Різдвяна історія, що актуальна понад 70 років: як "Це прекрасне життя" дарує надію та знаходить сенс людського існування 😇🎄
Дещо емоційна, але щира рецензія на один з найкращих фільмів в історії кіно - "Це прекрасне життя" Френка Капри.
Дещо емоційна, але щира рецензія на один з найкращих фільмів в історії кіно - "Це прекрасне життя" Френка Капри.
У вірші йдеться про запрошення до гостинності та святкового прийому. Ліричний герой просить, щоб його пригостили вином у затишній атмосфері. Згадуються колядники, які приходять з добрими намірами, і підкреслюється важливість спільного святкування та радості.
За вікном кінець грудня. Потроху опадає яскраве листя з червоних кленів і жовтих гінкго, набирає сили квітування камелій, розпускаються нарциси. Наближається Різдво.
Я пригадую того солом’яного пучка, з якого він робився. Спершу дід переживав за урожай ще далеко перед тим — у серпні, коли з довгих стеблин виблискували золотими кольорами колоски, ніби вістря, що прорізається крізь злободенну втому.
Із чогось завжди треба починати – як у житті, так і в есеї. Розпочну з дитинства, а точніше зі Святого Миколая, чий день ми відзначали донедавна 19 грудня.
Історія знає чимало атеїстичних режимів, що забороняли релігійні практики. Проте табу на Різдво полягає поясненню, коли воно накладене антирелігійним правлінням – але аж ніяк не христянським! Тим не менш, саме це й трапилося в Англії в 1647: пуритани заборонили собі Різдво.
“Різдвяні канікули“ з неперевершеним Чеві Чейзом у головній ролі давно став одним з обов’язкових атрибутів Різдва. Головний герой намагається влаштувати справжнє сімейне Різдво, але на кожному кроці його чекають проблеми та несподіванки. І це все - марксистська пропаганда.
Впевнений, багато хто з вас вже відкриває останні дверцята ваших адвент-календарів. Різноманітні адвент-календарі останніми роками стали невід’ємними атрибутами свят навіть в Україні.
Цілий рік ми працювали для вас: збирали матеріали, готували поради та допомагали вдосконалювати письменницьку майстерність. Але тепер настав час нарешті від теорії перейти до практики!
Ви не просили, але я все одно зробив. Галерея листівок різного ступеню абсурдності, ватності та дегенеративності.
Користувачів реддіту запитали про їхні улюблені різдвяні історії, а ми зібрали з них для вас найнеочікуваніші та найцікавіші книги. І ні, «Різдвяної пісні» серед них не буде!
Дивлюсь щодня по 1 різдвяному фільму протягом 24 днів. Здається вони вийшли не такими як я очікувала. Є спойлери!
Сьогодні я знову краду перекладаю цікаву і трагічну історію від канадського історика Крейга Бейрда. Цього разу - про трагедію, яка започаткувала довговічну різдвяну традицію.
Вуді, різдвяна ялинка, що говорить - це кріповий улюбленець канадської провінції Нова Скотія. Кожного року він (прямо як Мерайя Керрі - OSM) прокидається зі сну, щоб постати серед людей і отримувати цинабонові жертвоприношення.
Історія починається з нагадування про смерть Джейкоба Марлі, компаньйона Ебенезера Скруджа, який помер сім років тому. Цей факт підкреслюється кілька разів, щоб читач не мав жодного сумніву: Марлі мертвий і давно похований.
Навколо круговерті зимових свят, окрім магічності, завжди присутні питання й історичної складової.
Геловін позаду. У це важко повірити, але ми знову підібралися до різдвяного сезону.
Відкрийте для себе Krampusnacht, Dungeon-Synth, що переосмислює традиційні мелодії. Від моторошного дебюту до останньої версії Krampusferatu, відчуйте злиття давніх мелодій та сучасних бітів. Приєднуйтесь до темної сторони Святвечора.
Вічно молодий
Есеїст, поет, філолог
Письменник, есеїст