Як відкрити VR картинг: бізнес-план із розрахунками

На сьогоднішній день визначення "Віртуальна реальність" вже давно не є науково-фантастичним терміном, що викликає підвищений інтерес тільки у поціновувачів науково-фантастичного жанру.

Нині VR - це одна з найперспективніших галузей розробок у сфері інформаційних технологій. А що є перспективним, так чи інакше стає об'єктом інтересу інвесторів, тож VR - це багатообіцяюча галузь бізнесу, яка, завдяки безперервній роботі з винаходу нових способів "ефекту присутності" та вдосконаленню вже наявних, здатна приносити вагомий дохід.

Наприкінці 2018 року інтерактивна студія Master of Shapes, Гардена, Каліфорнія представила світові новий вид віртуального атракціону, поєднаного з реальністю, ним став VR картинг.

У ньому ви можете керувати справжнім картом, який рухається гоночною трасою в гарнітурі віртуальної реальності, на зразок Oculus Rift або HTC Vive. Це не симулятор!

Для реалізації задуму Master of Shapes розпочала співпрацю з BlackTrax, Intel і K1 Speed.

Ні, це не нова структура VR шолома, а всього лише символ компанії Master of Shapes за кермом їхнього творіння.

Як зізнаються розробники проєкту: Адам Амарал, Роб Меза і Джордан Гелслі, натхненням став VR Mario Kart із вражаючим зовнішнім виглядом та ігровим процесом. Метою роботи було перетворити симуляцію на справжні перегони.

Про технічні особливості

Джонатан Мур, який відповідає за інженерний супровід проєкту, сказав, що принцип роботи заснований на відстеженні положення карта за допомогою датчиків у реальному часі.

На машині встановили "шестигранник", що передає інфрачервоне випромінювання ("2 BTBeacons", що містять "6 BTStringers"). Навіть якщо тільки 3 точки з 6 увімкнені або не перекриті сторонніми предметами, система все одно зрозуміє положення карта в просторі.

Сама траса, розміром 190 на 160 футів (57,9 на 48,8 метрів), кілька разів була повністю просканована різними людьми і на підставі цих даних була побудована її віртуальна сітка. Цей макет використовували для створення VR гоночної траси.

Над трасою розміщено 27 датчиків BlackTrax, які визначають положення водія і передають його в Unreal Engine. Процес розміщення "шестикутника" на каре, його фокусування і калібрування датчиків BlackTrax займає не більше п'ятнадцяти хвилин.

Щоб передати обертання рульового колеса і натискання на педалі газу і гальма, використовували іншу технологію - мікроконтролер Teensy. Він відмінно реєструє дії водія і проектує їх у віртуальну реальність.

Оскільки команда проєкту зіткнулася зі страхом людей, що вони не розуміють, де перебувають, проєкт планується оснастити "наскрізною камерою". Вона перебуватиме в полі зору водія і за необхідності він побачить у ній реальні об'єкти навколо.

Real Life VR GO KART RACING!!! - YouTube

Цікаво, що цей проект не створює ефекту заколисування, адже водій не просто переживає віртуальний досвід, а й відчуває його всім тілом!

На трасі крім перешкод розміщені зони лазерних пасток і прискорювачів швидкості. При потраплянні в таку зону, карт негайно реагує, скидаючи або підвищуючи швидкість.

На момент розробки була доступна тільки одна карта - "постапокаліптичний Токіо", наповнений хмарочосами, футуристичними світловими стовпами, і палаючими розкиданими осколками. У моторошній атмосфері виразно переважає червоний колір, а дія відбувається під саундтрек, насичений синтезаторами.

Проте, для відвідувачів атракціон абсолютно безпечний. K1 Speed встановили на всіх елементах траси бездротову систему управління. У будь-який момент окрема пастка або карт можуть бути зупинені.

Проєкт розробили і реалізували всього за 6 тижнів. За приблизними оцінками в нього було вкладено близько 65 000 $. Він вільний для відвідування, ціна участі від 25 до 35 доларів за одне коло. Гості кажуть, що трасу можна пройти за 28-30 секунд.

The Karting Simulator - cxc

Про те, як створити подібний бізнес в Україні

До нашої країни ідея поки що не дійшла, тож можна сміливо формувати новий ринок розваг. Щось подібне було створено в одному з ТРЦ Києва (ціна за прохід траси 500 грн), де можна покататися на справжній VR карті.

Щоправда, обладнання тут представлено Pimax 8K plus і Xiaomi Ninebot Segway Gokart, і, судячи з усього, швидкість у нього набагато нижча. Трасу можна пройти за 3-5 хвилин, а для повної насолоди це можна зробити 2 або 3 рази.

Що стосується інвестицій у створення справжньої VR траси для картингу, то тут картина така:

  • оренда (приміщення під трасу й офісного приміщення): від 100 000 гривень;

  • облаштування траси: від 1 000 000 гривень;

  • закупівля 10 картів із датчиками: від 1 200 000 гривень;

  • 10 комплектів захисної екіпіровки: від 100 000 гривень;

  • ремонт і меблі в офіс: від 20 000 гривень;

  • касове обладнання: від 5000 гривень;

  • офісна та оргтехніка: від 20 000 гривень;

  • реєстрація бізнесу та інші витрати: 10 000 гривень;

  • маркетинг, вивіска, реклама: від 50 000 гривень;

Разом: 2 505 000 гривень за найскромнішою оцінкою.

Щомісячні витрати на утримання звичайних картингових трас, включно з амортизацією, становлять близько 300 000 гривень, немає підстав вважати, що в цьому разі вони будуть значно нижчими.

Щоб вийти на прибуток хоча б у 100 000 гривень і окупити бізнес за 2,5 року, за ціни в 500 гривень за проходження траси, на день необхідно приймати 27 відвідувачів, що для торгового центру більш ніж реально.

Однак, не варто сприймати цей розрахунок, як єдино вірний. У тому випадку, коли технологія ще тільки формує ринок, складно сказати напевно, набуде вона популярності чи ні.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

959.6KПрочитань
11Автори
783Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається