Різдвяна традиція, що виросла з трагедії
Сьогодні я знову краду перекладаю цікаву і трагічну історію від канадського історика Крейга Бейрда. Цього разу - про трагедію, яка започаткувала довговічну різдвяну традицію.
Сьогодні я знову краду перекладаю цікаву і трагічну історію від канадського історика Крейга Бейрда. Цього разу - про трагедію, яка започаткувала довговічну різдвяну традицію.
Вуді, різдвяна ялинка, що говорить - це кріповий улюбленець канадської провінції Нова Скотія. Кожного року він (прямо як Мерайя Керрі - OSM) прокидається зі сну, щоб постати серед людей і отримувати цинабонові жертвоприношення.
Історія починається з нагадування про смерть Джейкоба Марлі, компаньйона Ебенезера Скруджа, який помер сім років тому. Цей факт підкреслюється кілька разів, щоб читач не мав жодного сумніву: Марлі мертвий і давно похований.
Навколо круговерті зимових свят, окрім магічності, завжди присутні питання й історичної складової.
Геловін позаду. У це важко повірити, але ми знову підібралися до різдвяного сезону.
Відкрийте для себе Krampusnacht, Dungeon-Synth, що переосмислює традиційні мелодії. Від моторошного дебюту до останньої версії Krampusferatu, відчуйте злиття давніх мелодій та сучасних бітів. Приєднуйтесь до темної сторони Святвечора.
Дід Мороз - це постать із російського та слов'янського фольклору, яка стала символом новорічних свят. Та чи всім відома справжні історія Діда Мороза? Хто він такий і чому його впровадили в Україні?
У зв'язку з наближенням новорічних урочистостей, варто згадати, як відзначали свято і супутні йому урочистості в деяких регіонах середньовічної Європи.
Традиційні різдвяні пряники з цитроном, мигдалем, часто прикрашені цукровою глазур'ю.Перші записи про випікання лебкухенів відносяться до не пізніше 1296 року, а 1395 року вони згадуються в Нюрнберзі, де печуть найзнаменитіші лебкухени.
Штоллен - традиційна німецька випічка, яка своєю формою і білим кольором мала "нагадувати" загорнутого в пелюшки Христа-немовля. Уперше штоллен письмово згадувався 1329 року в Наумбурзі на Заалі як різдвяне підношення місцевому єпископу.
Слухаючи впродовж вечора свої новорічно-різдвяні плейлисти я зрозумів що під час написання першої частини таки забув додати кілька доволі цікавих зразків святкової рок-творчості. Тож виправляюсь невеличким доповненням.
Пам’ятаєте, люди з reddit разом з вами обрали най-найріздвянішу пісню? Це Have Yourself A Merry Little Christmas. Здавалося б, це мила і затишна пісня про сподівання на краще кожного з нас і про те, що всі проблеми можуть стати на паузу, коли настає Різдво.
Гарячий напій із червоного вина з додаванням прянощів, поширений у період Різдва у Фінляндії, Швеції, Естонії та Латвії.
Свята вечеря, пост, колядки… Усе це в кожного з нас асоціюється лише з одним – святкуванням Різдва! Це час дива, народження першої зірки, теплої зустрічі з рідними та смачної куті. Згадаймо Різдвяні традиції? Або, можливо, порівняймо їх із сучасними трендами?
Якщо є хороша музика, то рано чи пізно на неї з’явиться рок-кавер. Це майже аксіома. І для новорічно-різвяних мелодій це правило успішно працює із року в рік. Але ж є ще і чимало авторських святкових рок-композицій. Пропоную поділитись найбільш цікавими такими знахідками.
Ваша щоденна доза Різдва.