Товарний бізнес — вид підприємницької діяльності, пов’язаний з покупкою, продажем або виробництвом товарів, фізичних чи цифрових.
Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.
Товарний бізнес можна класифікувати так:
Роздрібна торгівля — фізичні та онлайн-магазини купують товари у гуртових постачальників та продають їх кінцевим споживачам.
Гуртова торгівля — бізнес купує товари у виробника, зазвичай у великій кількості, і продає їх роздрібним магазинам.
Прямі продажі — виробник продає товари самостійно без посередників.
Дропшипінг — продавець не купує товари й не має власного складу. Коли клієнт замовляє продукцію, продавець інформує постачальника. Той пакує та надсилає товар, а продавець отримує комісію від кожної угоди
Франчайзинг — бізнес відкриває філії іншої компанії, зберігає її назву, стиль та бізнес-модель і отримує підтримку (фінансову або товари для реалізації).
Електронна комерція — продаж товарів та послуг через інтернет.
Яка ситуація з товарним бізнесом в Україні
У 2024 році в Україні зростає товарообіг — за перші 7 місяців він становив 61,7 млрд доларів, що на 7% більше, ніж в аналогічний період минулого року.
Актуальні напрямки для товарного бізнесу:
Продовольчі онлайн-магазини — клієнти вибирають доставку до дверей і можливість замовити продукти своїм батькам та літнім родичам.
Рюкзаки та сумки для подорожей — якісні та міцні, щоб скласти в них речі для поїздок.
Електроніка та ґаджети — окрім смартфонів, планшетів та смартгодинників, в країні добре продаються генератори, 3D принтери, зарядні станції та павербанки.
Товари для військових — шоломи та бронежилети, дрони та деталі для них, антени, приціли та тепловізори.
Екотовари — натуральна косметика, що не тестується на тваринах, смаколики без цукру, пакування, що швидко перероблюється і не шкодить природі.
Переваги та труднощі
З якими викликами стикається український бізнес у 2024 році під час повномасштабної війни? Компаніям доводиться підлаштовувати робочий графік під відключення світла та купувати генератори, враховувати повітряні тривоги та інфляцію. Через пошкоджену інфраструктуру у прифронтових регіонах деякі бізнеси також мають логістичні проблеми.
При цьому український товарний бізнес має зараз можливості для розвитку. А саме:
Зріс попит на українські товари всередині країни. У вересні 2024 року запрацювала програма «Національний кешбек», за якою клієнти можуть отримати 10% компенсації при купівлі товарів українських брендів;
З’явилося більше можливостей для виходу на міжнародні ринки. Наприклад, відділення Нової Пошти відкрилися в Польщі, Румунії, Іспанії, Італії та інших країнах. Українці, що тимчасово знаходяться за кордоном, активно підтримують вітчизняні бренди;
Відкриваються нові програми підтримки малого та середнього бізнесу — гранти, кредити на розвиток, «Ветеранський бізнес».
Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.