Найбільший спалах ВІЛ-СНІДу в Радянському союзі: чому справжню причину приховували?
Як відомо, у СРСР жодна людина не хворіла на СНІД....
Як відомо, у СРСР жодна людина не хворіла на СНІД....
Огляд на фільм "Кисневий голод"(1991), що розповідає про дідовщину Радянської армії кінця перебудови
“Дохуя масла” — один із хрестоматійних творів Леся Подерв’янського, у якому Митець живо й барвисто змалював реалії, чи прямо кажучи, визначальні риси злиденного животіння у пізньому Союзі: тотальний дефіцит і безгідне добитництво.
Основні трибунали для переслідування злочинів, скоєних під час Другої світової війни, були одночасно народжені та розколоті політикою холодної війни та національними інтересами переможців.
Історія того, як "Пепсі" отримала 6-й у світі бойовий флот
Стаття про інженера з Київщини, який зміг побудувати розгалужену інфраструктурну компанію в умовах репресій совєтів.
Українська культура під час радянського періоду стикалася з пригніченням та спробами знецінення з боку влади. Російська мова нав'язувалась як пріоритетна, українську культуру спрощували та стереотипізували.
Подивіться на зображення. Правда знайомо? Усі мабуть бачили на вулицях такі паркани. Забавно, що автор цієї моделі втік в США відразу як з'явилась така можливість.
Народний комісаріат внутрішніх справ СРСР, або скорочено НКВС — це один з найбільш жорстоких та радикальних виконавчо-адміністративних органів, що функціонували в період радянської окупації.
Всі ми знаємо легенду про найбільш начитаний багатонаціональний народ СРСР. А ті, хто читали тоді, пам’ятають нюанси читання у Країні Рад. До вашої уваги кілька з них у цитатах із листа Сергія Свириденка до редакції журналу “Всесвіт”.
Казахстанський Голодомор 30-х років – тема, так і не розкрита повністю. З одного боку, через заборону радянських часів, а з іншого – через те, що більшість матеріалів, які свідчать про кричущі факти тих років, просто знищено.
Трохи цікавої інформації про те, як насправді виготовляли і з чого таке хвалене морозиво Пломбір в СРСР
Чорнобильська катастрофа - це одна з найбільших техногенних катастроф в історії людства.
Протягом всього існування Конотопа та Сум між цими двома містами точилася конкуренція. Хто ж дійсно має бути обласним центром?
Я не претендую на роль великого знавця історії України, але хотів би розказати вам про закордонний відділ ЦК КП(б)У.
Про Україну живою мовою