Завод “Червоний Металіст” та розбудова Конотопа #3

Зміст

Третя частина є унікальною, адже вийшла вона лише на друкарні, через що більшість читачів НКЄ в інстаграмі її не бачили. Приємного перегляду :)

Однією з найцікавіших працівниць заводу

є Євгенія Титова. Люди відзначали її чуйне ставлення до людей будь-якого достатку. Завдяки гарній репутації, з 1962 року її двічі поспіль одностайно обирають депутатом Верховної Ради СРСР. Будучи депутатом вісім років поспіль, вона бере активну участь у вирішенні питань забезпечення Конотопа електроенергією, опікується розширенням мережі дитячих установ, поліпшенням культурно-побутових умов містян. Через рік після обрання її до Верховної Ради СРСР на базі заводу був створений інститут "Автоматвуглерудпром". Більшою частиною працівників були молоді люди з території всього СРСР. Станом на 1 липня 1965 року в Інституті працював 531 фахівець. Якісна освіта та винаходи молодих геніїв тільки підвищували й без того неймовірну репутацію КЕМЗу.

В 1980 році

завод відкрив електромеханічний технікум на базі колишнього технічного залізничного училища. Окрім сільськогосподарських та електротехнічних спеціальностей, у 1985 році до навчальних планів ввели новий предмет – інформатику. Працюючи з неймовірно рідкісними на той час комп'ютерами фірми "Yamaha", в Конотопі почали навчатися одні з найперших програмістів в усьому СРСР. Завдяки технічному забезпеченню, заняття відвідували також і студенти медичного училища, і просто школярі.

Знаємо, ми вже неодноразово писали

про те, що КЕМЗ був головним забудовником міста, але що заважає нам повторити це ще раз? Попри 25% всіх будівель міста, разом з житловим кварталом та автентичними домівками по вулиці Червоної калини(навіть той самий будиночок з прикольною вежею на верхівці), КЕМЗ збудував ще й чотири дитячих садочки та піонерський табір "Супутник". Перший збудований КЕМЗом дитячий садок знаходився по вулиці Жарікова. Зараз на цьому місці відділ освіти.

Не можемо не згадати

про те, що завод також збудував і всім відомий кінотеатр "Мир". Керівництво заводу намагалося допомагати й чужим проєктам, тож за їх сприяння був збудований пам'ятник Шевченку на проспекті Миру. Не можна не згадати й про те, що Конотопська гімназія також була збудована за сприянням "Червоного Металіста".

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Н.К.Є | Не Конем Єдиний
Н.К.Є | Не Конем Єдиний@konotop

328Прочитань
1Автори
18Читачі
На Друкарні з 14 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається