Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.
Крок 1. Провести «інвентаризацію» бізнесу
На цьому етапі потрібно проаналізувати, що у вас є. І прописати або скоригувати за потреби, процедури, регламенти, інструкції, навчальні та маркетингові матеріали. Це те, без чого партнер не зможе запустити бізнес під вашою торговельною маркою.
Ця величезна робота не має вас лякати, вона допоможе більш критично поглянути на власний бізнес. Ви зможете побачити, що можна поліпшити. І зрештою, побачите ще більшу цінність у тому, що робите. Не обов’язково робити все самому. Для цього варто проєктно запросити аналітика бізнес-процесів і методиста.
Для себе ж потрібно оновити стратегію, уточнити мету й тактичний план. Підготувати кошторис на запуск (витрати на оформлення документів і фахівців, розробку навчальних матеріалів, маркетингові активності тощо).
Крок 2. Знайти ключового суперфахівця
Для бізнесу, особливо в який ви інвестуєте, найбільш важливий фахівець на початковому етапі – юрист. З його допомогою ви маєте зміцнити бізнес.
З чим допомагає юрист?
Правильно оформити торговельну марку, права на неї, а також прописати ліцензійні умови.
Визначити відповідальність партнерів.
Вказати умови, за яких ви можете розійтися з партнерами, але при цьому захистити себе від недобросовісної конкуренції.
Крок 3. Упакувати пропозицію
Поки юрист здійснює оформлення, ви можете починати упаковувати вашу франшизу. Тут важливо зрозуміти, яка авдиторія найбільше зацікавлена у вашій пропозиції:
Хто ці люди – ваші потенційні партнери?
З ким у вас будуть схожі інтереси, навички, прагнення?
З ким вам хочеться рухатися далі?
Важливо розуміти, що ви на одному рівні «дорослості» та відповідальності.
Це можуть бути топменеджери з великих бізнесів, які хочуть щось своє. Мами в декреті й з достатньою фінансовою подушкою, які хочуть розвивати бізнес за готовою моделлю та зі зрозумілими інструкціями. Або це просто люди різних професій із накопиченнями, які хочуть відкрити справу, щоб передати її потім дітям.
І тут ви також зможете поглянути на себе очима потенційного партнера:
Чому ваша пропозиція може бути цікавою для нього?
Він має купити франшизу, щоби що?
Яку потребу ви допомагаєте закрити?
Необхідно визначитися з ключовою авдиторією. Згодом ви зможете її скоригувати, розширити в разі потреби. Й озирніться довкола. Можливо, потенційні франчайзі зовсім поруч. У нас серед перших покупців були знайомі, які просто дивилися на наш бізнес, говорили: «Теж хочемо такий» і долучалися.
Крок 4. Обрати канали продажу
Найбільш ефективні канали та інструменти:
спеціалізовані платформи;
виставки;
таргетинг і контекстна реклама;
через партнерів, які рекомендують вас.
Але завжди тестуйте свої ідеї і використовуйте свої можливості для просування.
Крок 5. Залишити тільки те, що дає швидкий результат
Головна мета запуску франшизи – швидко забезпечити собі певну долю ринку, поки конкуренти не почали робити те саме. Тому після коротких тестів залиште собі 1-2 канали, які працюють найкраще.
Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.