Як правильно вивести гроші з ФОП?

💁Підприємець має право вільно розпоряджатися отриманим доходом від бізнес-діяльності.

📍При цьому за ним залишається обов’язок сплачувати податки з отриманого доходу та дотримуватися встановлених лімітів для обраної групи.

Отже, ФОП вивести кошти може:

✔️на свою особисту карту;

✔️зняти їх готівкою.

При переведенні коштів на карту в призначенні платежу варто зазначити «Виведення коштів від підприємницької діяльності».

Найпоширеніші помилки при використанні коштів з підприємницького рахунку:

Розрахунок за товари та послуги, що не відносяться до ведення підприємницької діяльності.

🛍️Наприклад, досить поширена ситуація, коли підприємець в магазині за товар розраховується з рахунку ФОП. Так як законодавством чітко визначено, що кошти з бізнес-рахунків можуть бути використані тільки на ведення підприємницької діяльності, і лише після виплати всіх податків і зборів – як дохід підприємця, то витрата їх на товар, що ніяким чином не відноситься до напрямку діяльності ФОПу, є грубим порушенням.

📑В такому випадку підприємцю доведеться давати письмове пояснення податковій, при цьому надати договір між ФОП та магазином, де був куплений товар, а також видаткову накладну. Звичайно, це зробити майже неможливо, та і не кожний товар можна «прив’язати» до своєї діяльності.

🤔Крім того, в податківців може виникнути закономірне питання стосовно діяльності по незареєстрованих КВЕД (наприклад, коли підприємець займається продажем однієї групи товарів, а оплатив зовсім інші), що тягне за собою також притягнення до відповідальності.

💵Звичайно, такі ситуації досить неприємні та не варті того, щоб за розрахунок в супермаркеті надавати пояснення податковій, що, скоріш за все, закінчиться штрафними санкціями.

Перерахунок коштів з рахунку ФОП іншій особі. 

💸Теж поширена помилка серед підприємців, коли вони надсилають кошти з бізнес-рахунку іншій людині, найчастіше комусь із рідні. В цьому випадку також доведеться давати пояснення податковій.

📌Більш того, ситуація ускладнюється тим, що підприємець може підозрюватися у працевлаштуванні працівника без офіційного оформлення. Нагадуємо, що за кожну особу (працівника), якій підприємець перераховує кошти (якщо вони йдуть не на ведення підприємницької діяльності) потрібно  сплачувати податки та звітуватися перед контролюючими органами.

💡Тому категорично забороняється перекидати гроші з робочого рахунку дружині, чоловіку, дитині, якщо тільки вони не є працівниками ФОП, тому що кожну таку транзакцію податкова сприймає не інакше, як перерахунок заробітної плати. Відповідно, найменше, що загрожує підприємцю в такій ситуації, це сплата податків та зборів за кожного такого «працівника» та внесення інформації по ньому до декларації.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
єІнвест
єІнвест@einvest

Розвиваємо фін грамотність

5KПрочитань
0Автори
49Читачі
Підтримати
На Друкарні з 2 вересня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Дякую за інфо!!

Вам також сподобається