Як потрібно та непотрібно доглядати за вашим АК

ЯК НЕ ТРЕБА

1)Пісок

З якоїсь причини, чистка зброї піском стала досить розповсюдженим кустарним методом чистки, хоча це прямо забороняється. Це вкрай шкідливо як для АК, так і для будь якої іншої зброї. Потрапляючи у зброю, пісок виступає абразивом – дряпає рухомі частини, деформує їх під час роботи, зменшуючи надійність та точність зброї. Піщинки у стволі слугують також центрами утворення нагару. При стрільбі пісок не буде сам висипатись зі зброї: по-перше, цьому будуть заважати залишки заводської змазки, по-друге - пробували колись збити дрібну пилюку з одягу руками?

2)Бензин/керосин

Не стільки шкідливо, скільки просто неефективно. Нафтопродукти не змочують нагар настільки, щоб відтчутною була різниця між чисткою ганчіркою з бензином и просто ганчіркою. На автоматиці бензин не створює ніяких плівок, які зменшували б тертя між деталями.

3) Вода

Не дивлячись на віру в стійкість АК до зовнішніх впливів, починаючи дощем і закінчуючи виверженням вулкану, сліди вологи, що надовго лишаються в середині зброї, можуть накопичуватись у невеликих подряпинах та мікродефектах поверхні, викликаючи плямкову коррозію.

ЩО, КУДИ І СКІЛЬКИ

Мудрість каже: ‘Якщо не виходить ні так, ні сяк, то відкрий інструкцію’. Так, до АК вона існує на папері, а не тількі в головах інструкторів.

“Руководство по 5.45 мм автомату Калашникова” (там також є інструкції до РПК, радимо глянути) рекомендує наступні дії для поточного обслуговування:

- здійснити неповну розборку автомата

- продіти шматок тканини у прорізь на шомполі, нанести на тканину збройове мастило, злегка пом’яти пальцями просочену тканину. Увести шомпол у канал ствола, невеликим зусиллям протягнути тканину по стволу. Повторити 3-4 рази. Протягнути крізь канал ствола чисту тканину. За наявності слідів забруднення, іще раз пройтись новою змащеною тканиною до моменту, коли сліди забруднення будуть видалені.

- Ствольну коробку, затворну раму, затвор та газовий поршень протерти тканиною, змоченою збройовим мастилом. На цих деталях не має лишатись багато мастила. Додатково радимо додати пару крапель мастила окремо в чашу затвора, так ви частково змастите екстрактор, ежектор та отвір для буйка. Але для повноцінного обслуговування без повної розбори затвору не обійтись.

- Газову трубку, газову камеру та компенсатор промити мастилом та прочитити шомполом з тканиною. Після чистки газову трубку та камеру протерти насухо.

- Інші металеві частини протерти чистою тканиною, після чого нанести тонку плівку мастила.

Ті, хто читали орігінальну інструкцію, можуть сказати що чистка та змащення там винесені в окремі пункти. Це пов’язано з тим, що у совку поняття мастил-CLP ще не існувало. CLP (clean, lubricate, protect, англ. Чистка, змащування, захист), до яких відноситься і наше універсальне мастило S148, виконують обидві описані в мануалі функції.

Окремо варто згадати так звані розміднювачі, до яких відноситься популярний серед стрілків РЧС. РЧС та всі інші розміднювачі – ДУЖЕ АГРЕСИВНІ СУМІШІ. Їх завдання – розчиняти мідь, що осаджується у каналі ствола при проходженні кулі по нарізах. При неправильному використанні вони можуть руйнувати сам ствол.

Правильне застосування цих сумішей виглядає так:

- на шомпол надягається тканина та просочується розміднювачем

- змочену тканину 2-3 рази проводять по каналу ствола, шомпол залишають у стволі на 10-15 хв

- після цього ствол вичищають сухою тканиною до зникнення синього забарвлення (такий колір дає розчин міді у розміднювачі).

Хай стрільба йде як по маслу!

Наш телеграм: @s148_engineering;

Наш інстаграм: @s148_engineering;

Наш фейсбук: @s148engineering;

Наш ютуб: @S148Engineering;

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
S148 Engineering
S148 Engineering@s148_engineering

Догляд за зброєю від хіміків

232Прочитань
10Автори
6Читачі
На Друкарні з 15 червня

Більше від автора

  • Про що каже синій колір?

    Як розпізнати рівень забруднення зброї за кольором патчів? Чому синій не завжди означає ефективність? Дізнайтесь, як індикатори, аміак і концентрація міді впливають на чистку. Прості поради для ідеально чистої зброї! 💙

    Теми цього довгочиту:

    Розміднення
  • Лужне чи нейтральне? Яке мастило обрати

    Тут пояснюється різниця між "лужними" та "нейтральними" мастилами, спростовуються поширені міфи про їхні властивості, а також надаються рекомендації щодо використання мастильних матеріалів для зброї.

    Теми цього довгочиту:

    Чистка Зброї
  • Скільки живе кевлар? Дослідження стабільності

    Текст присвячений дослідженню стабільності та довговічності кевлару. Чинники, які впливають на деградацію кевлару, такі як ультрафіолетове випромінювання, температура, вологість та механічне навантаження. Сстандарти випробувань міцності.

    Теми цього довгочиту:

    Кевлар

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається