Мій різдвяний адвент: 24 фільми на святкову тематику, ч.1

Дивлюсь щодня по 1 різдвяному фільму протягом 24 днів. Здається вони вийшли не такими як я очікувала. Є спойлери!

В середині листопаду прийшов різдвяний настрій до мене в голову і в дім. Тож ялинка та різна атрибутика була куплена і поставлена. А щоб похмурі дні прикрасити чимось оптимістичним в голову прийшла ідея створити “Різдвяний адвент фільмів”. Спершу думала, що чат джіпіті вирішить це питання, але він вигадав половину фільмів (але ж бреше гарно!) і тому пошук пішов по рекомендаціям із статей.

Після того як 24 фільми були зібрані в список в дію пішов рандомайзер. Таким чином кожен день випадає новий фільм, а який зі списку — мені зарання не відомо. І скажу це додає азарту і того самого ефекту від адвент календарів.

Ділюсь враженнями від перших 5 фільмів що переглянула на цьому тижні. Будуть йти в порядку, як я їх і дивилась. Можливо потім буде час і бажання описати наступні 19 фільмів.


Родина напрокат (Borrowed Hearts, 1997)

На фото обоє героїв фільму шукають собі вигоду в житті :)

Цю картину бачила вперше. Окрім того повторно себе знайомила з таким жанром як “телефільм”, бо колись то бачила в нас по каналам, але була ще геть малою.

Сюжет фільму, на мій погляд, один з класичних казкових, якраз для різдвяних фільмів. Якщо коротко, то головний герой фільму, щоб вирішити свою проблему та досягти успіху в бізнесі, мусить "взяти напрокат” жінку з дитиною. В свою чергу головна героїня мати одиначка з дитиною, в якої не вистачає грошей на життя і… і звісно вона погоджується на авантюру сім’ї напрокат. Ще окрім цих двох героїв є трішки другорядні, це власне дочка героїні та “винуватець новоствореної сім’ї” бізнесмен з Мексики, який хоче укласти угоду з головним героєм, але не любить холостяків. Актор його грає приємний — Гектор Елізондо. Можливо це вас теж підштовхне глянути фільм.

Зараз розумію, що сюжет дуже плоский, рівний, прісний. Чомусь головний герой не може вирішити свої бізнес проблеми без дивних рішень. Жінка виявляється сильною тільки коли вона з чоловіком. В фільмі не раз згадується “який казліна її перший чоловік”. Дочка постійно сумує за батьком, але він не хоче бути з нею і вона постійно мріє про зустріч з ним. Чомусь мені здалось, що жінки тут слабші, аніж чоловіки. Та і коли в фільмі є магічний сюжет, то його виконує герой чоловічої статі. Але згадаємо, що фільм 1997 року, тож напевне на ту мить все цілком логічно. А плоскість сюжету можна списати на те що це просто фільм-жуйка для заповнення етеру каналів.

Моя оцінка 5 з 10. Аж 5 балів за те що у фільму трішки таки є той вайб свят та і актори там гарно грають свої ролі. І звісно тут є Гектор)

Сім'янин (The Family Man, 2000)

Постер, що якнайкраще описує сюжет фільму

В описі цього фільму трішки спойлери є.

Другим по порядку переглядів був, поки що, найбільш душевний різдвяний фільм. В дитинстві він якось інакше сприймався і я його пам’ятала тільки по якимось фрагментам. Зараз, коли я приблизно такого ж віку як і головні герої, то бачу все геть інакше. Багато дуже роздумів дає він після перегляду.

Сюжет можна зчитати з постеру: головному герою дається шанс побачити інше життя, в якому в нього є щаслива родина замість його реальності, де він самотній, але успішний. Особливий кайф було спостерігати за Ніколасом Кейджем, моїм одним з крашів (це ж слово ще можна вживати?) серед акторів.

Втім в мене є певні питання до стереотипності щодо життя людей. В цьому фільмі ще більше ніж в попередньому взяли і насрали в душу показавши життя. З одного боку нас зустрічає дуже нестерпний президент компанії, в якого є багато грошей, велика хата, коханка і відсутність людяності. Він кличе працювати підлеглих у Святвечір і сварить за думки про “а краще б зараз я святкував/святкувала вдома з родиною”. Тобто враження в мене склалось таке: якщо ти успішний і маєш гроші, то ти стервозний егоїст і інакше бути не може. Звісно, бути егоїстом десь може і корисно, але, особисто для мене це було дивно.

І з іншого боку — щаслива родина, але бідна. Живе в приватному будинку, але у малому місті, де куча проблем. Члени родини працюють на малооплачуваних роботах, не можуть дозволити дитині гарне навчання, ну але в дитини є друзі. Дозвілля дуже посереднє, але всі щасливі. Бо от воно таке життя класне, бо в тебе є СІМ’Я! Тут роблю собі висновок, що щаслива родина вона має бути бідною. І мати купу проблем. Але ж щасливі)

В цілому оцінка 7 з 10, адже фільм дуже душевний, є в ньому щось і від казки, і гра Ніколаса Кейджа чудова. Втім не можу максимум виставляти, бо стереотипи перебивають весь смак фільму. Мораль з цього фільму винести собі сильно не могла, бо не розумію чому герою був даний такий шанс з родиною. Заплутана кінцівка. Вона ніби і відкрита, але ніби не зовсім. Цей фільм явно не різдвяна казка, але в період свят можна переглянути.

Один вдома 2: Загублений у Нью-Йорку (Home Alone 2: Lost in New York, 1992)

Цю частину витягує Джо Пеші звісно (Гаррі перс його)

Так, в моєму адвенті є і “та сама класика, без якої ніяк” і окрім перших двох фільмів Один вдома там є ще цікаві варіанти, які всі радять. тільки без Гаррі Поттера звісно. По порядку випала спершу друга частина. Так як це симулятор адвенту, міняти другу на першу ніхто не став. (так навіть цікавіше)

Оглядів на фільм цей є нескінченна кількість. Від себе скажу, що коли його дивишся через багато років, то сприймаєш інакше. Весь той екшоній, якого напхали дуже і дуже багато, стає таким ніяким, адже на перший план йде історія про людяність. І між іншим вона врази краще подана, аніж в першій частині. А ще відзначила для себе геніального Джо Пеші. На фоні ніякого Маколея він прям як ковток повітря свіжий. Дуже колоритний актор!

Для мене фільм після мільйонів разів переглядів його на Новому в дитинстві став вже якимсь ніяким і прісним. 6 з 10.

Напевне на майбутнє в адвент не треба запихати найбільш попсові фільми)

Полярний експрес (The Polar Express, 2004)

Єдиний мульт в підбірці, але вартий того щоб бути переглянутим

Після перегляду цього мультику в мене були дуже яскраві сни, а мозок ще довго переварював все те що я побачила. Відзначу, що для 2004 року графіка можливо була і класна, але зараз він виглядає скоріш як анімація дуже старої комп’ютерної гри, де крінжуєш з вигляду персонажів по повній.

Сюжет такий: через графіку здається, що дивишся онлайн проходження чергової гри. Є діти і потяг, і багато дивних місій. І ще є перс, сенс якого не знаєш навіть після завершення перегляду мульта.

Це такий собі артхаусний твір, мета якого — змусити нас повірити у диво. І що віра — вона рішає все. Але поки дивишся, то тільки і дивуєшся постійно через кількість сюжетних поворотів на хвилину перегляду. І в кінці просто кажеш собі: окей, добре, мораль уловила. Можливо звісно дітям таке ок, що багато подвижних дій, а ти собі сидиш і втикаєш в тєлік.

Напевне добре, що в дитинстві я його не бачила, бо потім не могла б собі спокійно спати, так як діти мальовані виглядають максимально страшно і не привабливо.

Оцінка йому 5 з 10. Випробування часом мульт не пройшов. Є пару цікавих сюжетних ходів, які змушують його додивитись до кінця, бо ж цікаво, як не крути. Для дорослих мульт напевне не дуже несе багато користі, втім заради експерименту можна і подивитись. Зрештою його так всі хвалили в свій час і чисто з цієї причини було б цікаво дізнатись що там і як.

8 жінок (8 Women, 2002)

На фото сім жінок чекають прихід восьмої

Перший не американський фільм з підбірки. Французи постарались на славу і зробили максимально не очікуваний детективний мюзикл. В цьому фільмі 8 жінок шукають хто з них вбив чоловіка, який їх всіх пов’язує. І співають. І знаходяться в домі одному всі разом.

Різдвяним його назвати не можу, хоча події відбуваються взимку і в них в хаті стоїть прикрашена ялинка. Але події і настрій фільму більш такий собі детектив з великою кількістю діалогів та роздумами. І з піснями, які там виглядали ніби кладеш апельсин в салат з крабовими паличками. Ніби не зовсім в тему, але в цілому цікаво.

Насправді, вже після перегляду, для мене фільм розкрився більш глибше, аніж спершу здавався. Цікаво подані взаємовідносини між жінками, їх ставлення до чоловіка що їх поєднав. Та і самі персонажі багатошарові. Спершу подана одна їх сторона, а поступово протягом фільму все більше і більше деталей розкривається і ти вже персонажа інакше сприймаєш. Вирішуєш співчувати чи ні, думаєш, а чому вона вчинила саме так. Тут знову ж таки чоловік стає на перше місце, а жінки як його прислуга. Хоча чоловік не появляється повноцінно у фільмі, стереотипність жінки видно добре. І звісно тут трішки накинули пікантних сцен, все таки жінок у фільмі достатньо, треба використати сексуалізацію сповна.

Фільму ставлю 6 з 10, так як в плані детективу він не вийшов загадковим і відповідь очевидна фактично на перших хвилинах стрічки. Також тут багато сексуалізації та і самі жінки якісь другорядні герої, хоча їх і показують більше всіх. Якщо цей фільм був для жінок, то щось не все врахували ок. Але фільм цікавий з точки зору, що це така собі вистава подана у фільмі. Акторський склад дуже класний, тож не зважаючи на низьку оцінку я раджу його до перегляду.


На цьому поки з враженнями від різдвяних фільмів все, адже я їх тільки 5 встигла глянути. Експеримент з “список фільмів на місяць у вигляді адвенту” вважаю поки норм. Лякає, що вже проглянутий Сім’янин, а далі є дуже цікаві екшини, від яких я поки не знаю що очікувати. І цікаво який фільм лишиться на 24 грудня.

Вам дякую за прочитання! Можливо знайдете собі теж щось цікаве.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Olganova
Olganova@olganova

Люблю звуки дощу та шум вітрів

188Прочитань
7Автори
13Читачі
На Друкарні з 15 квітня

Більше від автора

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається