Що заважає приймати ефективні рішення у бізнесі: три міфи

В більшості компаній процеси прийняття рішень є недостатньо ефективними. Окрім некомпетентності й бюрократії, заважають приймати рішення ще й декілька міфів, які укорінилися в наших головах.

Міф 1. Потрібно вибирати між якістю і швидкістю

Часто хороші рішення приймаються швидко. Це залежить від кількох чинників. По-перше, система має бути сконструйована такими чином, щоб залученість тих, хто має бути причетним до прийняття даного рішення, була максимальною, а загальна кількість учасників процесу — мінімальною. По-друге, має бути дієва система впровадження рішень. По-третє, синхронізовано діяльність у всіх точках взаємодії, а кількість нарад та ухвалень зведено до необхідного мінімуму.

Міф 2. Завдяки технологіям приймати хороші рішення стало легше

Так. Великі дані, штучний інтелект та інші технології цього рівня можуть вам у цьому допомогти — але не завжди. Більше того, є ризик, що велика кількість технологічних інструментів і зростаючі обсяги даних призведуть до інформаційного перевантаження і «аналітичного паралічу». Також не варто піддаватися спокусі повірити в те, що процес прийняття рішень можна зробити виключно раціональним, витягнувши з нього емоційний компонент. Врешті-решт, саме емоції можуть підказати, що є правильним та бажаним, а що ні.

Міф 3. Застосування «найкращих практик» допоможе вдосконалити процес прийняття рішень

Поняття «найкращих практик» є умовним. Вони можуть бути корисними в одних ситуаціях, і шкідливими в інших. Різні типи рішень потребують відмінних підходів і рекомендацій. Те, що працює в одному контексті, має руйнівний ефект в іншому.

Більше корисного — в нашому телеграмі «Український Бізнесмен».

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Український Бізнесмен
Український Бізнесмен@ukr_businessman

38KПрочитань
1Автори
80Читачі
На Друкарні з 17 травня

Більше від автора

  • 20 типових помилок ФОП

    У цій статті зібрано чек-лист найпоширеніших помилок, які найчастіше допускають ФОП під час ведення бізнесу.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Як підвищити кількість повторних продажів

    Як свідчить статистика, система повторних продажів набагато вигідніше, ніж залучення «одноразових» клієнтів. Так, звісно, ця справа потребує багато часу й зусиль. Проте вони не будуть марними.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес
  • Секретні трюки ритейлу: як супермаркети змушують купувати більше

    Сучасні маркетингові стратегії в роздрібній торгівлі виходять далеко за межі традиційної реклами на телебаченні або в соцмережах. Тепер ритейлери вивчають маршрути покупців у супермаркетах, впливи на їх поведінку та настрій.

    Теми цього довгочиту:

    Бізнес

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається