Заробіток на посередництві

Зміст

Ось вам приклад — ви знаєте людину, якій потрібен якийсь товар (це може бути будь-що). Ви також знаєте, у кого він може отримати те, що йому потрібно. Ви домовляєтесь із продавцем про те, що він заплатить вам комісію, якщо ви знайдете йому клієнта. Залишається тільки звести продавця з покупцем.

Є багато інших різновидів посередників у різних нішах. Люди, які займаються партнерськими програмами, або ріелтори, це теж посередники.

Посередником може бути фізична чи юридична особа, яка зводить продавця та покупця та допомагає продавцеві здійснити угоду. Стати посередником за бажання може будь-яка людина.

Пол Гетті говорив: "Краще отримувати по 1% від зусиль 100 чоловік, ніж 100% тільки від своїх власних зусиль."

Ця крилата фраза відображає суть посередництва.

Переваги посередництва

Заробіток легко масштабувати. Якщо ви робите якусь роботу самі, на це йде час, і рано чи пізно ви упретеся в стелю. Але посередник легко може збільшити заробіток, збільшивши кількість угод або взявши угоди з високим цінником і великими комісійними. Це легко зробити, адже він витрачає час лише на переговори та на пошук нових клієнтів/виконавців.

Мінімум вкладень – іноді потрібно купити продукт чи послуги для перепродажу. В інших випадках можна нічого не купувати, а просто звести дві сторони угоди між собою.

Гарна окупність. Якщо послуга чи товар затребувані, складнощів з реалізацією не має виникнути.

Затребуваність. Посередництво нікого не дивує, сьогодні воно дуже розвинене та затребуване.

Легкий вхід. Тут немає вимог до віку, освіти тощо. Потрібна тільки бізнес-жилка, щоб знайти потрібну нішу і почати там працювати.

Висока прибутковість - націнка може становити 2-3% для дорогих товарів (наприклад, при покупці житла). Але навіть 2% за такого високого чека — великі гроші. Для дрібних послуг посередник може накручувати 50-100% і більше.

Можливість швидко змінити сферу, гнучкість. Посереднику легко переорієнтуватись на новий ринок, якщо там платять більше.

У загальному вигляді схема наступна:

  1. Посередник знаходить нішу, яка здається йому перспективною.

  2. У цій ніші він знаходить пропозицію/клієнта, який зацікавлений у послугах посередника та готовий за них платити. Вибирає відповідний оффер, домовляється із клієнтом. Це може виглядати по-різному: усна домовленість, укладення договору, участь у партнерській програмі (в останньому випадку посередник отримує унікальне посилання. Коли людина перейде за посиланням та придбає товар/послугу, комісія буде виплачена автоматично).

  3. Іноді посередник може купити товар сам, щоб потім перепродати його дорожче. При цьому кінцевий покупець може не довідатися, що має справу з посередником. Але у багатьох схемах посередництва нічого купувати не потрібно.

  4. Посередник шукає клієнтів, яким потрібні цей товар чи послуга. Пошук може відбуватися онлайн чи офлайн. Канали залучення клієнтів – різні, залежно від специфіки товару чи послуги.

  5. Посередник зводить продавця та покупця та мотивує покупця здійснити угоду. Якщо він сам купив товар, перепродує його з націнкою. Коли угоду завершено, посередник забирає свій заробіток.

Як заробити на посередництві в інтернеті

Посередництво дуже поширене в Інтернеті. Розглянемо основні можливості заробітку.

Посередництво на послугах за допомогою бірж фрілансу

У цій схемі ви можете знайти замовника, якому потрібен фрілансер, та запропонувати йому свої послуги у певній сфері (тексти, відео, сайти, дизайн, програмування тощо), але не робити роботу самому, а віддати іншому фрілансеру з біржі з нижчою ціною. Різниця становитиме ваш заробіток.

Справа в тому, що різниця в розцінках на послуги фрілансера величезна. Одні готові написати текст за 300 грн, інші – не менше ніж за 5000. І не завжди якість відповідає розцінкам. Ваше завдання знайти виконавців, які зможуть виконати роботу якісно і недорого, і замовників, які готові платити набагато дорожче. Але тут важливо хоч трохи розбиратися в специфіці роботи, щоб розуміти, чого хоче замовник, і зуміти відрізнити якісну роботу від неякісної.

Інший варіант - взяти великий проект, який вимагатиме участі кількох виконавців (наприклад, зробити сайт з нуля). Для цього потрібний IT-фахівець, копірайтер, редактор, дизайнер, SEO-фахівець. Ви можете знайти виконавця на кожну ділянку роботи, а на себе взяти загальне керівництво. Перевага таких складних проектів полягає в тому, що тут можна встановити дуже високий цінник.

Наприклад, на біржі Freelancehunt копірайтери виконують роботу за фіксованою ціною 200 гривень. Багато пропозицій легко перепродати за 1000 гривень та дорожче.

Покроковий алгоритм такий:

1. Збір основи виконавців. Бажано мати перевірені контакти.

2. Моніторинг бірж фрілансу, відгук на пропозиції замовників.

3. Поповнення портфоліо. На біржі важливо, щоб у вас було портфоліо та відгуки. Коли бізнес налагодиться, можна створити свій сайт чи студію – це привабить більше клієнтів та покаже їм, що ви не новачок.

Посередництво на сервісах

Деякі електронні послуги пропонують роботу для посередників. Серед них -

Payoneer, ePayments, Payeer, AdvCash. На сервісах постійно реєструються нові користувачі, і за правилами їх документи повинні пройти перевірку, але штатні співробітники не справляються з потоком заявок.

У центрі атестації є партнерські програми, які дозволяють сертифікованим учасникам вести атестаційну діяльність. Вони отримують право видавати користувачам сертифікати — початкові чи персональні за невелику оплату.

У більш просунутому варіанті можна зняти офіс у своєму місті і пропонувати інші послуги, включаючи обмін та переведення в готівку електронних грошей.

Робота посередником в інтернеті під час продажу товарів

В інтернеті один і той же товар можна купити із суттєвою різницею в ціні. Наприклад, дешево коштують деякі китайські товари, а техніка на Заході набагато дешевша, ніж в Україні. На цій різниці в ціні багато хто робить бізнес. Наприклад, багато інтернет-магазинів одягу займаються перепродажем китайських речей. Навіть з урахуванням вартості доставки товару до України їх все одно можна вигідно перепродати.

Те саме з айпадами: в Україні їх ціна - близько 20 000 гривень, а в США - приблизно вдвічі дешевше. Але не всі магазини ризикують зробити передоплату, багато хто боїться проблем з доставкою. Якщо посередник викупить айпади, дочекається доставки в Україну і запропонує інтернет-магазинам, додавши свій відсоток - він може заробити на цьому. А ще на заході є аукціони, де ціна речі визначається у процесі торгів — на цьому також можна заробити.

Посередництво під час продажу нерухомості

Нерухомість - ніша, де без посередників не обходиться практично жодна угода. Як посередники виступають ріелтори, агенти та агентства, будівельні та юридичні компанії.

За здачу житла в оренду агенти зазвичай беруть від 50% до 100% вартості місячного проживання. Це простий варіант заробітку для тих, хто орієнтується на ринку нерухомості у своєму місті. Деякі агенти займаються конкретними новобудовами - будинками та житловими комплексами, на яких шукають покупців і приводять їх до забудовників за певний відсоток.

Іноді орендодавці здають житло в подобову оренду і шукають посередника, який зможе, по-перше, шукати клієнтів, а по-друге, вести переговори з мешканцями, показувати квартиру і приймати її після виселення, вирішувати поточні питання (скарги сусідів, дрібний ремонт). Це також варіант посередництва у сфері нерухомості.

А ще можна стати ріелтором, відкрити своє агентство і заробляти навіть на купівлі-продажу квартир. У такому разі комісія зазвичай становить 2-5%, але з урахуванням вартості житла це великі гроші. Платить зазвичай покупець.

Щоправда, у цій справі є свої нюанси. Ріелтори не просто зводять продавця покупця (знайти оголошення про купівлю або продаж зараз дуже легко, і ця послуга не коштує таких грошей). Але ріелтори супроводжують угоду, допомагають подати документи на кредит, ведуть складні угоди (наприклад, з мат.капіталом, з обміном, з переуступкою прав), надають юридичну допомогу, перевіряють документи на квартиру, забезпечують чистоту угоди.

Серйозні компанії відповідають за свої дії фінансово, тобто зобов'язуються відшкодувати збитки своїм клієнтам, якщо ці збитки людина зазнала з їхньої вини.

Висновок

Ми не завжди замислюємось, як багато посередників нас оточує. Ці люди заробляють не на виробництві чогось, а на перепродажі. Посередництво - простий спосіб отримання доходу, і зайнятися ним може будь-яка людина незалежно від статі, віку, освіти.

Вибирайте затребувані товари чи послуги, які можна вигідно перепродати, та шукайте можливості реалізувати їх дорожче. При необхідності залучайте фрілансерів та тестуйте різні ніші. Згодом ви почнете отримувати на посередницьких послугах високий та стабільний дохід.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Бізнес. Ідеї. Стартапи
Бізнес. Ідеї. Стартапи@businessidea

Підписуйтесь на Телеграм

903.8KПрочитань
11Автори
713Читачі
Підтримати
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається