Автор: Клеман Молін
Інженерні війська почали копати нові лінії навколо Покровська, а також, вперше, на дорозі до Дніпра. Ось новий аналіз, включно зі знімками високої роздільної здатності.
Ці кілька кадрів від 23-го інженерно-позиційного полку Сил підтримки ЗСУ, який будує лінії «зубів дракона» на сході, є досить цікавими. По-перше, наявність інженерних бригад має вирішальне значення для України для підготовки укріплених ліній.
Кожен підрозділ повинен підготувати лінії, на які можна відступити, по периметру своєї лінії фронту. Однак, якщо дехто може зробити це завдяки краудфандингу (як це зробив Костянтин), то багатьом доводиться зводити позиції руками та лопатами.
Це велика проблема, тому що є багато важливих ділянок фронту, де немає укріплених позицій. Щоб вижити на фронті, треба копати.
Росія зробила цю роботу дуже якісно. Коли я наносив на мапу їхні позиції минулого року, я побачив, що вони копали скрізь.
Потім я подивився на українську лінію фронту. Окопів майже не було, тільки кілька бліндажів...
Вони почали багато копати в січні 2024 року, бо побачили після падіння Авдіївки, що в Степовому (на північ від міста) не було жодних оборонних спору».
Потім я створив кілька тем про становище українських оборонних ліній, щоб зрозуміти, якою була їхня стратегія.
Так я наніс на мапу 4 лінії оборони Покровська. Ситуація все ще залишається +/- такою ж, лінії 3 і 4 все ще тримають оборону.
На цій карті ви можете побачити, як навколо Покровська утворюються 2 кільця. Місто стане важливим опорним пунктом на півдні Донецької області.
Перед третьою лінією росіяни зупинилися вже півтора місяці тому, але незабаром вони можуть взяти окопи, що захищають цю лінію.
Саме тому Україна почала готувати нові оборонні позиції за Покровськом. Нова лінія за знімках останніх днів проходить на межі Донецької та Дніпропетровської областей.
Схоже, що її копають між Межовою та Слов'янкою, двома важливими населеними пунктами, про які я писав кілька тижнів тому.
Я вірю, що Україна підготує лінію Слов'янка - Межова - Новопавлівка, використовуючи річки для цього. Це також стосується політичного [статусу] регіону на кордоні між Донецькою та Дніпропетровською областями, який не був анексований росією.
Я думаю, що інженерні бригади отримали наказ підготувати цю нову лінію оборони. Ми бачимо (як і російські дрони) нові окопи та протитанкові рови. Це фото зроблене 3 тижні тому, на моїй мапі лінія оборони стала ширшою.
Як ви вже знаєте, я працюю над цими мапами разом з Playfra.
Ось його перша мапа з оборонними спорудами кільця навколо Покровська. Ви можете побачити, як вони організовані на вершинах пагорбів. Покровськ знаходиться на вершині одного з них, що допоможе перетворити місто на фортецю.
Playfra також придбав кілька знімків оборонних ліній на схід від Покровська. На цих знімках видно мережу окопів, деякі з них добре організовані, деякі - ні. Підпишіться на нього!
Хлопець, який стверджує, що служив у сербській армії десь у 2007 році, надіслав сербський бойовий статут початку 2000-х років. Він сказав Playfra, що українські окопи здаються йому занадто широкими. Це має значення - коли повітрям постійно ширяють дрони, окопи недостатньо прикриті і занадто широкі.
Однак іноді зустрічаються дуже добре підготовлені окопи, з великою кількістю вогневих позицій, бліндажів, бліндажів...
Але на підготовку потрібен час, і ти маєш посадити людей в цей окоп.
Коли російські плануючі бомби щодня падають на українські позиції, найкращою відповіддю є риття окопів.
Ось кілька знімків з Оріхова на півдні, де ви можете побачити кілька бетонних бункерів.
Фортифікаційні споруди виявляються ефективними, коли їх обороняють, коли одні захищають інших, коли є координація між підрозділами. Наприкінці серпня Україна втратила 2 лінії, але 3 лінія тримається вже 2 місяці. Росія зараз намагається обійти Покровськ.
Кілька днів тому з'явилися нові окопи на схід від Селидового, де зараз просуваються російські війська.
Це найскладніший напрямок фронту з того часу, як росія дійшла до Цукуриного.
На напрямку на північ від Покровська Україна мала час підготувати нові оборонні споруди, оскільки росія вирішила піти трасою залізниці до Покровська.
Це була моя перша мапа української програми оборони. Без цих окопів багато міст (як-от Часів Яр) впали б, і набагато більше солдатів загинуло б з обох боків.
Ось ще 3 мапи з березня по травень 2024 року. Для підготовки та укріплення позицій все ще потрібні інженерні війська України та цивільні працівники.
Ось чому я вважаю, що іноземна допомога має допомогти у створенні нових інженерних бригад.
Це кінець нової теми, бажаю, щоб вона вам сподобалася.
Якщо ви хочете підтримати цю довгу роботу (багато годин роботи, щоб нанести все на мапу), ви можете підтримати мене за посиланням.
Ви також можете стежити за Atum Mundi , аналітичним центром, де студенти займаються багатьма темами - геополітикою, міжнародними відносинами, моніторингом конфліктів.