Думаю жодна адекватна людина в Україні наразі не захоче грати в ігри росіян, а тим паче купувати їх. От тільки проблема, багато студії юридично та фізично втекли до інших країн, частіше, що правда юридично.
Це майже завжди Кіпр, а рідше країни колишні учасниці СРСР та інколи країни Європи, наприклад лояльна до рашизму Сербія. В цьому короткому дописі, я розповів, як перевіряю ігри на конкретному прикладі та дам декілька порад, як власноруч це робити швидко і на що звертати увагу.
Більше цікавого в моєму Телеграм каналі!
Отже, в Steam я побачив пролог гри Gatekeeper: Eclipse це безкоштовна самостійна гра, що насправді шматок від гри Gatekeeper. Розробник якої студія Gravity Lagoon, яка згідно їх сайту з Казахстану, щоб ніби не погано.
Тільки от я чомусь цьому не повірив. Тому пішов до офіційного Discrod гри і вирішив дізнатись трохи більше. Там я побачив людей, що причасні до розробки і явно не казахи.
Просто вбивши ім'я в Google, знайшов Facebook, де чітко вказано, де насправді мешкає один з головних розробників.
Насправді можна було не вірити опису видавця і просто запитати про нього в GPTChat Ai. Тут він не помилився.
Тепер поради. Я завжди звертаю увагу, якщо в грі серед двох мов є російська, це вказує в 90%, що розробник росіянин. Або ж українець і йому має бути за це ніяково.
Перевірити звідки розробник чи видавець найпростіше можна:
— Поглянувши у Twitter чи YouTube локацію сторінки, це часто може бути росія, Кіпр або ж країна колишній в'язень СРСР, наприклад Вірменія чи Грузія.
— Перегляньте пошту, багато розробників використовують Яндекс, Рамблер та Mail ru.
— Знайдіть будь-кого з розробників і перевірте їх Facebook чи Linkdin, там завжди є все.
Все ще не змогли запевнитись? Під виглядом іноземного ЗМІ, напишіть їм особисто (краще на пошту). Виглядає дико дурно, але це теж інколи спрацьовує.
Дякую за увагу! Не купуйте російські ігри, а грайте в гарні та українські!