
Інша справа – зробити так, щоб він приносив бізнесу користь. Генерував продажі, ліди, збільшував впізнаваність бренду компанії і так далі по списку.
Рекомендацій як це зробити в Інтернеті можна знайти більш ніж достатньо.
Але в цій статті я розкажу вам про інше. Як зробити так, щоб зайва комунікація з клієнтами вас точно не відволікала. Така собі прикладна інструкція, як зробити сайт, який продавати точно НЕ буде.
Заносьте статтю в закладки. Цей список перевірено на практиці, і відсутність результатів вам гарантована.
Сучасні технології – це не для вас
Всі оці новомодні дизайни, функціональні CMS і різні технологічні приблуди - це для зумерів, яким немає чим зайнятися. А найкращі технічні рішення - самописні.
Тому всі елементи і функціонал краще писати з нуля, а дизайн робити таким, щоб користуватися ним було зручно тільки з офісного Full HD монітора, а не маленьких екранів смартфонів, які явно не для цього призначені.

Додайте інтриги і таємничості
Хіба личить справжнім джентельменам викладати про себе все і зразу, та ще й на загал? Правильно, тому всю важливу інфу краще сховати від гріха подалі.
З контактів залишити тільки форму, ціни приховати кудись подалі, а сторінку “Про нас” взагалі забрати з сайту. І ніяких фото команди, офісу чи чогось подібного!
Максимум – пара-трійка шаблонних картинок з фотостоків.

Продемонструйте свій професійний рівень
Справжній художник не повинен бути зрозумілим масам. Мистецтво і професіоналізм – це не для всіх і кожного.
Покажіть свою експертність, нехай знають з ким мають справу! Особливо в текстах статей. Використовуйте побільше термінів і жаргону, таблиць, техспецифікації.
Навіть трохи перекладу з англійської через Google Translate не завадить.

В пріоритеті має бути дизайн, а не функціональність
Форма реєстрації і замовлення має бути красивою, а не простою. Так щоб заповнити їх могли тільки ті з ваших клієнтів, хто справді готовий йти до кінця.
Побільше анімації і екранів прокрутки! А на кожній сторінці обов'язково має бути відео, яке автоматично відтворюється в фоні.
Будь-який дизайнер початківець вам це підтвердить. А для дизайну бізнес-сайтів тільки таких і треба наймати, а не переплачувати невідомо за що.

Є три речі, на які можна дивитися вічно…
Як горить вогонь, як тече вода, і як крутиться індикатор завантаження сторінки в адресному рядку.
Якщо хтось справді хоче дізнатися, що ж там цікавого є на вашому сайті, він може і почекати. Тому час завантаження сторінок – вже точно не аргумент переплачувати шалені 15 баксів щомісячно за дорожчий хостинг.
Тим більше, що варіантів по 2 бакси/місяць, на ринку завжди більш, ніж достатньо.

Навігація – аналог квест-кімнати
Продумана, інтуїтивно зрозуміла навігація - смертний гріх для тру-розробників сайтів.
Пам'ятаєте екранізації “Аліси в Країні Чудес”, і падіння головної героїні в кролячу нору? Так от, подорож юзера по сайту має виглядати десь так само.
Скидайте всі статті в одну категорію, для каталогу товарів достатньо фільтра по назві, а все найцікавіше сховайте десь в глибині (надійно прикривши битими посиланнями).
Мозок теж потребує тренувань, тож саме час допомогти юзерам прокачати кмітливість.

ШІ тексти – це вже “золотий стандарт”
Як кажуть “експерти” в Threads і LinkedIn – не важливо хто пише тексти на сайті – ChatGPT чи людина. Головне, добре все вичитати і відформатувати, а Google – він все “з’їсть” і любить всіх однаково.
Тому головний біль і витрати на копірайтерів, краще залишити динозаврам з минулого, і повною мірою скористатися можливостями АІ. Штампуйте десятки і сотні однотипних статей, поки всі решта не відкрили цю золоту жилу для себе.
Ну і що, що воно за визначенням вторинне і в процесі прочитання хочеться заснути?! Сайт має продавати, а не вдарятися в якісь вищі матерії.

І декілька слів наостанок
Не обов'язково впроваджувати все перераховане вище зразу ж. Починайте з малого, і поступово перетворіть свій сайт на дивовижне місце, не схоже ні на що інше. Якщо добре постаратися – все обов'язково вийде!
Головне – не втрачайте почуття гумору, і не сприймате цю мою статтю буквально ;)