає стандарту IP65. Є швидка зарядка потужністю 67 Вт. Екран побудований за AMOLED-технологією, а його частота зміни кадрів 120 Гц. Є DC Dimming та округлені краї. Камера підтримує оптичну стабілізацію та відмінний телеоб'єктив. Головний сенсор – це Sony IMX882, роздільна здатність якого 50 мегапікселів з фізичним розміром 1/2".
Плюси:
сенсор Sony IMX882 з розміром 1/2";
непоганий процесор;
преміальний вигляд;
потужність швидкого заряджання;
є захист від води.
Мінуси:
не ідеальний дисплей серед конкурентів.
Poco X6 Pro
Це вже повноцінний ігровий смартфон із цінником середнього класу. Тут використовується процесор преміум-рівня Dimensity 8300 Ultra, що набирає в АнТуТу в районі 1,3 млн балів. Смартфон Poco X6 Pro працює на AMOLED-технології з яскравістю близько 1200 Ніт та частотою зміни кадрів на рівні 120 Гц. Є захист від вологи за стандартом IP54 та швидка зарядка, потужність якої дорівнює 67 Вт. Місткість батареї на рівні аналогів – становить 5000 мАг. Камера підтримує три сенсори з оптичною стабілізацією, але це далеко не ідеальний фотомодуль.
Плюси:
висока потужність;
яскравий екран;
потужна зарядка;
автономна робота.
Мінуси:
не найкраща камера.
Google Pixel 8
Найкращий смартфон середнього класу – американська модель Google Pixel 8, яка виграє у всіх конкурентів якістю фото- та відеозйомки. Насамперед, за рахунок фірмових алгоритмів обробки кадрів. Субфлагман має гарний фірмовий процесор Tensor G3, єдиним недоліком є тротлінг, який був підтверджений різними блогерами та оглядами. Екран на OLED-технології виглядає не так яскраво, як хотілося б, незважаючи на заявлені показники яскравості. Тішить, що частота зміни кадрів 120 Гц. Головною перевагою є камера, як уже зазначалося на самому початку. Тут є фантастична якість відео для середнього класу. І заслуга не так у сенсорах, як у роботі ПЗ.
✅ Ціни на Pixel 8 ✅
Плюси:
якість фото та відео;
є бездротова зарядка;
захист IP-68;
непогана потужність.
Мінуси:
гріється.
Кращі смартфони преміум-класу
Настав час поговорити про преміальні смартфони, яких щороку все більше і більше. На жаль, нам забракло місця для обговорення складних рішень, але це окрема тема для міркування. Якщо цікаво, поділіться коментарями.
Asus Zenfone 11 Ultra
Декілька років поспіль флагманські смартфони цього виробника вигідно відрізняються від конкурентів компактними розмірами, але не знаходять належної уваги через ПЗ. Хотілося вірити, що Asus Zenfone 11 Ultra дрібні неточності роботи системи виправлені, але помилки все одно є. Постпрограмна обробка фото, як і раніше, поступається брендовим конкурентам. Разом з тим, форм-фактор дуже зручний, і точно заслуговує на увагу. Тонкий смартфон має преміальний LTPO-дисплей, пікова яскравість якого досягає 1600 Ніт. За продуктивність відповідає процесор Snapdragon 8 Gen 3 (понад 2 млн балів в АнТуТу). Камера із оптичною стабілізацією підтримує 8К-відео. Це не ідеальний камерофон, незважаючи на наявність провідного детектора Sony IMX890.
Плюси:
швидка, реверсивна, бездротова зарядка;
дорогий основний сенсор і гарний зум;
плавний та яскравий екран;
чудовий звук;
висока продуктивність.
Мінуси:
поступається топ камерофонам.
Xiaomi 14 Ultra
Чергова спроба дістатися рівня Samsung і Apple, яка тепер супроводжується більш адекватною, хоч і високою ціною, адже крім потужності зарядки Xiaomi 14 Ultra ні в чому не виграє (за великим рахунком).
Звичайно, компанії довелося чимось виділити модель на тлі іміджевих флагманів. Тут є визначення серцевого ритму, також датчики колірної температури. Камера оснащується просунутим лазерним автофокусом та унікальною безступінчастою діафрагмою головного об'єктива. До речі, всі блоки були розроблені експертами Leica.
За продуктивність відповідає преміальний процесор Snapdragon 8 Gen 3, а екран побудований за AMOLED-технологією з динамічною зміною кадрів до 120 Гц. Роздільна здатність 3200х1440 пікселів, а рівень яскравості в районі 1000 Ніт.
Плюси:
бездротова зарядка 80 Вт;
провідна зарядка 90 Вт;
основна камера 1 дюйм (Sony LYT-900);
ширик Sony IMX858;
телеоб'єктив Sony IMX858;
додатковий об'єктив Sony IMX858;
висока потужність.
Мінуси:
завищена вартість.
Asus ROG Phone 8 Pro
Найвизначнішим ігровим смартфоном цього року є модель Asus ROG Phone 8 Pro. Головною перевагою цієї серії флагманів є потужність та система охолодження. Геймерський телефон має чіп Snapdragon 8 Gen 3 з рідинним охолодженням GameCool 7. Дисплей на AMOLED-технології має роздільну здатність 2448х1080 пікселів та частоту зміни кадрів у 165 Гц. Є підтримка реверсивної та обхідної зарядки. Хоча смартфон і не відноситься до камерофонів, може знімати 8К-відео та підтримує тривимірний зум.
✅ Ціни на Asus ROG Phone 8 Pro ✅
Плюси:
плавність екрана;
швидкість відгуку сенсорного шару;
висока потужність;
система охолодження;
топовий звук.
Мінуси:
захист
Samsung Galaxy S24 Ultra
Екс-лідером нашого рейтингу преміальних смартфонів є південнокорейський Samsung Galaxy S24 Ultra. Новинка працює на чіпі Snapdragon 8 Gen 3, що свідчить про дуже високу потужність. Екран, традиційно, на фірмовій технології Dynamic AMOLED 2X з яскравістю до 2600 Ніт. Навряд чи сьогодні комусь треба повідомляти, що корейська компанія входить до списку провідних виробників дисплеїв. У тому числі для смартфонів.
З цікавих опцій необхідно відзначити режим Samsung DeX та фірмовий стілус. Існує захист від води за стандартом IP68, а також реверсивна зарядка. Проте, потужність швидкої та бездротової – невисока. 45 Вт та 15 Вт, відповідно.
Плюси:
режим Samsung DeX;
якість екрана;
хороша камера;
захист від води;
висока потужність.
Мінуси:
потужність бездротової зарядки.
Apple iPhone 15 Pro Max
Найкращий смартфон 2024 року – це купертинівець Apple iPhone 15 Pro Max із фактично бездоганною камерою. У плані якості відео з цим флагманом поки що ніхто зрівнятися не може. Компанія має дуже просунуті алгоритми.
Одним з головних нововведень є збільшена яскравість екрану (2000 Ніт) та покращена робота датчика LiDAR. Тепер під час зйомки у форматі RAW можна використовувати всі 48 мегапікселів камери.
Високу потужність забезпечує новий фірмовий процесор Apple A17 Pro, який видає в АнТуТу в районі 1,4 млн. балів. Однак, як і у Samsung, потужність дротової та бездротової зарядок невисока - 20 Вт і 15 Вт, відповідно.
Плюси:
висока потужність;
титанові рамки;
параметри екрана;
якість відео;
захист від води.
Мінуси:
потужність швидкого та бездротового заряджання.
Який смартфон краще вибрати у 2024 році?
Таким чином, ми розглянули найрізноманітніші варіанти телефонів, які відрізняються не лише деталями, а й ціною. Якщо не знаєте, який вибрати смартфон, також рекомендуємо приділити належну увагу оглядом на такі моделі як:
Потужний смартфон середнього класу – Poco X6 Pro;
Найкращий субфлагман з гарною зйомкою – Google Pixel 8;
Ідеальний бюджетний смартфон – Poco M6 Pro;
Брендовий ударостійкий телефон – Galaxy Xcover7;
Кращий преміальний смартфон – Apple iPhone 15 Pro Max.
Слідкуйте за знижками на найкращі товари в нашій групі. У нашому Telegram-каналі багато цікавого.