- «блакитне світло», високочастотне високоенергетичне світло видимого спектру в діапазоні від 400 до 500нм. Це світло має коротку довжину хвилі, тому несе більше енергії і сильніший вплив на чутливі рецептори.
Прямий вплив на блакитного світла до кінця не вивчений.
Вплив синього світла на шкіру вчені вивчають останні 15 років.
Потенційно:
⁃ оксидативний стрес
⁃ пошкодження ДНК клітин шкіри
⁃ зниження вироблення колагену
⁃ гіперпігментація
Походження теорії про шкоду синього світла:
високоінтенсивне синє світло сонячного спектру також можуть пошкоджувати шкіру в тому числі стимулювати виникнення активних форм кисню. Саме тому під підозру автоматично попав і сині світло від екранів комп’ютерів та інших гаджетів.
ГОЛОВНЕ:
Рівні енерго синього світла та природного тобто сонячного і штучного походження відрізняється так само як і рівні синього світла які використовували в дослідах. Тому висновки про небезпеку синього світла для шкіри дуже перебільшені.
Згідно з дослідами норвезьких Вчених людина скоріше отримає опік сонячний опік 1-го ступеню ніж накопичу порогова доза синього світла.
Згідно з іншими дослідами навіть якщо людина цілий тиждень безперервно буде знаходитись в 30 сантиметрах від працюючого монітора доза синього світла для її шкіри а дорівнювала би тінь яку вона отримає лише за 1 хвилину на вулиці сонячни літній день.
Хто саме час вчені акцентують увагу на тому що важливо розділяти сильно світло відбиваючи і сині сонячне світло яке дійсно провокує виникнення утворення вільних радикалів і стимулювати вментація при цьому антиоксиданти можуть захищати шкіру від негативних ефектів хоча пігментація під дією синього світла формується не тільки за рахунок окиснювального стресу але, антиоксиданти при цьому не захищають.
У підсумку небезпека синього світла шкіра є, але вона пов’язана з використанням девайсів перед сном, синє світло попадає на сітчатку ока. Це впливає на вироблення мелатоніну відповідно впливає на якість сну і циркадні ритми в цілому. Але це вже тема для іншої статті🔖