Виробники захищених смартфонів дуже часто додають у свої пристрої нестандартну функціональність, таку як потужні ліхтарики, додаткові екрани та навіть далекоміри або тепловізори. Новий смартфон Cubot KingKong Power 3 не став виключенням: в нього інтегрований потужний гучномовець та світлодіодна анімація. З цього огляду ви зможете дізнатись як ці додані «фішки» працюють, та як Cubot KingKong Power 3 справляється зі своїми основними смартфонними завданнями.
Характеристики
Технічні характеристики | |
---|---|
Назва | Cubot KingKong Power 3 |
Екран | IPS, 6,72 дюйма, роздільна здатність 2400 х 1080 пікселів. Підтримка кадрової частоти 60, 120 Гц |
SoC | MediaTek Helio G99, 2 ядра Cortex A76, 6 ядер A55, GPU Mali-G57 MC2, техпроцес 6 нм |
ОЗП | 12 ГБ LPDDR4X |
ПЗП | 256 ГБ |
Камери | Тильна 100 Мп OmniVision OVA0B40, макро-камера 5 Мп GalaxyCore GC5035 або OmniVision OV5670, фронтальна 32 Мп Sony IMX615 |
Акумулятор | 10200 мАг, зарядка потужністю до 33 Вт |
Розширення пам'яті | Слот microSD |
Безпровідний зв'язок | 4G, Dual SIM, Wi-Fi 5 (ac), Bluetooth 5.2, NFC |
Підтримка мобільних мереж | GSM 850/900/1800/1900MHz WCDMA 1/2/4/5/6/8/19 FDD 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/28A+B/66 TDD 38/40/41 |
ОС | Android 14 |
Габарити та маса | 175,3x82,7x20 мм, 421 грам |
Додатково | Плівка на екрані та захисне скло в комплекті, захищений корпус |
Ціна смартфона | Порівняти ціни в Україні Побачити ціну на AliExpress |
Пакування та комплектація
Пакування та комплектація останніх моделей смартфонів Cubot більш-менш схожі між собою. Смартфон Cubot KingKong Power 3 поставляється в коробці з щільного та стійкого картону з якісною поліграфією. На лицевій стороні пакування зображений сам смартфон та його назва, на зворотній стороні вказані основні характеристики, на одному з торців вказані коди IMEI та серійний номер. Коробка має три умовних яруси: зверху розташований смартфон, під ним комплектація.




В комплект до Cubot KingKong Power 3 входить кабель USB Type-C з зарядним пристроєм, паперова документація, важіль для доступу до відсіку з картами SIM та захисне скло (захисна плівка вже наклеєна на екран). Зарядний пристрій моделі HJ-PD33W-EU підтримує вихідну потужність до 33 Вт (в режимі 12 В/2,75 А).
Зовнішній вигляд та конструкція

Після стрункого (за мірками цієї категорії пристроїв) смартфона KingKong Star 2 модель KingKong Power 3 знову повертає нас до клубу «400+ грамів». Так, це доволі громіздкий та важкий смартфон, навіть якщо порівнювати з захищеними аналогами у яких приблизно одна й та сама ємність акумулятора. Додавання підсвічування та особливо гучномовця з його акустичним оформленням (гучномовець потребує додаткового внутрішнього об'єму для коректної роботи) відповідно вплинуло на масогабаритні показники Cubot KingKong Power 3. Смартфон важить 421 грам, товщина корпусу при замірі по площині задньої панелі приблизно 20-21 мм, по металевій окантовці корпусу гучномовця всі 26 мм.


Якщо розглядати матеріали корпусу Cubot KingKong Power 3, то ми бачимо звичні алюмінієві сплави та накладки з TPU (термополіуретан), але є й відмінності — значна частина площини задньої панелі має темно-чорне глянсове покриття. Ця поверхня не є стійкою до подряпин, тому недарма вона покрита захисною плівкою. Але плівка згодом буде потребувати заміни (якщо цю плівку можна знайти у продажу), а чорний глянець все ще залишиться доволі непрактичним вибором для захищеного смартфона. Так, виглядає цікаво коли нове, але швидко забруднюється та отримує подряпини при активному використанні. Ситуацію дещо згладжує те що знизу та зверху глянсова область прикрита виступами з TPU та корпусом гучномовця.

Пластикова захисна перфорація гучномовця та його масивна алюмінієва окантовка привертають до себе увагу. Ще один цікавий елемент оформлення це Х-подібний візерунок на задній панелі, який трохи грає на світлі. Але під ним також є світлодіодне підсвічування, котре вміє світити різними кольорами та в різних анімованих режимах. Це поєднання характеристик робить з Cubot KingKong Power 3 такий собі «захищений смартфонний міні-бумбокс», що й на рибалці розважить улюбленими мелодіями, і у наметі увечері створить атмосферу завдяки світломузиці.




Всього є 14 режимів підсвічування, світитися може лише лого Cubot по центру, або лого разом з Х-подібним візеруноком, це залежить від обраного режиму. Режими відрізняються поєднанням кольорів та швидкістю анімації; до речі є жовто-блакитний режим Mode 5. Для викликів, повідомлень та музичних застосунків можна обрати різні режими підсвічування, при цьому не у всіх застосунках воно працює. Так, у YouTube та YT Music підсвічування нема, а в Spotify є.

Інтеграція великого гучномовця в смартфон відчутно погіршила його ергономіку, навіть у порівнянні з іншими «бронефонами». Засовувати і діставати смартфон з кишені доволі незручно саме через окантовку корпусу гучномовця, що сильно випирає. Також вона може чіплятися за кант кишені чи інші елементи одягу. Іншими словами, звертати увагу на Cubot KingKong Power 3 має сенс коли вам потрібен смартфон який може замінити переносну акустику початкового рівня. У всіх інших випадках можна знайти зручніші альтернативи.


Розміщення органів управління та портів в Cubot KingKong Power 3 загалом ідентичне іншим моделям виробника. Гучність регулюється кнопками на правій боковині, так само як і розблокується смартфон; зліва знаходиться програмована клавіша, яку можна налаштувати на виконання простих дій (ліхтарик, запис звуку, знімок екрана, підводна камера) або запуск обраних програм. Знизу знаходиться порт USB Type-C за заглушкою з TPU, відсік для двох карт nanoSIM (одну можна замінити на microSD) виведений на ліву боковину і так само схований за заглушкою. На лівій боковині додалися два додаткових мікрофони для кращого запису голосу та боротьби з фоновим шумом.
Екран та звук

Схоже що екран в смартфонах Cubot KingKong Power 3 та KingKong Star 2 ідентичний. Однакова діагональ 6,72 дюйми, однакова роздільна здатність 1080 х 2400 пікселів. Максимальна частота оновлення тепер не 144 Гц а 120 Гц (також є стандартні 60 Гц), втім це пов'язано не з екраном а з можливостями використаної SoC. Тип захисного скла в цій моделі Cubot не вказує, з заводу на екран нанесена захисна плівка. Також екран захищений по периметру окантовкою з TPU яка піднята над поверхнею дисплея приблизно на 1 мм і ще трохи вище в кутах (де екрани пошкоджуються найчастіше).


В налаштуваннях екрану є три кольорових профілі, які змінюють відтворення кольорів, кольорову температуру та загалом зображення, але далеко не так сильно як в моделі KingKong Star 2; тут зміни мінімальні. Екран Cubot KingKong Power 3 відтворює кольори достатньо натурально, без надмірного перенасичення або навпаки, без занадто бляклих відтінків. При більш прискіпливому порівнянні можна помітити що кольорова температура дещо підвищена, гама налаштована непогано але неідеально. Тобто відтінки синього відчутно перенасичені, білий дещо хилить у синяву, а тілесним відтінкам не вистачає насиченості. Ці недоліки не надто виражені і пересічний користувач може їх взагалі не помітити.

У смартфона Cubot KingKong Power 3 гарний запас яскравості екрана. На 30-60% яскравості вистачить для роботи в приміщеннях при практично будь-якому рівні фонового освітлення. На вулиці в сонячний день знадобиться і 70% і 100% яскравості, при цьому інформація на екрані залишиться читаною. Бажано щоб Сонце не відзеркалювалося на екрані (тоді воно все ж засліплює). Смартфони з OLED-екранами все ще мають перевагу завдяки неперевершеній контрастності. втім Cubot KingKong Power 3 на фоні інших моделей з РК-екранами виглядає гарно. Додам що підсвічування не мерехтить на будь-якому рівні яскравості, а це знижує навантаження на очі. Мінімальний рівень яскравості досить комфортний для роботи зі смартфоном у повній темряві.


Гучномовець потужністю 3 Вт демонструє свої переваги над звичайними смартфонними аналогами вже на 70-80% гучності: звучання має значно більший запас гучності, саунд більш повнотілий та збалансований. Особливо приємно слухати сучасні попсові та електронні композиції, з простими інструментальними мелодіями смартфон теж впорається, але динаміку та глибину звучання великого оркестру, звісно, не передасть. Впевнено та натурально передається голосовий діапазон, відносно достовірно відтворюється верхній бас. Якщо смартфон лежить на столі гучномовцем вниз, то звучання стає більш неприємним та крикливим, ніж коли гучномовець нічим не перекривається. Враховуючи музикальні таланти Cubot KingKong Power 3, втрачається сенс у Bluetooth-колонках початкового рівня (за умовні $5-10). З більш дорогими (та більшими за габаритами) Bluetooth-колонками Cubot KingKong Power 3 вже не конкурує, втім сама ідея додавання гучномовця у смартфон має право на життя, насамперед для «outdoor-меломанів з обмеженим бюджетом та/або місцем у рюкзаку».
Камера та фото

Основна камера в смартфоні Cubot KingKong Power 3 побудована на сенсорі OmniVision OVA0B40 роздільною здатністю 100 Мп, макро-камера оснащена сенсором GalaxyCore GC5035 або OmniVision OV5670 (5 Мп) з автофокусом, фронтальна камера отримала датчик Sony IMX615 (32 Мп).

Застосунок камери перекочував з інших сучасних смартфонів Cubot майже без змін. В основному фоторежимі «Зображення» можна активувати додаткову AI-обробку фото, серію фото у 10-20 знімків, автоспуск з паузою у 2, 5 або 10 секунд та змінити роздільну здатність, у цьому режимі вона не перевищує 32 Мп. Для активації HDR зробили окремий режим. Є режим фото "100MP", в ньому камера робить знімки 100 Мп, втім HDR в цьому режимі нема, як і серійного фото. Є окремий макрорежим. Запис відео можливий з роздільною здатністю 2K, втім кадрова частота не перевищує 30 FPS, також не можна обрати кодек, використовується лише H264. Відзначу що нарешті є електронна стабілізація відео. Є додаткові варіанти для творчості, такі як нічний режим фото, Beauty-режим, режим з програмним розмиттям фону (виглядає доволі штучно) та професійний режим з ручним налаштуванням експозиції.
Приклади знімків, зроблених на основну камеру Cubot KingKong Power 3 з автоматичними налаштуваннями та без HDR:





Фоток насправді більше, усі фото з камер (з основної камери та макро-камери) смартфона Cubot KingKong Power 3 можна переглянути за посиланням.
Приклади порівняльних сюжетів, знятих Cubot KingKong Power 3 та OnePlus 7, в автоматичних режимах та без HDR. У кожній парі однакових знімків першим йде фото зняте на Cubot KingKong Power 3:





Фрагменти фото, знятих Cubot KingKong Power 3 та OnePlus 7, в автоматичних режимах та без HDR. Усі фрагменти мають однакове збільшення (але менше 100%) для зручнішого порівняння:

Висновки по основній камері смартфона Cubot KingKong Power 3 загалом збігаються з висновками по іншим смартфонам з сенсором OmniVision OVA0B40. Камера демонструє гарну деталізацію, особливо при достатньому освітленні. Деталізація відчутно вище (але не завжди), ніж у OnePlus 7. Втім камера Cubot KingKong Power 3 демонструє недостатньо насичені кольори, особливо у похмуру погоду, та й динамічний діапазон у сенсора не надто широкий, на деяких фото помітні артефакти. Для недорогого смартфона це непоганий рівень фото.
Приклади фото, зроблених макро-камерою Cubot KingKong Star 2:




ОС та інтерфейс

Смартфон Cubot KingKong Power 3 потрапляє до покупця з операційною системою Android 14 з ядром версії 5.10.205. Сервіси Google вже встановлені, інтерфейс системи також стандартний від Google. Після першого включення зайнято 16 ГБ з загального об'єму флешпам'яті у 256 ГБ. Оновлень прошивки "over the air" під час написання огляду не було.

Встановлені лише стандартні застосунки Android, додаткових китайських програм або сервісів немає. В налаштуваннях є опція Extra dim, з якою яскравість екрану знижується нижче стандартного мінімального значення, для комфортного використання в повній темряві. З функцією Custom Key можна налаштувати програмовану кнопку зліва на виконання до трьох різних дії (скріншот, ліхтарик, підводна камера, екстрений режим з викликом аварійних служб, диктофон) або швидкий запуск трьох різних програм. Є можливість розширити оперативну пам'ять на додаткові 12 ГБ за рахунок «файлу підкачки» у флеш-пам'яті.
Апаратна платформа та швидкодія
Апаратною основою Cubot KingKong Power 3 став процесор (SoC) MediaTek Helio G99, доповнений оперативною пам'яттю об'ємом 12 ГБ та флеш-пам'яттю об'ємом 256 ГБ. MediaTek Helio G99 був одним з найкращих процесорів в верхньо-бюджетному (та навіть у низько-середньому) сегменті смартфонів у 2022-2023 роках. Зараз цей процесор все ще є гарною основою для бюджетних захищених смартфонів, але, трохи забігаючи вперед, скажу що захищені смартфони з процесорами Dimensity 7xxx, Dimensity 8xxx є значно швидшими, тому перспективи Cubot KingKong Power 3 залежать насамперед від його цінового позиціонування. Інакше кажучи, все вирішує різниця в ціні з більш швидкими моделями. А зараз поглянемо на результати Cubot KingKong Power 3 в синтетичних тестах:


Швидкодію смартфона Cubot KingKong Power 3 можна порівнювати з іншими пристроями на базі процесора (SoC) MediaTek Helio G99. Такого запасу продуктивності вистачає для більшості програм, система також працює достатньо плавно, але для ігор з вибагливою та сучасною графікою бажано знижувати налаштування графіки для досягнення достатнього рівня FPS. В 2025 році MediaTek Helio G99 все ще демонструє гарну швидкодію для бюджетних смартфонів, при тому що смартфони та планшети з процесорами (SoC) Dimensity 7xxx, Dimensity 8xxx пропонують значно вищу швидкодію, але вони й дорожче зазвичай. Повертаючись до Cubot KingKong Power 3 відзначу гарну швидкодію вбудованої флеш-пам'яті — тобто без рекордів, але в бюджетних захищених смартфонах іноді ставлять повільнішу флеш-пам'ять.

Ще відзначу гарну систему охолодження: навіть при тривалому навантаженні в тесті CPU ThrottlingTest смартфон майже не знижує швидкодію. У важчому тесті Burnout benchmark охолодження CPU та GPU на гарному рівні.
Wi-Fi та GPS
Швидкість Wi-Fi перевірялася у зв'язці з маршрутизатором Redmi AC-2100 (ac, 5 ГГц, ширина каналу 80 МГц).В наступній таблиці показано, яка пропускна здатність Wi-Fi у смартфоніCubot KingKong Power 3 у різних умовах:
Швидкодія Wi-Fi | |||
---|---|---|---|
Розміщення | Пропускна спроможність середня, Мбіт/с | Пропускна спроможність пікова, Мбіт/с | Пропускна здатність мінімальна, Мбіт/с |
В одному метрі від роутера, пряма видимість | 314 | 340 | 282 |
За п'ять метрів від роутера, сусіднє приміщення, двері відчинені | 294 | 352 | 166 |
За вісім метрів від роутера, дальнє приміщення, двері зачинені | 244 | 282 | 208 |
Швидкість Wi-Fi цілком очікувана з урахуванням радіомодуля з антенами 1T1R. 300-400 Мбіт/с на сьогодні це середні показники, при цьому для реальних сценаріїв використання смартфона їх вистачає. Важливіше те що з віддаленням від точки доступу пропускна спроможність понижується не дуже суттєво, тобто в несприятливих умовах (велика відстань, завантажений ефір) більше ймовірність залишитися з придатним до користування Wi-Fi.

Робота навігації питань не викликала. Під час холодного запуску (автономний режим, увімкнено лише навігацію) застосунок GPSTest отримав геопозицію через 32 секунди. Це швидко, а наступні запуски навігації повинні бути ще швидшими.
Автономна робота
Cubot KingKong Power 3 отримав акумулятор ємністю 10200 мАг — досить стандартна ємність для «повнорозмірних» захищених смартфонів. Скоріше за все в цій моделі встановлені два акумулятори ємністю по 5100 мАг кожен, тому що у спорідненому смартфоні Cubot KingKong Star 2 ємність АКБ якраз 5100 мАг, але той набагато легше та тонше. Стосовно героя огляду — він підтримує швидку зарядку потужністю до 33 Вт (Power Delivery 33W). Це набагато краще за 15-18 Вт у перших поколіннях швидких зарядок, але для смартфонів з АКБ великої ємності хотілося б вже бачити 60-80 Вт, але такі бюджетні захищені смартфони мені ще не попадалися.
Післявстановлення яскравості екрану і гучності звуку на 50% я перевірив автономність Cubot KingKong Power 3 з різною частотою оновлення екрану:
Тривалість автономної роботи в залежності від частоти оновлення екрану | ||
---|---|---|
Частота оновлення екрану, Гц | 60 | 120 |
Тривалість автономної роботи, годин та хвилин | 28:01 | 22:42 |

28 годин автономної роботи це дуже гарний (або навіть відмінний) показник витривалості. Смартфони з АКБ схожої ємності (та SoC) зазвичай демонструють 26-28 годин витривалості в цьому тесті, а з урахуванням досить високої яскравості (при встановленні яскравості на 50% в налаштуваннях) Cubot KingKong Power 3 заслуговує позитивної оцінки автономності. При переході на частоту оновлення екрану в 120 Гц тривалість автономної роботи скорочується на 19%, втім це залежить від від сценарію використання смартфона, в іграх різниця може бути більшою.
Висновки

Смартфон Cubot KingKong Power 3 це модель в захищеному корпусі з тривалим часом автономної роботи та гарним гучномовцем, який може конкурувати з Bluetooth-акустикою початкового рівня. Тобто якщо ви не затятий меломан а просто хочете створити музикальний фон під час роботи «в полі» або відпочинку на природі то Cubot KingKong Power 3 може стати в нагоді. Разом з тим додавання гучномовця збільшило розміри й вагу і так немаленького захищеного смартфона, тобто його ергономіка не найзручніша у повсякденному використанні.
Варто відзначити що смартфон Cubot KingKong Power 3 базується на давно відомому процесорі (SoC) MediaTek Helio G99, який забезпечує гарну швидкодію по міркам бюджетного класу, але не може конкурувати з сучасними процесорами середнього+ рівня, такими як Dimensity 7xxx або ще більш потужними Dimensity 8xxx. У Cubot вже є моделі з потужним процесором Dimensity 8200, такі як KingKong Star 2 або KingKong X Pro; у інших виробників також є захищені смартфони з процесорами Dimensity, а щодо моделей з Helio G99 (як у героя цього огляду), то їх просто море. Тобто на загальному фоні у Cubot KingKong Power 3 є дуже потужна конкуренція і все вирішить ціна цього смартфона у порівнянні з конкуруючими пропозиціями а також наявність (або відсутність) у покупця потреби в потужному вбудованому гучномовці.