Німеччина: від краху до дива. Частина 1. Рік нульовий.
Перша частина розповіді про Німеччину після Другої світової війни.
Перша частина розповіді про Німеччину після Другої світової війни.
Обриси післявоєнного нового світу, Новий етичний світовий порядок — так звана карта Гомберга 1942-го року, видана за приватні анонімні кошти у Філадельфії, США.
Що треба робити, щоб зберегти демократію під час суцільного хаосу і занепаду? Історія Веймарської республіки не дасть на це відповіді. Але її історія народження та падіння нагадує, як слабка демократія може стати середовищем і зброєю для побудови репресивних режимів.
9 листопада 1918 року на руїнах Другого Райху, який програв Першу світову війну країнам Антанти, з’являється Веймарська республіка. Вона стала першою німецькою державою, у серці якої лежала демократія – та чи довго судилося цій демократії прожити? Дізнаймося у цьому матеріалі.
Як можна випробувати суспільство? Як пробудити бажання до опору, співчуття та солідарності? Як пережити масштабне лихо, проте, навіть, вкінці «метафоричного бою» знайти сенс для подальшого існування.. знайти те, заради чого варто жити
Секрети у вчених були завжди. Але ніколи ще таємниці не були настільки життєво необхідними, як під час Другої світової війни. Публікуємо уривок із захопливою книги Сема Кіна "Загін неприкаяних. Вчені і шпигуни які стали на заваді атомній бомбі Гітлера"
Ідеальний сценарій перемоги це зупинка війни і повернення територій санкційним тиском.
Якщо б Чикатило допомагав ЗСУ, його теж треба було б зрозуміти й вибачити, він теж мав би право нас повчати, ми теж мали б йому чоботи лизати? Бабченко ТАКИЙ САМИЙ маньяк-ґвалтівник! На деяких українських(!) сайтах про нього пишуть прозаїк. А Гітлер тепер художник?
Політико-правову ситуацію в Японії можна охарактеризувати як досить нестабільну у період та після окупації.
Оригінал статті був написаний у липні 2023 на річницю подій 25-го липня 1943 року в Італії, коли Муссоліні був відправлений у відставку Королем по запиту своїх же співпартійців. У порівнянні з оригіналом були внесені лише певні орфографічні зміни. Списка літератури нема.
За останнє десятиліття українською переклали багато творів, про які раніше годі було й мріяти. Але не перекладених залишається ще більше. Перед вами короткий огляд частини книжок, які ще чекають на українського читача.
Російської делегації не буде на пам'ятних заходах з нагоди 80-ї річниці висадки союзників у Нормандії, оскільки Росію на ювілей не запросили. Чому - для DW пояснили у Єлисейському палаці.
Французька кампанія, план «Ґельб», план «Рот», хронологія бойових дій під час французької кампанії
30 червня 1941 року: День, коли Україна знову проголосила свою незалежність! Чому Акт 30 червня став таким важливим кроком? Що відбулося у Львові 30 червня 1941 року і який вплив мала ця подія на українську історію?
Вінстон Черчилль залишається одним з найпопулярніших політиків в історії й одним з тих, кого найчастіше цитують в українському сегменті інтернету. Тож не дивно, що видавництво «Віват» торік випустило його біографію, написану Борісом Джонсоном.
Авторський нарис щодо справжніх планів нацистської Німеччини стосовно українських земель, заснований на німецьких документах.
⚔Техніка • історія • війни⚔