Які запитання ставити постачальнику перед співпрацею?

Вирішили створити інтернет-магазин або відкрити роздрібну точку продажів? А постачальників уже знайшли? Пошук постачальників і робота з ними - нескінченний процес, тому що на ринку часто з'являються нові гравці з кращими продуктами або вигіднішими умовами. Розберемося, на що звертати увагу при виборі постачальника для компанії.

Підписуйтесь на телеграм-канал

Типи постачальників

Постачальники поділяються на два види:

  1. Виробники. Самі виробляють товар і продають його, як правило, оптовими партіями.

  2. Дистриб'ютори. Сполучна ланка між виробником і магазином. Дистриб'ютори закуповують великі партії товару у виробників і перепродають ці товари магазинам. Дистриб'ютори продають дорожче, ніж виробники, але в дистриб'юторів можна замовити дрібні партії товарів або одну одиницю товару для ознайомлення.

Обсяг замовлення товарів залежить від ніші та прогнозованого попиту. Перед створенням компанії рекомендується перевіряти актуальність бізнес-ідеї, це допоможе надалі правильно спланувати закупівлі та замовити оптимальний обсяг товарів на старті продажів.

Схеми роботи з постачальниками

Виділяють 3 основні схеми роботи з постачальниками:

  1. Купівля товару і його зберігання на власному складі. Зручний варіант, якщо у вас є приміщення для зберігання товару. Ви самостійно зможете контролювати якість товарів і його відправлення клієнту.

  2. Спочатку замовлення клієнта, потім купівля товару в постачальника. Якщо немає приміщення для зберігання великої кількості замовлень, то можна купувати у дистриб'юторів товари вже після отримання клієнтського замовлення. Ще один варіант - дропшипінг. У цьому разі інтернет-магазину навіть не потрібно орендувати або купувати склад, бо всі зобов'язання зі зберігання та відправлення товару дистриб'ютори або виробники візьмуть на себе, а ваша компанія нестиме репутаційні ризики.

  3. Купувати ходові товари і докуповувати менш популярні. Якщо деякі товари замовляють набагато частіше, ніж інші, то раціонально буде закупити ходові товари великими обсягами, а другорядні докуповувати у постачальників у міру необхідності.

Де знайти постачальників

У пошукових системах. Постачальників найпростіше знайти в Гуглі, вбивши відповідний запит.

На виставках і конференціях. Подібні заходи спеціально влаштовуються для того, щоб виробники, дистриб'ютори та ритейлери змогли налагодити ділові відносини.

Серед місцевих виробників. Ознайомтеся з виробниками свого міста. Цілком можливо, що зовсім поруч із вами є хороший оптовий виробник. Така логістика істотно спростить процес купівлі та транспортування товару.

У конкурентів. Якщо вам подобається товар конкурентів, то спробуйте дізнатися, у кого вони його закуповують. Наприклад, прикиньтеся зацікавленим клієнтом.

На етикетках. Виробник продукції вказується на товарі, і за бажання ви без зусиль зможете знайти його телефон та електронну пошту, щоб дізнатися про умови співпраці.

У каталогах. У мережі вже давно сформовані каталоги виробників і постачальників товарів. Наприклад, Зроблено в Україні, Postavshiki-Ukraina.com.

Головні запитання постачальнику

Поставте постачальникам ці запитання і зберіть відповіді в таблицю, щоб було зручніше порівняти і прийняти рішення про спільну роботу.

  • Якими обсягами ви продаєте товари?

  • Яка мінімальна ціна за одиницю товару і партії?

  • Яку мінімальну кількість товарів потрібно замовляти щомісяця і чи є взагалі такі обмеження?

  • Де знаходиться склад із товарами?

  • Як зберігається товар?

  • Як здійснюється відвантаження товару і доставка до клієнта (якщо ця функція буде за постачальником)?

  • Чи є у постачальника особистий транспорт, і чи може постачальник контролювати всі етапи доставки товару до інтернет-магазину або до клієнта?

  • Які гарантії на випадок, якщо постачальник не доставить товар до клієнта?

  • Чи є сертифікати на товари?

  • Які способи та форми оплати за товари?

  • Чи потрібно платити аванс постачальнику?

  • Чи можна буде відстрочити платіж, якщо знадобиться?

  • Чи бувають у постачальника знижки і якщо так, то як їх отримати?

  • Як часто на склад постачальника надходить товар?

  • Чи повідомляє постачальник про зміни в ціні на товари?

  • Чи попереджає заздалегідь постачальник про припинення поставок того чи іншого товару?

  • Які умови повернення бракованих товарів?

  • Чи можна обміняти неліквідний товар на інший?

До цих питань можна додати щось своє для кращого розуміння умов роботи з постачальником, але і цих буде цілком достатньо. Порівнявши всі отримані варіанти, ви зможете вибрати найбільш підходящий для свого бізнесу.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

858.8KПрочитань
11Автори
664Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

  • Як заробляти гроші в інтернеті

    Інтернет повністю змінив спосіб життя і роботи людей сьогодні. Мільйони людей шукають фінансової свободи онлайн. І за допомогою цього ж порталу можна заробляти гроші.

    Теми цього довгочиту:

    Онлайн Заробіток
  • Розблокуйте пасивний дохід TikTok: Мій погляд на успіх MediaLabs

    Привіт! Як людину, яка завжди була зачарована силою соціальних мереж, TikTok інтригував мене протягом тривалого часу. Ідея не просто отримати підписників, але й монетизувати свою присутність у TikTok Shop була ще більш привабливою.

    Теми цього довгочиту:

    Заробіток На Tiktok

Вам також сподобається

Коментарі (2)

Цікава та корисна інформація 💪 🤗

Вам також сподобається