Що за?! Про “павуки” та інші різдвяні традиції

Цього року Україна вперше за довгі дисятиліття наблизилась до своїх традицій і відсвяткувала різдво 25 грудня. Свято пройшло, а я пропоную зе більше поглибитимь в традиції, адже наші предки зустрічали з тими ж традиціями і новий рік.

Останнім часом в Україні поширилась традиція плетіння павука, а разом з нею згадались й інші різдвяні та новорічні традиції. Я вирішила дізнатися більше про ці, та інші українські символи. По допомогу я звернулась до інтернету і чату GPT.

Які є символи українського різдва?

  1. Пісня "Щедрик"

Микола Леонтович “Щедрик”

Також відома як "Колядка", ця пісня стала популярною не лише в Україні, але і за її межами. Її мелодія багато разів використовувалась у світовій музиці, зокрема, стала основою для різдвяних композицій, включаючи "Carol of the Bells".

  1. Писанки

Це великодні яйця, але іноді їх також використовують у різдвяних прикрасах чи як подарунки. Вони можуть бути розмальовані різноманітними узорами та символікою.

  1. Різдвяні обряди

Вертеп (різдвяна іграшкова сцена), дійства та інші театралізовані вистави, що розповідають різдвяну історію, додають святковий настрій. Ця традиція з’явилась з приходом християнства.

  1. Різдвяний хліб

Також відомий як корочун. Спеціальний різдвяний хліб або калач часто випікається на святковий стіл і прикрашається символічними візерунками.

  1. Різдвяна ялинка

Традиційні українські прикраси

Велика сучасна частина не тільки різдвяної, а і новорічної традиції. Ялинка прикрашається кульками, ланцюгами, мигдальними гілками, яблуками та іншими прикрасами.

  1. Святкова вишиванка

Українська вишиванка може носити святковий образ і під час різдвяних свят.

  1. Святковий ковдраць

(Це пункт зі списку чату GPT, якому я не знайшла підтвердження в інтернеті)

Також відомий як ковдрачок або калита. Традиційні різдвяні ласощі у вигляді солодкої ковдриці, якими пригощають гостей під час свят.

  1. Дідух

Українська різдвяна прикраса з колосків, первісно — язичницький ідол, символ урожаю, добробуту та багатства.

  1. Солом’яний павук

Традиційна прикраса оселі в Україні на різдвяні й новорічні свята, виготовлена з соломи. «Павук» складається з соломинок, які утворюють ромбоїд з підвішеними до його вершин меншими ромбоїдами.

Корисні посилання

Про різвяні вишиванки:

https://tvoemisto.tv/news/chym_vidriznyalysya_rizdvyani_vyshyvanky_vid_velykodnih_poyasnennya_etnografky_116524.html

Як українці наряджали ялинку:

https://etnoxata.com.ua/statti/traditsiji/jak-prikrashali-jalinku-u-davninu/

Про особливості різдвяних писанок:

https://idei-dekoru.com/2016/01/14/%D0%B0-%D0%B2%D0%B8-%D1%87%D1%83%D0%BB%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%B8%D1%81%D1%8C-%D0%BF%D1%80%D0%BE-%D1%80%D1%96%D0%B7%D0%B4%D0%B2%D1%8F%D0%BD%D1%96-%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%B8/

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Біла птаха
Біла птаха@ptaha

Ділюсь знаннями і надбаннями

5.5KПрочитань
7Автори
45Читачі
Підтримати
На Друкарні з 14 квітня

Більше від автора

  • Банальні поради, щоб стати не банальним письменником.

    Я пишу з 7 років свого життя. Комікси, вірші, оповідання стали частиною мого життя і змусили адаптувати себе і свої навички до створення художньої літератури. Ось кілька речей, які можливо врятують ваше письменницьке життя від чергового застою і недописаних шедеврів.

    Теми цього довгочиту:

    Література
  • Звідки взявся Білл?

    Сайт дав доволі багато цікавої інформації по всесвіту, в особливості про Білла Шифра. Давайте розберемось хто він, і як став тим, ким є зараз. Наголошу, що далі будуть теорії фанатів, засновані на деяких фактах про нього.

    Теми цього довгочиту:

    Теорії
  • Продовження головоломок з сайту про Гравіті Фолз

    Друкарня на минулому довгочиті сказала, що я забагато редагую і ще й некоректно зберегла деякі данні, що завадило мені створити нормальну базу матеріалів з того сайту, тож ловіть продовження.

    Теми цього довгочиту:

    Доповнення

Вам також сподобається

Коментарі (1)

Дуже цікавий та пізнавальний довгочит! Навіть не знав що на Різдво використовують писанки.

Вам також сподобається