Як відкрити зоомагазин

Зміст

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Для початку варто розробити бізнес-план зоомагазину. Він складається з кількох пунктів: 

  1. Резюме проекту: коротка розповідь про компанію, продукт і ринок

  2. Опис компанії: докладний опис, який включає форму, цілі, місію, цінність, бізнес-структуру та інформацію про власника

  3. Аналіз ринку та конкурентів: дослідження ринку, попиту й пропозиції, потреб цільової аудиторії

  4. Опис продукту: переваги вашого бізнесу, які потреби клієнтів закриває ваш товар 

  5. Організаційна структура компанії: управління та працівники, розподіл відповідальності

  6. План маркетингу та продажів: очікування та цілі щодо продажів, стратегія виходу на ринок 

  7. Фінансовий план: розрахунок витрат і доходів

  8. Оцінка ризиків: оцінка та прогноз ризиків, способи їх уникнення

Підготувавши бізнес-план, відкрити зоомагазин стане значно простіше. адже ви будете знати можливі ризики та витрати, яких не уникнути. 

Формати зоомагазину

Є три види зоомагазинів:

Кіоск із обмеженим вибором товарів площею близько 10 м²

Такий варіант може бути оптимальним для початку бізнесу, адже його утримання коштує дешевше, ніж утримання середнього за розміром магазину. Варто закупити товари широкого вжитку та наповнити магазин брендами, які користуються попитом. 

Магазин із широким асортиментом площею від 20 до 70 м²

Середні та великі розміри зоомагазинів притаманні здебільшого мережам, проте трапляються винятки. Вони містять товари для різних потреб і деколи навіть продають тварин. Великий зоомагазин потрібно забезпечити необхідною кількістю персоналу.

Магазин із товарами вузького призначення, наприклад, для рідкісних видів тварин

Товари для рептилій і земноводних знайти складніше, ніж товари для кішок і собак, тому вузькопрофільний зоомагазин матиме достатньо клієнтів. Вдалим рішенням буде відкрити інтернет-магазин, щоб покупці робили замовлення незалежно від місця проживання.

Місце розташування зоомагазину

Вибір локації дуже важливий, адже від цього залежать продажі. Розташувати зоомагазин можна на першому поверсі будинку, в окремій будівлі або в ТРЦ. Оптимальним буде місце з високою прохідністю та зручною транспортною розв’язкою. Також потрібно зважати на кількість конкурентів у вибраній вами території та наявність ветеринарних клінік і майданчиків для вигулу тварин поблизу. 

До розміщення зоомагазину в центрі міста варто підходити з обачністю: не всі люди захочуть купувати упаковки з кормом і везти їх додому через усе місто. 

Асортимент зоомагазину

Вибір асортименту та цінової категорії залежить від місцевості, яку ви обираєте для відкриття зоомагазину. Товари для домашніх тварин повинні бути представлені різними брендами, щоб ваша зоокрамниця привертала увагу як прихильників преміум-харчування, так і любителів бюджетних кормів. 

Згрупувати товари можна за видами улюбленців або за призначенням (корми, іграшки, аксесуари). Важливо розмістити на прилавках помірну кількість товарів, щоб зоомагазин виглядав охайно, а з полиць нічого не падало. 

Перевага зоомагазину в тому, що корми мають тривалий термін придатності та не потребують спеціальних умов зберігання. Одяг та іграшки для тварин здебільшого не виходять із моди, а доглядові засоби потрібні завжди. Якщо ви продаєте ліки, мусите забезпечити оптимальні умови їх зберігання, щоб вони не зіпсувались і не призвели до погіршення симптомів у хворої тварини. 

Постачальники

Серед постачальників потрібно знайти того, який запропонує більш вигідні умови співпраці. Зручніше мати одного постачальника, в розпорядженні якого перебувають оптові бази зоотоварів. 

Деякі постачальники кормів для тварин пропонують оформлення та підтримку зоомагазину в обмін на відсутність реклами чи навіть продажів товарів інших брендів. Це може бути вигідним рішенням, залежно від локації вашого магазину. 

Реклама магазину для тварин

Маркетинг і брендування суттєво збільшують продажі, тому реклама зоомагазину вимагає відповідального ставлення. 

  • Позначте ваш магазин на Google картах, щоб більше власників тварин дізнались про нього 

  • Створіть власний сайт і в подальшому зможете перетворити його на інтернет-магазин

  • Будьте видимими в соцмережах, забезпечте середовище для комунікації з власниками тварин і їх улюбленцями

  • Скористайтесь електронною розсилку для інформування покупців про нові товари та спеціальні пропозиції 

  • Роздача флаєрів — це старий-добрий спосіб привернути увагу до магазину

  • Підвищуйте лояльність клієнтів за допомогою знижок і дисконтних карт

Варто спробувати різні канали продажів і зв’язку з клієнтами, перш ніж визначити найбільш ефективні саме для вашого зоомагазину. Як правило, коли запускається якісна реклама, зоомагазин починає приносити більший прибуток. 

Персонал

Для успішної роботи зоомагазину необхідно зібрати команду фахівців, які дбатимуть про розвиток вашого бізнесу. Варто найняти продавців, юриста, бухгалтера та керівника. 

Керівник

Володіючи достатніми знаннями та навичками, власник може виконувати функції керівника, проте з розширенням бізнесу доведеться делегувати деякі обов’язки найманому спеціалісту. Керівник організовує роботу магазину, керує фінансами, наймає працівників і відповідає за просування бренду та впровадження інновацій, які сприятимуть розвитку зоомагазину. .

Бухгалтер

Вмілий бухгалтер суттєво спрощує роботу підприємства. Він веде облік доходів і витрат, формує звіти, подає податкові декларації, а також розраховує заробітну плату. 

Юрист

Юрист із хорошою освітою допомагає укладати угоди, стежить за дотриманням законодавчих вимог і надає консультації. Якщо ви вирішите зайнятись таким питанням як франшиза зоомагазину, юрист допоможе і з цим.  

Продавці

Продавець в зоомагазині обслуговує клієнтів, займається продажами, веде облік товарів і здійснює касові операції. Будьте готові до того, що продавців потрібно буде навчати не лише касовій дисципліні, а й роботі з запереченнями покупців, а також інформації про кожен товар. 

Прибиральник

Ця людина наводитиме лад у приміщенні зоомагазину та підтримуватиме чистоту. Критеріями вибору такого працівника можуть слугувати досвід і сумлінність. 

Які документи потрібні для відкриття зоомагазину?

Перш ніж оформити ФОП або ТОВ, потрібно вибрати правильну класифікацію ведення економічної діяльності. За КВЕД зоомагазин має 47.76 код, тому вказувати потрібно саме його. Крім цього, вам знадобиться перелік таких документів: 

  1. Копія паспорта власника бізнесу

  2. Статут або установчий договір

  3. Реєстрація платника ПДВ

  4. Заява про державну реєстрацію підприємства

  5. Документи, що підтверджують право власності або користуванням приміщенням зоомагазину

  6. Копія договору оренди чи лист із підписом власника приміщення на дозвіл користування 

  7. Звіт про оцінку відповідності приміщення санітарно-епідеміологічним і пожежно-технічним вимогам

  8. Звернення до Державної служби України з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів із проханням отримати дозвіл на торгівлю тваринами

  9. Звернення до Державної служби ветеринарної медицини з проханням отримати ліцензію на ветеринарну діяльність

  10. Копії паспортів і ІПН найманих працівників

  11. Трудовий договір або довідка про зайнятість найманого працівника

Скільки коштує відкрити зоомагазин?

Перш ніж розпочати власну справу, варто підготуватися до можливих витрат: 

Оренда приміщення

Можна викупити приміщення, щоб уникнути щомісячних платежів і їх підвищення у зв’язку з інфляцією та іншими чинниками. Однак такий варіант підходить не всім. Ціна залежить від місця розташування магазину, прохідності, транспортної розв’язки, але краще розраховувати приблизно на 600 грн./м².

Комунальні платежі

Вартість комунальних послуг залежить здебільшого від площі магазину та обладнання, яке ви плануєте встановити. Потрібно готуватися до щомісячних платежів сумою близько 1 500 грн., хоча вартість комунальних послуг може змінюватися залежно від пори року та інших обставин.

Обладнання

Устаткування — це невідмінна складова сучасного бізнесу, який відповідає очікуванням клієнтів і законодавчим вимогам. Закупівля обладнання коштуватиме мінімум 70 000 грн., адже вам знадобиться комп’ютер, сканер штрих-кодів, принтер етикеток і чеків, фіскальний реєстратор та інше приладдя.

Ремонт

Сучасний ремонт допоможе залучити більше відвідувачів і посприяти збільшенню прибутку, особливо якщо зоомагазин розташований у пішій доступності від конкурентів. Варто орієнтуватися на 50 000 грн., але дизайн зоомагазину за вашим задумом може вимагати менше чи більше коштів на практиці.

Закупівля товарів

Перша закупівля може коштувати дорожче, ніж подальші, адже без досвіду ви не знатимете, який товар найбільш ходовий у вибраному вами місці. Щоб придбати достатньо товарів на перший час, вам знадобиться близько 200 000 грн.

Заробітна плата

Впоратися самотужки доволі складно, тому, скоріш за все, без допомоги найманих працівників вам не обійтись. Розраховуючи заробітну плату на шістьох спеціалістів (керівник, бухгалтер, юрист, двоє продавців і прибиральник), варто очікувати витрат приблизно в 120 000 грн. 

Утримання тварин

Якщо ви плануєте відкрити зоомагазин з тваринами, вам знадобиться від 5000 грн. на догляд за ними всіма. Проте для цього потрібно отримати спеціальний дозвіл, а також усвідомлювати ймовірність позапланових витрат на їх лікування. 

Непередбачувані витрати

Підготуйте щонайменше 5 000 грн. на витрати, які можуть стати для вас несподіванкою. Варто очікувати на краще, але при цьому готуватися до всіх можливих обставин.  

Спершу витрати будуть чималі, проте, коли ви придбаєте необхідне обладнання і зробите ремонт, витрати зменшаться. Вже за півтора роки зоомагазин окупиться.

Переваги та недоліки бізнес-ідеї

Недоліки зоомагазину складно виокремити, адже товари для тварин зберігаються доволі довго, якщо закупити свіжі корми. Наповнювачі для лотків, переноски та одяг не мають терміну придатності взагалі. 

Якщо продуктові магазини стикаються з проблемою реалізації товару, який має обмежений термін придатності, зоомагазинам це не загрожує. Товари з секції «все для тварин» зоомагазин може закуповувати великими партіями без страху списати те, що не вдалося продати до завершення терміну придатності. 

До того ж, для відкриття зоомагазину не потрібно багато документів. У випадку, якщо ви захочете продавати ліки для тварин, таки доведеться отримати дозволи від відповідних органів. 

Приєднуйтесь до нашої Безкоштовної Школи Бізнесу в Telegram.

Висновки

Зоомагазин і його франшиза в перспективі — це вдала ідея навіть у кризових обставинах, адже люди схильні піклуватися про домашніх улюбленців значно більше, ніж про самих себе. 

Оскільки майже всі товари для тварин не потребують спеціальних умов і довго зберігаються, ви заощадите кошти на списанні товарів. А також, зареєструвати зоомагазин значно простіше, ніж продуктову крамницю, за рахунок меншої кількості необхідних документів. 

Водночас дуже важливо подбати про автоматизацію зоомагазину, якщо ви плануєте прискорити обслуговування клієнтів, уникнути помилок і швидше увійти в період окупності.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

7.2KПрочитань
1Автори
36Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається