Європейський ІТ-сектор стурбований тим, що закон про ШІ "не забезпечує технологічний нейтралітет"

Майбутній закон ЄС про штучний інтелект має амбітну мету: створити першу знакову основу для регулювання штучного інтелекту. Але його суворий підхід до ШІ загального призначення (GPAI) і базових моделей викликав суперечки як серед політиків блоку, так і в технологічній індустрії в цілому.

Зараз, після останніх тристоронніх переговорів між Комісією, Радою та Парламентом, представники європейського ІТ-сектору занепокоєні тим, що законопроєкт "не відповідає вимогам технологічної нейтральності та контролю, заснованого на оцінці ризиків".

У спільній заяві підписанти, серед яких і DOT Europe, стверджують, що запропоновані пропозиції щодо GPAI та фундаментальних моделей не відповідають ні складності ланцюжка створення вартості ШІ, ні передбачуваному в законі підходу до регулювання на основі ризиків, а ні типу використовуваної технології.

Зокрема, вони висловлюють занепокоєння з приводу потенційної класифікації цих двох технологій як "високопродуктивних" або таких, що мають "значний вплив", зазначаючи, що критерії ЄС для такої оцінки не пов'язані безпосередньо з рівнем ризику, який може становити система штучного інтелекту.

Вони також додають, що будь-які зобов'язання, розроблені для моделей фондів, повинні враховувати багатонаціональну екосистему з багатьма зацікавленими сторонами, щоб забезпечити процеси спільного регулювання, в яких учасники всього ланцюжка створення вартості можуть допомагати формувати майбутнє управління.

Водночас представники сектору виступають проти потенційних додаткових вимог щодо використання захищених авторським правом даних для навчання ШІ-систем, зважаючи на те, що в блоці вже існує всеосяжна система захисту авторських прав.

"Ми вважаємо, що ця додаткова юридична складність недоречна в Законі про штучний інтелект, який в першу чергу спрямований на охорону здоров'я, безпеку та фундаментальні права", - йдеться в заяві.

Окрім DOT Europe, серед підписантів — Альянс виробників програмного забезпечення (BSA), Асоціація комп'ютерної та комунікаційної індустрії (CCIA), Альянс розробників, Рада індустрії інформаційних технологій (ITI) та Асоціація інтернет-індустрії (eco).

ІТ-сектор не перший, хто висловив занепокоєння щодо закону про штучний інтелект. Керівники деяких найбільших європейських компаній висловлюють побоювання, що надмірне регулювання може придушити інновації, тоді як США попереджають, що законопроєкт зашкодить меншим європейським компаніям і піде на користь лише великим гравцям.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Rodion Shkurko
Rodion Shkurko@rodion.shkurko

20.5KПрочитань
17Автори
92Читачі
Підтримати
На Друкарні з 23 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається