Чому чіпи Nvidia домінують на ринку АІ?

У компанії є три великі переваги

Nvidia’s chief executive, Jensen Huang, speaks at a conference in Los Angeles

Жодна інша компанія не виграла від буму штучного інтелекту (ШІ) так сильно, як Nvidia. З січня 2023 року ціна акцій чипмейкера зросла майже на 450%. Із загальною вартістю акцій, що наближається до $2 трлн, Nvidia стала третьою за вартістю компанією в Америці, поступившись лише Microsoft та Apple. Її доходи за останній квартал склали $22 млрд, порівняно з $6 млрд за аналогічний період минулого року. Більшість аналітиків очікують, що Nvidia, яка контролює понад 95% ринку спеціалізованих чипів штучного інтелекту, продовжить зростати шаленими темпами в осяжному майбутньому. Що робить її чіпи такими особливими?

АІ-чіпи Nvidia, також відомі як графічні процесори (gpus) або "прискорювачі", спочатку були розроблені для відеоігор. Вони використовують паралельну обробку, розбиваючи кожну обчислювальну операцію на менші частини, а потім розподіляючи їх між кількома "ядрами" - "мізками" процесора - в чіпі. Це означає, що графічний процесор може виконувати обчислення набагато швидше, ніж якби він виконував завдання послідовно. Такий підхід ідеально підходить для ігор: реалістична графіка вимагає одночасного рендерингу незліченної кількості пікселів на екрані. Високопродуктивні чіпи Nvidia зараз складають чотири п'ятих ігрових графічних процесорів.

На щастя для Nvidia, її чіпи знайшли набагато ширше застосування: майнінг криптовалют, безпілотні автомобілі та, що найважливіше, навчання штучних інтелектів. Алгоритми машинного навчання, які лежать в основі ai, використовують гілку глибокого навчання, що називається штучні нейронні мережі. У цих мережах комп'ютери витягують правила і закономірності з величезних наборів даних. Навчання мережі передбачає великомасштабні обчислення - але оскільки завдання можна розбити на менші частини, паралельна обробка є ідеальним способом прискорити роботу. Високопродуктивний графічний процесор може мати більше тисячі ядер, тому він може обробляти тисячі обчислень одночасно.

Як тільки Nvidia зрозуміла, що її прискорювачі є високоефективними у навчанні ШІ-моделей, вона зосередилася на їх оптимізації для цього ринку. Її чіпи йшли в ногу з дедалі складнішими ШІ-моделями: за десятиліття до 2023 року Nvidia збільшила швидкість обчислень у 1 000 разів.

Але стрімке зростання вартості Nvidia пов'язане не лише з швидшими чіпами. Її конкурентна перевага поширюється на дві інші сфери. Одна з них - мережеві технології. Оскільки моделі штучного інтелекту продовжують зростати, центри обробки даних, що їх обслуговують, потребують тисяч графічних процесорів, з'єднаних разом, щоб збільшити обчислювальну потужність (більшість комп'ютерів використовують лише кілька). Nvidia з'єднує свої gpus через високопродуктивну мережу на основі продуктів Mellanox, постачальника мережевих технологій, якого вона придбала у 2019 році за $7 млрд. Це дозволяє їй оптимізувати продуктивність своєї мережі чіпів таким чином, що конкуренти не можуть зрівнятися з нею.

Іншою сильною стороною Nvidia є cuda - програмна платформа, яка дозволяє клієнтам точно налаштовувати продуктивність своїх процесорів. Nvidia інвестує в це програмне забезпечення з середини 2000-х років і вже давно заохочує розробників використовувати його для створення та тестування додатків зі штучним інтелектом. Це зробило cuda фактичним галузевим стандартом.

Соковиті прибутки Nvidia та стрімке зростання ринку прискорювачів штучного інтелекту, який, за прогнозами, досягне $400 млрд на рік до 2027 року, приваблюють конкурентів. Amazon і Alphabet розробляють чипи АІ для своїх дата-центрів. Інші великі виробники чіпів та стартапи також хочуть отримати шматок бізнесу Nvidia. У грудні 2023 року Advanced Micro Devices, ще один виробник чіпів, представив чіп, який за деякими показниками приблизно вдвічі потужніший за найсучасніший чіп Nvidia.

Але навіть створення кращого обладнання може бути недостатньо. Nvidia домінує у виробництві чипів для штучного інтелекту, тому що пропонує найкращі чипи, найкращі мережеві набори та найкраще програмне забезпечення. Будь-який конкурент, який сподівається витіснити напівпровідникового бегемота, повинен буде перемогти його у всіх трьох сферах. Це буде непросте завдання.

Наш телеграм

Поділись своїми ідеями в новій публікації.
Ми чекаємо саме на твій довгочит!
Пащека / Світові новини
Пащека / Світові новини@pascheka

13.8KПрочитань
0Автори
111Читачі
На Друкарні з 15 березня

Більше від автора

  • Болото замість козиря

    Фінансовий скандал у Граці, корупційні розслідування у Відні, посадові махінації в колишніх синіх міністерствах, контакти з російськими олігархами - FPÖ Кікля опинилася у вирі справ.

    Теми цього довгочиту:

    Корупція
  • "Наша Європа може померти": Страшне послання Макрона континенту

    Макрон попередив про загрозу майбутньому ЄС та закликав до більш "суверенної" Європи. Він запропонував ідеї зміцнення ЄС, такі як збільшення бюджету та оборонні преференції. Промова розглядається як передвиборча агітація на тлі відставання партії Макрона в опитуваннях.

    Теми цього довгочиту:

    Європейський Союз

Вам також сподобається

Коментарі (0)

Підтримайте автора першим.
Напишіть коментар!

Вам також сподобається