Вже всі чули, що Moody’s понизила кредитний рейтинг США. Чим це погано?

Що насправді означає втрата "ідеального" кредитного рейтингу?

Зниження рейтингу Moody's (MCO) з Aaa до Aa1 завершило потрійний удар по репутації США - тепер жодне з трьох провідних агентств не вважає американські боргові зобов'язання "бездоганними". Але ринок реагує дивно: казначейські зобов'язання, як і раніше, вважаються "безризиковими активами".

Ось ключовий парадокс: останнє "зниження" - не причина, а наслідок. Воно відображає те, що професіонали на торгових майданчиках уже заклали в ціни. Запитайте себе: чому прибутковість 10-річних облігацій сягнула 4,54%, хоча ФРС тільки почала цикл зниження ставок? Чи не тому, що ринок уже давно оцінює американські борги нижче AAA?

Тривожний індикатор, який не показують широкому загалу

Якщо кредитні агентства - справді «запізнілі індикатори», як заявив міністр фінансів США Скотт Бессент, то який індикатор є випереджальним?

Відповідь криється в маловідомому співвідношенні: різниця між прибутковістю 30-річних облігацій і прогнозованим довгостроковим зростанням ВВП. Коли ця різниця перевищує 2% - ринок фактично вже знизив рейтинг країни. Поточний показник - 2,3%.

Історично це співвідношення точніше передбачало майбутні економічні проблеми, ніж будь-які заяви рейтингових агентств. А зараз воно блимає яскраво-червоним.

Як розпізнати справжній дефолт до офіційного оголошення

Формальний дефолт США вкрай малоймовірний. Але існує поняття «технічного дефолту» - коли країна обслуговує борг, але за рахунок поступового ослаблення своєї валюти.

Ознака наближення до цієї точки: витрати на обслуговування боргу перевищують 3% ВВП. Зараз США впритул наблизилися до цього порогу - 2,9%.

Другий сигнал - поява альтернативних резервних валют у міжнародних розрахунках. Примітно, що Велика Британія щойно обігнала Китай як найбільшого іноземного власника казначейських облігацій США, що може вказувати на початок диверсифікації резервів провідними економіками.

Що це означає для вашого портфеля просто зараз?

Безпосередня реакція ринку (падіння S&P 500 на 1%) - лише вершина айсберга. Ключову роль тепер відіграватиме прибутковість 30-річних облігацій. Якщо вона закріпиться вище 5%, можна очікувати фундаментальної переоцінки довгострокових активів.

Стратегія "наздоганяючих" рухів на ринку може бути програшною в такій ситуації. Адже великі інституційні інвестори вже відреагували на погіршення фіскальної позиції США - не чекаючи офіційних рейтингових дій.

Саме тому деякі мільярдери зараз нарощують позиції в привілейованих акціях - інструменті, який пропонує фіксований дохід, але з корпоративною, а не державною гарантією. Можливо, вони бачать те, що приховано від очей більшості.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Інвестмуд | Інвестиції
Інвестмуд | Інвестиції@invest_moodd

В телеграмі більше корисного

665Прочитань
0Автори
9Читачі
Підтримати
На Друкарні з 10 січня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається