Ліцензія для здійснення діяльності не потрібна, хоча медична освіта не завадить. Вмикати і вимикати апарат може людина і без освіти.
Цільова аудиторія бізнесу
Затребувані послуги кріотерапії у громадян, які відчувають дискомфорт у зв'язку з наявністю таких захворювань:
дерматологічні захворювання;
шлункова виразка;
больові синдроми;
целюліт;
менструальні болі;
хвороби бронхів і легенів.
Кріосауна корисна в разі порушення ерекції, неповноцінної роботи жіночої репродуктивної системи. Терапію прописують у разі цукрового діабету, ожиріння, проблем із нирками та ендокринними залозами.
Розрахунок початкових інвестицій
Розглянемо, як відкрити кріосауну з нуля, не маючи стартового капіталу. Початкові інвестиції складуть приблизно 500 000 гривень.
Передбачаються такі статті витрат:
ціна обладнання - 200 000 грн;
оренда приміщення площею 12м2 - 4000 грн. на місяць;
закупівля рідкого азоту з доставкою - 30 000 грн. щомісяця;
зарплата оператора - 12 000 грн;
оплата електроенергії.
Витрати на організацію рекламної компанії складуть 100 000 грн. Близько 150 000 грн. доведеться витратити на купівлю меблів для облаштування кабінету:
3 крісла;
шафа;
диван;
стійка адміністратора.
Знадобиться 12 посудин дьюара і 3 перегородки-роздягальні.
Розрахунок рентабельності підприємства
Якщо кріосауна працюватиме 30 годин на місяць протягом 22-х робочих днів, то кількість процедур складе 660. Одна хвилина процедури коштує 150 грн. Якщо клієнт замовляє 3 хвилини, то прибуток збільшується до 450 грн за процедуру. Нехай ціна процедури в середньому складе 225 грн., тобто 1,5 хвилини. Щомісячний дохід у такому разі становитиме 148 500 гривень. Сумарні витрати на місяць не перевищать 50 000 грн., а чистий прибуток становитиме 100 000 грн. Рентабельність перевищить 70%, а витрати окупляться протягом 5-6 місяців, після чого можна буде достроково погасити кредит, заощадивши на сплаті відсотків.
Підбір персоналу
Законодавчо послуги кріосауни відносять не до медичної, а до фізкультурно-оздоровчої діяльності. Тому отримання медичної ліцензії не потрібне, але потрібно запросити на роботу оператора з відповідною освітою. Необхідність обумовлена наявністю протипоказань для кріотерапії у громадян, які мають проблеми зі здоров'ям:
гіпертонія у важкій формі;
схильність до тромбозу;
злоякісні новоутворення;
хронічні інфекції;
загострення запальних процесів у внутрішніх органах.
Не можна допускати в кріосауну людей із захворюваннями крові, проблемами із серцево-судинною системою, високою температурою і гострими застудними інфекціями. Клієнтів із психічними відхиленнями і клаустрофобією також не можна допускати до кріотерапії.
Вибір обладнання
Прибуток безпосередньо залежить від якості закупленого обладнання. Класична одномісна кріосауна облицьовується сріблястим композитом. Необхідно забезпечити живлення в електромережі 220 Вольт при змінному струмі 50 Гц. Така машина споживатиме потужність 1.5 кВт. Усередині кабіни, можливо, нагнітати температуру -110°С...-190°С. Необхідний температурний режим формується протягом 30 секунд. Устаткування споживатиме 3 кг рідкого азоту під час попереднього охолодження, здійснюваного з метою зниження температури всередині камери до -100°С під час роботи в ручному режимі.
Треба купувати кріосауну з автоматичним режимом, що дає змогу скоротити витрату рідкого азоту під час попереднього охолодження до 1 кг. Реальна ціна кріосауни з таким функціоналом може досягати 400 000., а це збільшить капітальні витрати.
Витрата рідкого азоту протягом одного сеансу становить 1-3 кг, залежно від тривалості процедури. Коли планується установка, треба враховувати орієнтовні габаритні розміри 1550×1230×2250, підготувавши площу 3м3.
Хороші відгуки залишають про кріосауни SPACE CABIN «AURORA» українського виробництва, що виготовляються зі склопластику з внутрішньою обшивкою з водовідштовхувальних матеріалів. Управління здійснюється за допомогою сенсорної панелі через інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Завдяки температурному дисплею можна відстежувати зміну температури в процесі процедури. Такі кріосауни можуть встановлюватися в приміщеннях площею 8 м2 і споживають менше азоту. Доступна статистика всіх процедур, зроблених протягом одного року з моменту початку використання.
Правила монтажу залежно від конструктивних особливостей
Якщо встановлюється в салон без вантажного ліфта сауна, обладнана посудинами Дьюара типу СК-25, що мають ємність 25 л, то потрібно помістити кабінку на першому або другому поверсі.
Необхідно це для забезпечення безперешкодної заміни посудин, що характеризуються великою масою. Коли обладнання оснащується кріоцистернами, необхідно бетонувати майданчик з метою встановлення ємності. Площа ділянки, що бетонується, становить мінімум 1,5 м х1,5 м. Цистерна встановлюється так, щоб до неї могла під'їхати вантажна машина, яка заправляє кріосауну рідким азотом.
Організація бізнесу, заснованого на наданні послуг кріотерапії, дасть змогу отримати стабільний пасивний дохід. Правильно організувавши справу, можна швидко побачити плоди праці.