Болгарська армія напередодні Першої світової війни

Військово-повітряні сили

Повноцінні військово-повітряні сили формуються у Болгарії напередодні Першої Балканської війни. Більшість повітряної техніки було закуплено у Російської імперії - 14 літаків, ще 9 - у країн Західної Європи. Очевидно, що навчених пілотів не було, тому до країни прибували пілоти-добровольці із Російської імперії, а до країн Західної Європи було відправлено 13 пілотів-болгар, 6 механіків та 2 пілоти повітряної кулі.

Albatros F2

Через довгі навчання конкретного авіаційного підрозділу сформовано не було, проте це не заважало авіації приймати участь у бойових діях. Перший такий підрозділ сформувався у перші місяці війни та включав у себе іноземні літаки марок Albatros F2 (3 штуки), Farman (4 штуки), Voisin (1 штука), Nieuport (1 штука), Blériot XI (10 штук).

Blériot XI
Nieuport

Артилерія

Всю свою артилерію Болгарія закупила у Франції. Європейська артилерія була на голову вища за османську, а також кількісно перевищувала других. Щодо армії, то кожна піхотна дивізія отримувала чотири 8-мм кулемети "Максим". У їхній склад входив полк польової артилерії, що складався з 9 батарей по 4 гармати в кожній. Під час Першої Балканської війни ними були швидкострільні 75-мм гармати Шнайдера-Крезо. Крім того, болгари мали п'ятдесят чотири шестигарматні батареї, що складалися з старіших 8,7-см гармат Круппа, а також чотирнаддцять гаубичних гармат та велика кількість різних старих гармат.

Стрілецька зброя

Щодо стрілецької зброї, то, насамперед, варто згадати про австрійську гвинтівку Mannlicher M1895, яка була основною складовою болгарської піхоти. Це була модернізована версія гвинтівки Mannlicher M1888, яка також частково використовувалась. Звісно ж, активно використовувалась і здобута в ході операції трофейна османська зброя. Тут можна виділити Mauser M1890 та Mauser M1903.

Щодо кулеметів, то тут використовувалась зброя іноземних партнерів - Schwarzlose M07/12 (австро-угорський) та Maxim M1908 (російський).

Активно використовувалась холодна зброя. Найпоширенішою була кавалерійська солдатська шабля «Напредъ!» (Вперед!).

[Болгарська кавалерійська солдатська шабля «Напередъ!»]
З лицьового боку нанесено напис «Напередъ!», від чого і пішла назва шаблі, на зворотньому - «ЗА ЦАРЯ И ЗА ОТЕЧЕСТВО!». На ricasso наносилось тавро виробника та номер шаблі.

Морський флот

Армія Болгарії налічувала і флот, який хоч і був невеликим, проте мав виконувати досить важливі функції. Сам флот складався з шести малих торпедних катерів і одного 726-тонного торпедного катера "Надежда", що був створений у 1898 р. та спочатку використовувався як яхта для болгарського правителя. Щодо завдань флоту, то основною ціллю було захистити узбережжя країни і запобігти будь-якій блокаді, що могла б пошкодити водне сполучення з Росією.

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Deus Militaria
Deus Militaria@Deus_Militaria

Військово-історичний блог

41Прочитань
2Автори
7Читачі
На Друкарні з 2 липня

Більше від автора

  • La Garde a Feu!

    900 вояків у синіх мундирах наступають у щільному та ідеальному порядку на лівий край французької армії. За лічені хвилини ветерани Ріволі та Пірамід поляжуть між італійськими селами. Саме тут народиться легенда про “буркотунів” та “гігантів” La Grande Armée — гвардї Наполеона.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • На Дерфлінгері в Ютланському бою

    31 травня 109 років тому відбувся Ютландській або Скаггерацькій бій. Який став найбільшою битвою дредноутної епохи та війни, у якій взяло участь 250 кораблів Британського Королівського на Німецького Імператорського флотів.

    Теми цього довгочиту:

    Історія
  • Deus Militaria: хто ми такі?

    Вітаємо вас на каналі Deus Militaria! У цьому пості ми знайомимось із нашими новими потенційними читачами на сайті "Друкарня"

    Теми цього довгочиту:

    Історія

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається