Як відкрити перукарню з доходом від $10К

Зміст

«Як відкрити перукарню і вивести її на гарні прибутки?». Таке питання з’являється в голові кожного підприємця, який задумався над відкриттям власної фризерні. І це надзвичайно правильне і головне – вчасне, питання, бо ґрунтовна відповідь на нього ще до початку активних кроків дасть змогу закласти у ваш бізнес міцний фундамент, і в перспективі зробить ваш бізнес на перукарських послугах дійсно прибутковим. Що варто врахувати, а від чого можна відмовитись, скільки грошей знадобиться для старту та як правильно організувати роботи перукарні дізнавайтесь у нашому сьогоднішньому матеріалі.

Про ринок перукарських послуг

Якщо говорити про ринок перукарських послуг, то треба зауважити, що на нього криза і різні економічні зміни реагують звичайно, але не критично. Всього в Україні налічується понад 10 тисяч різних салонів краси. До слова, майже 15% знаходиться в столиці України. Частка мережевих салонів не перевищує 3%. Фактично весь ринок ґрунтується на роботі окремих перукарень, і кожна з них має свого споживача.

Майже 85% ринку – це салони середнього, або економ-класу. При визначенні вартості послуг варто орієнтуватися на ціни саме цього сегмента ринку. Перукарні VIP і Luxe класу до уваги можна не брати. Вони обслуговують окремий прошарок суспільства.

Увійти на ринок новому постачальнику послуг досить легко – не має фінансових і конкурентних бар’єрів. Всі конкуренти займають дуже малу частку ринку. По суті, вони не є прямими конкурентами. Хіба що салони, які знаходяться зовсім поруч. Тому кожна перукарня обслуговує свій сегмент ринку – найчастіше обумовлений територіально. Таким чином, основний конкурент – це дрібні постачальники перукарських послуг, що мають середньо ринкову ціну, або нижчу ринкової.

Перед тим як відкрити перукарню, дослідіть основну цільову категорії потенційних клієнтів. Звичайно, найбільш частими споживачами послуги є жінки. Меншу частку споживання мають чоловіки і діти. Портрет потенційного покупця – це жінки з середнім рівнем достатку, які активно доглядають за собою, вік 18-55 років, а також чоловіки з достатком середнім, або вище середнього, у віці 20-45 років. Діти теж є потенційними споживачами, але, як правило, батьки приводять їх стригтися туди ж, де користуються перукарськими послугами самі.

Реєстрація перукарського бізнесу

Перед тим як відкрити перукарню і почати надавати послуги населенню, підготуйте необхідний пакет документів для офіційної реєстрації. Свій перукарський салон можна оформити як ТОВ, але для старту бізнесу можна з легкістю використовувати і формат ФОП. Зареєструватись як ФОП можна не виходячи з дому за допомого державного додатку на смартфон «ДІЯ».

При обранні КВЕД, зверніть увагу, що послуги перукарень відносяться до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси». Даний клас КВЕД включає миття волосся, підрівнювання та підстригання, укладання, фарбування, тонування, завивання, розпрямлення волосся та подібні види послуг, що їх надають для чоловіків та жінок, а також гоління та підрівнювання бороди, масаж обличчя, манікюр і педикюр, макіяж, тощо.

Щодо вибору системи оподаткування, то можна бути платником податку першої групи. Зверніть увагу – фізична особа-підприємець – платник єдиного податку першої групи, яка здійснює діяльність, з надання перукарських послуг, що належить до класу 96.02 «Надання послуг перукарнями та салонами краси», також має право надавати послуги манікюру, педикюру, візажу, косметології та масажу обличчя без використання праці найманих осіб.

Надання перукарських послуг не потребує якогось ліцензування. Однак не зайвими будуть сертифікати на надання послуг манікюру, педикюру, макіяжу, догляду за тілом, обличчям і волоссям. Всі перукарі повинні мати не тільки санітарну книжку, а й відповідні сертифікати про проходження курсів за фахом. Крім того, щорічно вони повинні проходити медичну комісію. Також не забудьте про договір оренди та відповідні дозволи з СЕС й пожежного управління.

Можливі небезпеки

Перед тим як відкрити перукарню дуже важливо врахувати всі можливі ризики і постаратися завчасу їх мінімізувати. Відкриваючи перукарню, зверніть увагу на наступні ризики:

Економічні ризики. До них відносяться: можлива неплатоспроможність власника бізнесу; зниження попиту; зниження цін; інфляція. Як наслідок, зниження доходу. Для боротьби з ними слід розробити більш гнучку цінову політику, забезпечити високу якість послуг, проводити роботу з клієнтами, проводити рекламні акції.

Виробничі ризики. Вони тягнуть зниження доходу. Для уникнення цих ризиків необхідно своєчасно проводити заміну і ремонт обладнання, мати чіткий графік виконання цих робіт.

Фінансові ризики. Варто подумати про залучення інвестицій, розглянути варіант взяття кредиту. Якщо є можливість, можна застрахувати не тільки майно, а й конкретні ризики. Дуже важливо розробити грамотну і дуже детальну стратегію, яка допоможе бізнесу працювати в прибуток.

Природні ризики. Уникнути їх можна за допомогою страхування власного майна.

Організація роботи перукарні

Перед тим як відкрити перукарню, присвятіть час пошуку професійних майстрів. Від них залежить половина успіху вашої справи. Для залучення професійних перукарів варто продумати вигідні для них умови праці (можливо більший відсоток від вартості послуг, премії). Якість послуг буде безпосередньо впливати на кількість клієнтів. Якщо ви не можете знайти кваліфікованих фахівців, зверніться в спеціальні школи, які навчають майбутніх перукарів. Виберіть найбільш перспективних і запропонуйте їм роботу. Обов’язково працюйте над їх освітою, періодично відправляйте на нові курси.

Режим роботи: понеділок – п’ятниця з 10:00 до 21:00, субота – неділя з 09:00 до 21:00. Всього щотижня перукарня працюватиме 80 годин рівно. Таким чином, в організації повинно працювати 2 перукаря як мінімум. У перший час двох майстрів на зміну буде більш, ніж достатньо. У разі високого попиту і великої кількості клієнтів, можна найняти додаткову робочу одиницю.

Особливу увагу потрібно приділити одягу персоналу. Краще замовити уніформу в спеціальній фірмі. Нехай вони зроблять одяг в певній колірній гамі, з логотипом або назвою організації. Такий хід вселить довіру клієнтам. Вони зрозуміють, що заклад дбає про власну репутацію і приділяє увагу навіть найменшим деталям.

Щоб скоротити витрати і підвищити контроль за бізнесом, деякі підприємці самостійно виступають в ролі адміністратора позмінно. Таким чином витрата скорочується на суму заробітної плати одного адміністратора і йде вам в чистий прибуток.

Приміщення та необхідне обладнання

Надавати перукарські послуги можна в звичайній однокімнатній квартирі. Головне, щоб вона була переведена в комерційну нерухомість. Пам’ятайте, що на одного перукаря має припадати не менше 7-8 м2. Приміщення краще вибирати вже зі зробленим ремонтом. У будь-якому випадку знадобляться деякі доопрацювання. Особливо якщо в квартирі не дотримані правила пожежної безпеки (немає вентиляції, відсутній план евакуації). Сюди ж включається установка спеціальних раковин для роботи.

Звичайно, найголовнішою складовою будь-якої перукарні є обладнання. Сюди включені крісла, столи, необхідні інструменти (плойки, фени та інше), стійки, дзеркала, тумби, ящики, урни, полиці, стелажі. Словом, все те, що пов’язано з роботою перукарів. З техніки знадобиться ноутбук для роботи, телефон для прийому дзвінків, а також можна встановити музичний центр для створення відповідної або розслаблюючій обстановки. Не намагайтеся заощадити на обладнанні. Це знизить якість наданої послуги. До того ж, неякісне обладнання може зламатися. Приділіть увагу пошуку надійного постачальника. Обов’язково ознайомтеся з усіма сертифікатами. А при покупці не викидайте гарантії, чеки.

Сировину теж краще закуповувати оптом. Знайдіть регіонального постачальника, або попрацюйте з якоюсь компанією, що надає професійну косметику безпосередньо. Це не тільки економія коштів, але і забезпечення надійності та якості вашої продукції.

Рекламна кампанія перукарні

Дуже важливо при розробці стратегії визначитися з назвою організації. Стиль перукарні повинен бути співзвучний з назвою. Приділіть увагу деталям інтер’єру. Назву краще вибирати запам’ятовуючу, помітну. Добре, якщо вона відразу буде асоціюватися з відповідним видом діяльності.

Без просування свого бізнесу в маси навряд чи щось вийде. Перший час клієнти будуть приходити, дізнаючись про вашу перукарню виключно з рекламних компаній. Вже потім запрацює система «сарафанного радіо». Варто використовувати такі різновиди реклами:

  • Яскрава вивіска.

  • Роздача листівок і флаєрів на вулиці, а також рознос їх по довколишніх будинках.

  • Проведення рекламних акцій в торгових центрах з роздачею купонів знижки.

  • Реклама в газетах, на телебаченні.

  • Інтернет-реклама (включаючи контекстну рекламу, створення і розкрутку власної групи в соціальних мережах).

  • Занесення інформації про перукарню в усі наявні каталоги міста.

В ході роботи ви, можливо, захочете створити власний сайт. Пам’ятайте, що він повинен бути не тільки красивим і інформативним, але ще і зручним у використанні. Функціонал сайту обов’язково має містити можливість онлайн-запису!

Стартові інвестиції в перукарню

Стартові інвестиції в перукарський бізнес складуть орієнтовно $7000. Основними статтями витрат будуть: ремонт, обладнання, меблі, техніка та сировина:

Щомісячні витрати:

Потенційний прибуток

Вартість послуг необхідно встановлювати на рівні середніх на ринку. Середній чек в перукарні 170 грн. Чоловіча стрижка може коштувати 80-100 грн., але жіночі доходять і до 350 грн., а якщо з фарбуванням, наприклад, то вийде ще більше.

Середня ціна послуги – 170 грн. Середня прохідність – 10 осіб в день на 1 майстра. Разом 2 майстри по 1700 грн. зроблять 3400 гривень доходу в день. Звідси загальний місячний дохід буде орієнтовно 100 000 гривень.

Прибуток до оподаткування – 32 000 гривень. Чистий прибуток – орієнтовно 27 200 гривень.

Окупність: 165 900 / 27 200= 6,09. Отже, бізнес окупиться приблизно через 7 місяців, як мінімум. Але перші 1-3 місяці буде період розкрутки і клієнтів може не бути багато. Тому в середньому можна брати 10 місяців окупності.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

932KПрочитань
11Автори
755Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається